Skocz do zawartości
maciekmokap

Rozbudowa komputera, wymiana podzespołów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie posiadam:

 

CPU-Z Validator 3.1 <-- Raport z CPU-Z

Download Report.htm from Sendspace.com - send big files the easy way <-- Raport z Everesta

 

Mobo: GIGABYTE GA-X48-DS5

Procesor: E8400 @ 3,00 + Arctic Cooling

Ramy: DDR2 OCZ REAPER 1066Mhz

Grafika : GeForce GTX260 CORE 216 Superclocked

Obudowa: NZXT Tempest Crafted

Zasilacz: TAGAN 600W

Dysk twardy: 2x500GB Seagate 7200 32mb cache S-ATA, połączone w RAID

Dźwiękówka: X-Fi Gamer

CD/DVD: Plextor PX-800A oraz Optiarc S-ATA

OS: WIN XP PRO x86

 

Chciałbym postawić komputer na nowej platformie DDR3, zależy mi na dużym wzroście wydajności w stosunku do tego komputera, który posiadam, oraz żeby procesor miał 4 rdzenie i dobrze się kręcił, zastanawiam się też nad wymianą dysku na 1TB, czekam na propozycję. Oczywiście tylko INTEL + NVIDIA, AMD + ATI nie wchodzi w grę. Skłaniam się, ku 4 rdzeniowemu i5 2.8GHz(lub też może jakiś XEON?), chyba, że wie ktoś z was gdzie można tanio dostać i7 z płytą główną. Jeśli chodzi o ram to chcę więcej niż 4GB, bo prawdopodobnie przerzucę się na system 64bitowy. Potrzebuję dużej wydajności w grach w rozdzielczośći FULLHD i wysoko ustawionym wygładzaniem krawędzi oraz programach do obróbki grafiki w wysokich rozdzielczosciach, jak i do renderowania filmów czy klipów z AAE bądź Sony Vegas. Czyli krótko mówiąc komputer ma być tzw. wypasionym kombajnem ;p. Liczę na was.

 

Oczywiście jeśli macie jakies swoje uwagi na ten temat lub nie warto robić takiej wymiany to też napiszczie o tym. Nie chce na upartego kupić czegoś co bede musiał za chwile wymienić "bo coś tam".

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie - zamierzasz przekładać stare części do nowego komputera? O ile nie masz kogoś przygotowanego do przejęcia komputera, to marnie oceniam szanse sprzedaży komputera w całości, w każdym razie zawsze szybciej idą pojedyncze części. W nowym komputerze widzę napęd, kartę dźwiękową i obudowę, ewentualnie może zostać GTX 260 do PhysX. Jeśli tak, to proponuję:

 

Procesor : Intel Xeon X3440 - 832 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Quiet - 169 zł

Płyta Główna : Gigabyte GA-P55-USB3 - 419 zł

RAM : 4x GoodRam 2GB 1333MHZ - 628 zł

Karta Graficzna : InnoVision GeForce GTX470 1280MB DDR5 - 997 zł

Zasilacz: OCZ Z-Series 650W - 412 zł

HDD : Samsung 1TB SATA2 HD103SJ - 235 zł

 

RAZEM : 3692 zł (techplanet.pl)

 

Jak widać budżet mocno przekroczony, no ale cóż, takie wymagania, taka cena... Schodzimy zatem na ziemię, czyli plan 8GB RAM odkładamy w czasie, z PhysX rezygnujemy, a dyski zostają stare, przynajmniej na jakiś czas. Wygląda to wtedy tak:

 

Procesor : Intel Xeon X3440 - 832 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Quiet - 169 zł

Płyta Główna : Gigabyte GA-P55-USB3 - 419 zł

RAM : 2x GoodRam 2GB 1333MHZ - 314 zł

Karta Graficzna : InnoVision GeForce GTX470 1280MB DDR5 - 997 zł

Zasilacz: OCZ Z-Series 550W - 354 zł

 

RAZEM : 3085 zł (techplanet.pl)

 

Jak widać wciąż jesteśmy ~100 zł ponad budżet. Jak nie da rady dopłacić, to zostaje Ci kolejne obniżenie poprzeczki i kupno i5 760, co pozwoli zmieścić się w limicie 3k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam zmieniać zasliacz TAGANA TG600-U33 (dałem za niego 2 lata temu 400 zł), swoją grafikę prawdopodobnie będę sprzedawał, więc też troche kasy wpadnie. PhysX ? Mówisz, że mogę włożyć 2 karty i jedna będzie odpowiadać za fizykę, a druga za grafikę ? A dałoby rade zrobić SLI z takim GTX470 ?

