Skocz do zawartości
finalcell

Prolink GeForce 2 Gts

Rekomendowane odpowiedzi

Mam crystal orba i radiatory miedziane na pamięciach z wentylami od pII i normalnie było 200/400 no i zaczłem kręcić wpierw pamięć po koleji 405 doszedłem do 450 kości są letnie po karzdym 5 razy pętla 3dmark 01 i artefat można by tak powiedzieć jest tylko przy pierwsyzm ładowaniu sceny potem idze dobrze i co mnie zdziwiło nic to nie dało miałe 840m a teraz mam 850 a procesora nie kręciłem bo trafił mi sie wyjątkowo felerny orb i szlifuje go 3 dzień strasznie był krzywy :D i czekam na paste titana. Czy to możliwe że to nic nie daje te 50mhz na pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już napisałem w opisie chodziło ci o kompa

Chodzilo mi o konfiguracje kompa: proc, pamiec, plyta. nie jest mozliwe, zeby takie podkrecenie pamieci dalo taki maly przyrost. ja na swoim gf2ti na sprzecie z podpisu mialem max 4800 i to jest juz szczyt mozliwosci tej karty bo nawet mocniejszy proc niewiele daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niski ten wynik, ale moze tak byc bo brocka masz slabego i plyte noname. jakie stery masz bo dla GF2mx/gts/pro/ti najlepsze sa 30.82, plyte msz na chipie VIA wiec zainstaluj tez VIA 4IN1.

 

OT. powiedz czemu masz dwie nagrywarki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie? w 2 sztukach piraty wypuszcza na rynek :>

wynik jest beznadziejnie niski. jednak 500MHz jest a acorp to nie taki no name, teraz mało znana firma ale robią coś w stanach i na zachodzie, tylko u nas mało znana.

może rzeczywiście nie ma via serce packa, no i sterymoże jakieś badziewne. trzeba jeszcze ustawienia biosu oblookać, timingi ram-u podciągnąć, agp ustawić itp. zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie naprawde mam ograniczone możliwość stery mam 30.82 via servis packa mam najnowszego a co moge do agp ustawić oprucz częstotliwości bo mam terz agp 2x a 2 cdr mam bo durzo nagrywam tego samego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie nie mam juz pomyslow. stawiam na procka bo ten na 100% zabiera dosc duzo i AGP*2 tez daje pewne ograniczenia.

 

 

2 cdr mam bo durzo nagrywam tego samego

nie ladnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tak chwalicie 30.82 nie wiem czemu ale sa WOLNIEJSZE od 23.11 u mnie na moiej grafie  8O  moze i dziwne ale 23.11 rulezz

mialem identyczna karte jak twoja i na moim sprzecie 30.082 byly najszbsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze by na 23.11 może na starszych kompach lepiej działają a jeszcze tak walne coś do chłodzenia crystal orby są w miare wydaje 2 miejsce na tym teście na tweku. po przeszlifowaniu bo był krzywy na lustro na lustrze i daniu pastu titana tej ze sreberm grzeje mi sie a one niby są do geforce4 a pyt wy też podstawke po zeszlifowaniu macie brozową chyba miedź ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tak chwalicie 30.82 nie wiem czemu ale sa WOLNIEJSZE od 23.11 u mnie na moiej grafie  8O  moze i dziwne ale 23.11 rulezz

I masz rację, 23.11 są szybsze od 30.82, z tym że ...30.82 daje lepszy wynik w 3dm2k1 a 23.11 w 3dm2k. Sami porównajcie - o przewadze 30.82 w 3dm2k1 decyduje test game 2 dragonothic, tylko w nim stery te uzyskują wyraźną przewagę.

Dla przykładu wyniki mojego kompa.

