Skocz do zawartości
silion

Dysk twardy czy zewnętrzny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pytanie tak jak w temacie, czyli co będzie lepszym wyborem? Bardziej skłaniałbym się ku dyskowi twardemu 1TB , bo w tej cenie dysk zewnętrzny będzie miał 2x mniej pojemności. Obecnie posiadam w komputerze seagate 500GB.

 

Czy podpięcie dodatkowo 1GB Sata (wtedy będzie 500GB + 1TB)nie spowolni przypadkiem pracy komputera?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele różnią się ceny zewnętrznych na USB od zwykłych. Jak szukałem, to jakoś nie zauważyłem, żeby aż taka różnica była w cenie. Chyba, że mówimy tu o 2,5" zewnętrznym.

 

Skąd pomysł że komputer ma zwolnić? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli zewnętrzny 2,5".

Którego lepiej wybrać?

 

Co do "zwolnień", na starszym komputerze przy podłączeniu drugiego dysku, widoczny był lekki spadek wydajności systemu. Windows jakby bardziej się "mulił". Może znaczenie miał fakt że był to sprzęt dosyć słaby (pentium 4 1.6).

 

edit: nie zwróciłem uwagi na dyski 3,5". Jakie są zalety/wady tych 3 typów dysków?

Edytowane przez silion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie 2,5" odpada (mam komp stacjonarny, gorszy stosunek cena/pojemność).

 

1. Czy np odtwarzając film czy muzykę z dysku zewnętrznego 3,5" podłączonego pod USB będą "przycinki" czy inne tego typu rzeczy?

2. Da się przerobić dysk zewnętrzny usb na wewnętrzny i vice versa?

3. Czy mając tą samą cenę (teoretycznie) obu dysków, jest jakiś sens lub powód wybrania hdd wewnętrznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz tylko jeden komputer:

- wewnętrzny duży dysk zarówno pod system, programy, jak i magazyn

- wewnętrzny pod sys+ programy i zewnętrzny 3,5 cala jako magazyn (czasem możesz skorzystać z niego na innym komputerze, tyle że z mobilnością średnio)

 

Używając więcej jak jeden komputer:

-wewnętrzne dyski do systemu i programów, zewnętrzny 2,5 cala na przenośny wspólny magazyn: ekonomicznie nie jest najbardziej opłacalne, za to wygodne (oczywiście nie dla każdego, np. jak komuś nie zależy na dostępie do tych samych plików na drugim komputerze, to nie ma się co bawić w noszenie dysku).

 

edit:

Odpowiadając na pytania:

1. Przy usb nie będzie przycinek przy takich akurat zastosowaniach

2. tak, z zewnętrznego usuwasz obudowę, do wewnętrznego dokupujesz obudowę

3. Instalując jako wewnętrzny poprzez sata (zamiast usb) masz lepszą wydajność

Edytowane przez zerojeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze z dyskami jest jak z grzybami: kazdy da sie rozebrac, ale niektore tylko raz ;) A obudowa potem nie nadaje sie do uzytku.

Sa tez dyski zewnetrzne, np. Samsung S2 Portable, ktore nie maja w srodku HDD ze standardowymi wyprowadzeniami, wiec po otwarciu zostajemy tylko z glupia mina i zniszczonym HDD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...