 

To chyba ten http://www.komputronik.pl/index.php/product/96333/_czno_i_komunikacja/Sieci_przewodowe/Tagan_600W_U33_2_Force_II_Series_wyprzeda_.html

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chlodzenie mozna tansze (~120zl) lub w ogole odpuscic.

 

Promujmy OC :wink: . Chłodzenie może być Flex, tylko że w tym sklepie jest słaby wybór wentyli.

 

Czemu mam zmieniać zasliacz TAGANA TG600-U33 (dałem za niego 2 lata temu 400 zł), swoją grafikę prawdopodobnie będę sprzedawał, więc też troche kasy wpadnie.

 

Może w sumie zostać, tabliczka znamionowa wygląda OK, ale o PhysX raczej zapomnij, potrzebny jest minimum OCZ Z-Series 650W.

 

PhysX ? Mówisz, że mogę włożyć 2 karty i jedna będzie odpowiadać za fizykę, a druga za grafikę ?

 

Dokładnie tak. Ponoć w Mafii II sporo daje taki GTX 260.

 

A dałoby rade zrobić SLI z takim GTX470 ?

 

Nie, bo wtedy muszą być takie same karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAGAN na pewno zostaje i grafika będzie sprzedana. Więc odjąć z tego 412 za zasilacz i na ile wycenisz tego GTX'a 260?

 

500-550 zł, za tyle chodzą na forach/allegro.

 

I jeszcze dlaczego XEON 3440? A nie np i7 czy i5 ?

 

Bo to praktycznie Core i7 860 z mniejszym taktowaniem, tyle że pod serwery, czyli z bajerem typu obsługa pamięci ECC. Dobry interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile poziomów pamięci ma ten procek ? Z komputronika wynika ze tylko L1, L2, ma to jakies spore znaczenie ?

 

A to ECC, to jakieś specjalne pamięci ram wtedy kupuje ? Pewnie są sporo droższe. Te goodramy to pamięci produkowane w Polsce ? Jak jest z ich jakością?

 

A XEON 3450 ? Dużo droższy nie jest. Trosze zapasu kasy będzie a zawsze fajny widok jest jak masz standard 2.66 :).

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile poziomów pamięci ma ten procek ? Z komputronika wynika ze tylko L1, L2, ma to jakies spore znaczenie ?

 

Strona Komputronika to strona sklepu, a nie producenta... To jest praktycznie Core i7 8xx z inną nazwą.

 

A to ECC, to jakieś specjalne pamięci ram wtedy kupuje ?

 

Obsługuje ECC, czyli pamięci serwerowe, ale oczywiście zwykłe RAMy też.

 

Te goodramy to pamięci produkowane w Polsce ? Jak jest z ich jakością?

 

To jest firma polska, ale nie jestem pewien, gdzie produkują. Jakość jest bardzo dobra, pamięci są solidne.

 

A XEON 3450 ? Dużo droższy nie jest. Trosze zapasu kasy będzie a zawsze fajny widok jest jak masz standard 2.66 :).

 

To już kwestia Twojego portfela i zachcianek. Jak chcesz, możesz dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, kiedyś pisałem tutaj, żebyscie zlozyli mi komputer do 3000 zł, jednak stwierdziłem, że to nie ma sensu i tylko wymienię poszczególne elementy.

