Skocz do zawartości
hardy99

Częstoliwość PCI-E

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie clockgen nie pokazuje tego parametru. Easy Tone 6 za to pokazuje. Płyta na której muszę sprawdzić PCI-E to Gigabyte GA-945GCMX-S2. Tam jest Easy Tune w wersji max 5, jutro zobaczę czy jest taka opcja.

 

Muszę to sprawdzić bo podobno ta płyta nie ma zablokowanej częstotliwości magistrali PCI-E na 100 MHz. Chcę zobaczyć czy jedynie powyżej 266 MHz podnosi się częstotliwość PCI-E czy już od domyślnej wartości (tak jak było kiedyś np. na VIA KT333 czy 400). Myślałem, że blokada PCI-E względem FSB teraz to już norma.

 

Proc to E2140 i chciałbym z niego zrobić na tej płycie 2.67 GHz (8x333 MHz), ale nie wiem jaka będzie wtedy szybkość magistrali PCI-E, a nie chcę uszkodzić karty. Bo jeśli podnosi się dopiero od 266 MHz to będzie to 115 MHz, a jeśli już od 200 to ok 130 MHz, a tego już karta może nie wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy mówisz, wydawało mi się że nie można uszkodzić karty przez zbyt wysoką częstotliwość pci-e.

Masz bana na bios?

Szukasz już drugi dzień jakiegoś programu zamiast sprawdzić to w najbardziej oczywistym miejscu...biosie.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Armo

 

Jeśli ustawie PCI-E na ASYNCH to komputer się nie włącza. Muszę ustawić AUTO lub SYNCH by się uruchomił.

 

Żaden z podanych programów (ET5, ET6, SetFSB, ClockGen) nie podaje prędkości PCI-E. Ustawiając w BIOS-ie magistrale 266 MHz jednocześnie podbija się napięcie pamięci z 1.8 V do 2.0 V. Nie można przypisać konkretnego napięcia dla pamięci. Kręcenie na tej płycie nie ma sensu. Muszę ją kazać sprzedać i kupić coś na P31/P35/G31.

 

PS. Zasilacz to Modecom FEEL III 350W. Napięcia trzyma ładnie, ale nie wiem czy nie są one trochę za wysokie. Pod maksymalnym obciążeniem jest 12.38-12.40 V, w spoczynku 12.48-12.49 V. Oczywiście sprawdzane miernikiem. Config to : E2140 @ 1.6 GHz, 2x1 GB RAM, HD 2600XT, dysk, dvd-rw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...