Skocz do zawartości
Pawelek69

Zamiana Athlona X2 6000 na 6400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy opłaca się zamieniać Athona X2 6000 (Windsor 2MB cache) na Athlona X2 6400 (Windsor 2MB cache) w sprzęcie jak z sygnaturki? Na allegro są Atholny X2 6400 po 250zł. Zakładając że sprzedał bym mojego 6000 za 150zł. Czy gra jest warta świeczki? Odczuję różnicę w wydajności? Czy Procesor taki procesor był by dopasowany do wydajności karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gra nie jest warta świeczki ponieważ nie opłaca się dopłacać 100zł za dodatkowe 200Mhz. Podkręć go o te 200Mhz i zyskasz taki sam procesor nic nie płacąc. Na stronie producenta widzę że płytka obsługuje am2+ więc znacznie lepiej kupić za 250zł ATHLON II X2 255 który będzie bił na głowę 6400Be.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zmieniasz? Przecież tego x2 6000 możesz zmienić bez dokładania kasy na Athlona II 240. Będziesz miał wydajniej, chłodniej, bardziej przyjazny rachunek za energię elektryczną. Chciałeś zmienić na x2 6400, zmiana ta wyszła by Cię pewnie ze 100zł jak koledzy pisali.

 

Athlon II x3 też powinien być w Twoim zasięgu.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo moja płyta nie obsługuje w pełni nowych Athlonów.

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist/ga-m56s-s3_1x.html

HT jest obniżone. Na dodatek prawdopodobnie nie będzie poprawnie działał stepping, czyli obniżanie częstotliwości w zależności od obciążenia, a tak mam w tej chwili 33 stopnie na procesorze (1000MHz) i ciszę:) Może bardziej opłacało by uskładać jednak na nowa płytę i procesor? Sam nie wiem...

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy stepping to ustawianie taktów w zależności od obciążenia ?

 

O ile wiem stepping to rewizja .

 

U AMD ta funkcja to Cool and Quiaet ( C'n'Q ) .

 

Płytka ruszy z prockami AM3 - AII X2/X3/X4 , zarówno rewizja C2 jak i C3 .

 

AII X2 nawet z obniżonym HT będzie lepszy niż X2 6400+ , o AII X3 już nie mówię .

 

Nie ma co się zastanawiać tylko brać AII X2 240 .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta bez problemu obsłuży nowe procki, CnQ powinno działać, skoro płyta ma oficjalną obsługę, a nawet jeśli nie zadziała to pobierasz PhenomMSRTweaker albo K10stat i ręcznie sobie ustawiasz.

 

AMD obniżyło ceny procków, więc za kilka dni obniżka powinna sięgnąć naszego cudownego kraju i wtedy za 500zł kupisz nawet 955, choć lepszym rozwiązaniem będzie wspomniany wyżej 945 albo nawet 925, zawsze można podkręcić ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...