Skocz do zawartości
Serekzolty

Kompatybilność AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem,byłem tutaj ale nie bardzo rozumiem.

 

AGP 2.0 - napięcie sygnalizujące 1.5V oraz mnożniki 1x, 2x oraz 4x

 

Czyli wynika z tego,że Rivka ma AGP 2.0 i w tabelce nie będzie współpracowąć z płytą z AGP 3.0

 

Ale dałbym sobie rękę uciąć,że miałem kiedyś grafę 4x w płycie z 8x i działało to,dlatego wolę spytać niż kierować się wiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były jakieś karty, które były robione w obu standardach chyba. Poszukaj oznaczeń na krawędzi karty. Ewentualnie patrz na nacięcia na karcie oraz na "wypustki" w złączu na płycie.

 

Ostatecznie można szukać info w Sieci wklepując numer płytki drukowanej z karty.

Zobacz też instrukcję obsługi płyty głównej i karty - jeśli ich nie masz, to są dostępne na stronach producentów.

 

Rzuć też okiem tutaj:

AGP compatibility for sticklers

Jest tam lista popularnych kart oraz chipsetów - opisane, jakiego standardu AGP używają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypustki to zabezpieczenia. Jeśli fizycznie nic nie blokuje i da radę wsadzić w slot no na 99% będzie ok. Karty 2x chyba nie idzie wsadzić w AGP 3.0. Na 99% ponieważ nie jestem pewny na ucięcie głowy ale niegdyś dość ostro manewrowałem tym i nic nigdy nie spaliłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox 8rda+.Niestety manuala nie mogę znaleźć (znalazłem tylko do 8rda,chyba że manual jest ten sam do wszystkich z serii 8rda).A wolę spytać bo często instrukcja jedno a praktyka drugie.Skoro mówicie,że będzie działać to nie pozostaje mi nic innego jak spróbować:)

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 sekund mi zajęło ustalenie, że instrukcja jest wspólna dla 8RDA i 8RDA+.

 

Natomiast na stronie z poprzedniego posta jak byk widać, że TNT2 miała 2 wersje AGP, Musisz więc zadać sobie trud ustalenia, którą wersję ma Twoja karta i sprawdzić w tabelce z Wiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe: jak to jest z Radeonem 9800 z 'szatkowanym' AGP (dwa nacięcia, łącznie 3x pasma złącz, tak, że mieści się do slotu AGP x2 bodajże [tego starszego]) i BXem? Zawsze mnie to zastanawiało. Słyszałem bardzo rozbieżne opinie, włącznie z taką, że płyty na tym chipsecie ubijały co nowsze i mocniejsze karty (lub też na odwrót). Wie ktoś coś na ten temat, ew. sam eksperymentował? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wybaczcie ale jestem po browcu a czasem wpienia mnie jak ktos wyręcza sie innymi, no zawsze każdą instrukcję da sie znależć na necie! i tam co pisze to jest prawda li tylko prawda, za reszte producent gwarancji nie daje i to są nieoficjale już informacje.

pdf

<hint> dziesiąta strona

W skrócie: wsparcie dla AGP3.0 1.5V 8X/4X

 

Teraz kwestia co karta graficzna potrafi. (I jaki model masz dokładnie...)

Edytowane przez sirdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirdan, to nie jest wysługiwanie się,wiem co jest w instrukcji czytałem ją ale wolę się spytać niż potem płakać, pozatym nie wszystko jest dla wszystkich jasne tak jak dla Ciebie a ja wole mieć pewność.Forum jest chyba po to,żeby wyjaśniać wątpliwości...

Karta ma 2 wcięcia więc wnioskuje,że będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva z dwoma nacięciami będzie działać aczkolwiek są wyjątki od reguły 2 nacięcia=AGP 2.0,  np Rage Fury Maxx(jak i jednordzeniówka) czy ostatki 3dfxa które działają @3.3V. Co do odwrotnej sytuacji tzn karty agp 8x z dwoma nacięciami wsadzanej do mobo agp 1.0 to nie miałem problemów z R9200SE, R9700 czy GFem 7600GS od Galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...