Skocz do zawartości
brusse

Komputer do projektowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie za bardzo się znam na wymaganiach sprzętowych tych aplikacji więc jestem zmuszony poprosić o pomoc :), w najbliższym czasie mam zamiar zacząć korzystać z aplikacji do projektowania typu AutoCad, 3dsmax solid i tym podobne. Poczytałem trochę tematów i mam spory mętlik w głowie. Wiem że muszę zainwestować w monitor z dobra matrycą i tablet.

 

Co do procesora myślałem o PII 955 x4 jednak niektórzy piszą że lepiej kupić i5

płytę główna pod AMD już bym miał gigabyta 790xt ud4p pod i5 musiałbym coś szukać

Ram DDR3 4gb czy 8gb ?? kingstony hyperX czy geil black dragon ??

Zasilacz mam 430 Yesico i 500 Anteca któryś powinien dać radę?

Karta graficzna chwilowo HD4850 potem pokusiłbym się o nowego z serii 6xxx gdyby były wydajniejsze mocno

Dysk, mam 8 dysków sata 320 + 1 TB USB, zrobić raid czy zainwestować w sdd na system?

Chłodzenie na procesor mam zalmana flex a na grafe accelero s1 v2 więc myślę że starczy.

 

AMD wydawało się bardziej przyszłościowe jednak trzeba będzie zmienić płytę pod nowe procki albo wrzucić x6

Gdybym kupił i5 nie wiadomo na co będe mógł zmienić a gdybym skusił się na i7 920 wydajnościowo powinien starczyć na lata ??

 

aha kwota jaką mam do dyspozycji na skrzynkę lub jej modernizację to około 3-3,5k

Edytowane przez brusse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...