Skocz do zawartości
tko

mobo pod i5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie fachowa porada mile widziana :wink:

Kupuję blaszaka pod i5 760 i został mi tylko dobór płyty.

Zaznaczę że nigdy nie bawiłem się w OC więc raczej tak już zostanie (brakuje wiedzy na ten temat, a i rachunki dają po gnatach). Kompa nie będę również zmieniał z min. 5 lat

A więc zastanawiam się nad:

MSI P55-GD65

oraz 2 płyty z usb3: Gigabyte P55-USB3 i Asus P7P55D-E.

A może nie warto przepłacać i wziąć tańszą MSI P55-GD55

Po prostu nie chciałbym bulić za coś, co skierowane jest głównie do zaawansowanych użytkowników. Z drugiej strony jeśli w jakikolwiek sposób okrojona sekcja zasilania ma wpłynąć na swobodną prace, dopłace te 100pln.

dzięki i pozdrawiam

 

Nikt nic nie doradzi <_<

Po prostu nie wiem czy nie wystarczy zwykła płyta P55-GD55.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sparki no właśnie dlatego pytałem, teraz już wiem że na pewno tak zrobię. Jednak z tego co widziałem na kilku portalach, również z GD 55 można trochę wycisnąć.

W Twoim opisie widzę że masz 2x2GB GOODRAM 1333 CL9. To nie za małe częstotliwości jeśli kręciłeś proca? pytam bo ja akurat nie będe robił OC ale te kości właśnie mnie interesują. Są 100pln tańsze niż G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 ECO :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sprawa częstotliwości RAMu ma drugorzędne znaczenie jeśli chodzi o szybkość całego systemu (przy takich ilościach pamięci cache oczywiście).

W tej chwili moje kości GOODRAMa pracują w takiej konfiguracji:

Dołączona grafika

i nie odczuwam żadnego dyskomfortu jeśli chodzi o szybkość całego systemu. Moim skromnym zdaniem czy kupisz pamięci 1333 cl9 czy 2000 cl8 (o ile wogóle takie istnieją) nie zauważysz żadnej różnicy oprócz wiekszej dziury w portfelu. Ale wybór zawsze należy od Ciebie

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do zwykłych domowych zastosowań najtańszy ram wystarczy.

 

Popieram też zakup jak najtańszej płyty, rozbudowane opcje czy sekcje zasilania nie są nawet potrzebne do lekkiego OC a jesli w ogóle to nie będzie robione to tym bardziej. Wszytskie i tak są stabilne bo to już nie te dawne czasy że jakiś sprzęt był z natury nie stabilny. teraz najczęście użytkownik coś musi popierniczyć :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...