 

Dla przypomnienia mój obecny komputer to:

 

Mobo: Gigabyte GA-X48-DS5

Procesor : Intel E8400 3,00ghz

Ram: OCZ Reaper 1066Mhz 4 GB CL5

Grafika : EVGA Geforce gtx260 c216 superclocked

Buda: NZXT Tempest Craft

Zasilacz: Tagan 600W 2-force II

Twardy: 2x500 Gb Seagate 32mb 7200rpm (taki standard w sumie)

Dźwięk: Creative X-fi Gamer

Napęd: Plextor PX-820

 

Z tego chcę wymienić Mobo, Proc, Ramy i Grafe na:

 

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

 

Powiedzcie mi czy to dobry wybór czy jednak coś musiałbym zmienić. Rozważam lepszą kartę graficzną niż gtx460, ale czy jest taka w takiej cenie lub troche drożej ? Może inne ramy ?

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA PONOWNĄ POMOC ;p.

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard zawodności chyba :P :P :P

 

Co do tematu to GTX460 lub 5850 który teraz trochę zleciał z ceny i znów jest opłacalny. Tylko że... za 3-4 tygodnie jest premiera HD6xxx i najgłośniej jest o 6770 (ma być nową półką średnio o wydajności wyższej od 5850) i pewnie od niego zaczną. A wtedy ceny polecą w dół na 99%. Ja bym poczekał, bo nawet jeśli HD6 będą za drogie to HD5 wtedy będą znacznie tańsze i NV również bo w przeciwnym razie ze sporych problemów popadną w ogromne.

 

Po co Ci 6GB ram? ;) Jakieś wirtualizacje, projekty, systemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem czy składać coś na intelu czy na amd... Jeszcze premiera nowych kart graf AMD. Pogubiłem się. Jeśli chodzi o ramy to faktycznie zapomniałem o tym, że socket 1156 nie obsluguje 3 kanalowych, ale to zaraz skoryguję. czemu 6gb ? Wzialbym nawet 8, po prostu przyszlosciowo poza tym system na pewno x64, a jesli chodzi o ram to chyba zawsze warto miec zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowo to tak średnio. Poza tym normalnym użytkowaniem zapełnić 4GB trudno :P ale jeśli są fundusze to ... to zmień sobie zasilacz :P joke.

 

Wszystko zależy od tego jakie masz fundusze. Różnica cenowa między platforma AM3 z 955 a i5 750 jest taka jak roznica wydajnosci nie tylko dzis i nie tylko w grach. Tak więc przemyśl dokładnie co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na techplanet mają taniej więc złożyłem sobie coś takiego u nich, tylko powiedzcie mi czy ta karta graficzna jest ok i czy ta plyta głowna co wybrałem będzie na poziomie tej co mam obecnie, zastanawiam sie miedzy 8 a 4 gb ramu.

 

http://zapodaj.net/ae799f18359c.jpg.html

 

Czy jest możliwość, aby którys z was dał mi swoj nr gg na PW bo mam sporo pytań a na forum to nie taka sama rozmowa jak na gg bezpośrednio np ty Prolog.

 

Jednak będą to ramy 4GB, jakie wybrać żeby zamknąć się równo w 2500 i co powiecie o karcie graficznej, czy jest sens inwestować w podkręconą.

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak przeczytałem ten test i w sumie 1 gb a 2 gb roznicy nie robi, dopiero przy wyzszej rozdzielczosci,a skoro nie ma roznicy to biore 2gb bo np takie GTA4 ograniczane jest przez karte co ma malo pamięci. Teraz jeszcze pytanko, bo ja ogólnie będę sprzęt kupował na techplanet.

 

I teraz wlasnie mam dylemat bo te 2gb kuszą, i wybierałbym między tymi kartami:

 

Techplanet.pl - Asus GeForce GTX460 DirectCU 1GB DDR5/256bit DVI/mHDMI PCI-Express - sklep internetowy, najniższa cena!!! Asus 1GB

Techplanet.pl - Gainward GeForce GTX460 GS 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/D-SUB PCI-Express - sklep internetowy, najniższa cena!!! <--2GB Gainward

Techplanet.pl - Palit GeForce GTX460 Sonic Platinum 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/D-SUB PCI-Express - sklep internetowy, najniższa cena!!! Palit 1GB

Techplanet.pl - ZOTAC GeForce GTX460 AMP 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express - sklep internetowy, najniższa cena!!! Zotac 1GB

 

Teraz pytanie, czy ten Gainward 2GB jest w stanie osiągnać takie taktowania jak ten Palit i Zotac ?

