Skocz do zawartości
kuebk

lga 775 -> lga 1366

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam czy by tu sobie tych oto czesci nie wymienic bo tak w sumie nadalaby sie troche wieksza wydajnosc.

Jednakze tutaj nie wiem do konca czy jest sens sie pchac w cos takiego i7 s1366/x58 czy lepiej zastosowac inna kombinacje? Albo moze poczekac na sandy bridge? Tyle ze pewnie wersje oc friendly beda odpowiednio wiecej kosztowac takze sam za bardzo nie wiem co zrobic.

 

Potrzebuje rady.

 

Reszta czesci tymczasowo zostaje ta sama, mysle ze zasilacz nie powinien byc problemem bo potem planuje zakup tak przynajmniej 260gtx.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie glownie granie, czasem jakies programowanie ewentualnie jakies liczenie w world community grid, budzet nie wiem sam, biorac pod uwage ceny to mysle ze tak z 2k.

 

Co do oc q9550 to nie wiem jak to bedzie wygladac temperaturowo, tymbardziej ze na obecna chwile lece na cpu i mem na def co by bylo ciszej i chlodniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2gb czego ? Z podpisu wynika ze posiadasz 4 GB ramu ;) O ile o to chodzi.

true jest dość wydajny i nie powinien miec problemow z utrzymaniem q9550 na 4GHz przy dosc cichym wentylatorze. I7 sie bardziej grzeje od q9550.

Jak posiadasz 2k do wydania to akurat bys mial na kupno q9550 i do tego dobrej grafy hd5850 badz GTX470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w podpisie masz 4x1GB. Jeśli jednak masz tylko 2GB, to kolejne 2GB nie zaszkodzi. Ale czy opłaca się więcej niż te 4 GB brać? W moim przypadku mam ramu pod dostatkiem. A w Twoim przypadku, z racji mało wymagających zastosowań, dodatkowe GB to jedynie strata pieniędzy bez faktycznego zysku na wydajności.

 

Na razie, w obliczu nowej podstawki, odpuściłbym upgrade. Poczekałbym na LGA2011 i LGA1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...