30.82 - 3dm2k1=4335pkt 3dm2k=7600pkt

23.11 - 3dm2k1=3950pkt 3dm2k=8200pkt

Dziwne....

i wydaje mi się że z grami najlepiej radzi sobie 23.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, następny :):):)

 

Finalcell, nie pisz swojego konfiga za każdym razem; w Twoim profilu jest pole na to przeznaczone ;) Albo znowu się sypie forum i podpisy nie wchodzą do wcześniejszych postów...

 

I napisz czym kręcisz tego GTS'a bo coś mi to dziwnie strasznie wygląda...masz WYŁĄCZONE fastwrites?

 

=TDI=, dzięki, za cholerę nie mogłem sobie przypomnieć, które to były detonatory 23.xx :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi na poczatku dodać podpisu ale jest odbrze już :D a fastwrite nie mam włączonego bo karta nie obsługuje moge tylko slaidbanking czy jakoś tak ale nie wiem gdzie a kręce winem w panelu sterwania bo power strip chciał sie za karzdym razem restartowac może stara wersja ale nie warzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, poszukaj programu Riva Tuner, a w nim kręć w PIERWSZEJ ramce (zobaczysz), nie rebootuj, daj mu wykryć na bierząco. Karta zadaje się obsługuje wastwrites, bo skoro moja obsługuje to i GTS powinien. Riva Tunerem go włączysz, zawsze są z nim jaja, ale chodziło mi o to, czy włączony wastwrites coś zmieni przy kręceniu, bo mam hipotezę do przetestowania :D Twój procek pracuje na magistrali 66Mhz (teraz w zasadzie 75, bo jest podkręcony, nieprawdaż?), więc przepustowość pamięci systemowej jest mała w porównaniu do karty. Jeżeli podkręcasz jeszcze pamięć na karcie, to dodatkowo zwiększasz przepustowość pamięci karty. Skoro fastwrites to pominięcie pamięci systemowej przy przesyłaniu informacji CPU-GPU, to może jego włączenie coś zmieni? Ale to tylko hipoteza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fastwirta moja nie obsługuje bynajmniej tak pisze producent i 3dmark pokazuje

Jestem na 99% pewien, że da się włączyć; nie mówię, że będzie lepiej, ale powinno dać się włączyć. Pokombinuj, a Riva Tunera sobie i tak ściągnij, bo do nVidii to IMHO najlepszy tweaker...można strasznie dużo opcji detonatorów dodatkowo ustawiać, jak się w to wgryziesz, można znacznie wydajność w niektórych grach podnieść.

 

Producent może pisać, że nie obsługuje, jeżeli na skutek włączenia tej opcji występują różne kłopoty, a to częste przy fastwrites. Riva Tuner Ci powie, czy karta jest fizycznie zdolna do fastwrites. Jak się nie da, to się nie da, ale jak się da, trza próbować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziołem to z riva tunera

$0000000007 AGP SBA : supported, disabled

$0000000008 AGP FW : supported, disabled

to znaczy że moja karta może chodzić na fastwrait i sladbank adresing cyz płyta na to pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na celku 466 plyta ECS p6bx.... (AGPx2) moj stary GF2GTS (200/333)

wyciagal 1300pkt w 3dmark2001 (default oczywiscie)

Wiec u Ciebie powinno byc troche lepiej.

Zakladam ze stery i ustawienia masz ok.

Zwroc uwage w czasie testu czy dysk nie doczytuje za duzo, jesli tak walnij defragmentacje.

Kiedys jechalem na awaryjnym dysku 4.3 i w czasie testu dysk mielil okrutnie co fatalnie odbijalo sie na wynikach (po defragmentacji ponad 800pkt wiecej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisaj wyszło mi 950 8) zmieniając softerowo tylko stery mam 23.11 żądzą na 30.82 było 900 potem szczęśliwy pręciłem go z 200 na 2600 i 400 na 480 poszło bez artefaktów ale szlak mnie trafi wynik 930 marków

 

a snoo widocznie inny rpducent bo ja mam standart 200/400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...