 

Teraz jeszcze pytanko co do płyty i ramu.

Płyta główna jest jakas lepsza od tego Gigabyte co podałem do 100 zł drozej ?Chyba ze ta płyta zapewnia dobre OC. I jaki ram wziać oczywiscie 4GB, zastanawiałem sie nad Corsair 1333 CL9

 

Ten Radek 5850 jest lepszy od GF ?

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Poczytaj o Palicie/Gainwardzie bo moim zdaniem to 2GB nie ma sensu skoro nic nie da a mozna miec w tej cenie "dobra" karte :P W GTAIV brak pamieci moze byc widoczny w 5870 i GTX460 a nie w Twojej karcie ktora i tak jest za slaba na detale w ktorych braknie mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc ostatecznie jaką kartę mam wziąć wg Ciebie. Oczywiscie Nvidie wezme bo przymierzam sie do 3d vision. Mam już monitor 120 hz a za jakies 4 miesiace sprawie sobie okularki, takze ostatecznie którego GF'a do 1000 zł mam wziac, który bedzie najmocniejszy.

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej. Masz bardzo dobrą kartę obecnie i na pewno nic się nie stanie jeśli poczekasz do premiery HD6. A jeśli masz ADHD i musisz kupić teraz to GTX460 np DirectCU lub TwinFrozr albo 5850 referent najtanszy lub DirectCu czy Vapor-X. Ale tak jak pisałem głupio dziś dać za karte np 1000 skoro za 3 tygodnie może byc za 800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proc mobo i ramy dobre wybrałem ?

 

Ogólnie jesli chodzi o to, że 1000 i zejdzie na 800 to mi to nie robi bo wiadomo ze sprzet tanieje w szybkim tempie.

 

Ta będzie dobra: http://allegro.pl/msi-hawk-gtx460-gtx470-1gb-gddr5-fermi-dx11-box-oc-i1235128947.html ?

 

Bo OC na pewno bede robil.

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GeForce GTX 460 Hawk 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI [N460GTX HAWK] - 899zł : Esc.pl

 

Wiadomo że allegro od czasu gdy stało się synonimem taniości przyciąga krętaczy ;) Tak więc w pełnoprawnym sklepie (wcale nie tanim) karta jest tańsza niż na alledrogo :P

 

Co do pytań to tak: tego 3D vision nie komentuje bo dla mnie to szajs ktoremu daleko do 3D :P ale tematu nie zglebialem; wszystko ok, ram nawet niedrogo wyszedł, ale jeśli chcesz kręcic to poszukaj info o tych modulach 4GB bo z tego co pamietam slabo sie krecily (nadal jakby nowosc, wiekszosc robi 2GB na kosc dalej tylko ;P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że kupuje tego MSI Hawk, łatwo się kręci i podkręcony przegania 470 na która niestety nie stać mnie bo nie mam tyle funduszy (na karte mam 1000 zł), natomiast Radeon odpada bo nie ma 3d vision, a nie po to kupowałem monitor 3d. Mysle ze to dobry wybor i bede zadowolony. Czekac nie ma sensu, 200 zł w tą czy w tą.

 

Tylko nadal mam problem jaką mobo i ram wybrać. Bo procesor na pewno ten.

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i zastanowiłem się nad 2xGTX460 768RAM w SLI. Wydajność lepsza od pojedyńczej GTX480 i to dość sporo, i to mnie zadowala. Czy to dobre rozwiązanie ? Jeśli tak to polećcie mi jakieś 2 karty graficzne GTX460 do 550 zł i płytę główną z szybkim SLI, pod procesor x3440 i jakiś dobry ram do tego (myślałem nad A-DATA 2000mhz gaming edition CL9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...