Skocz do zawartości
pawelpdg

Amd czy intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

już od dłuższego czasu planuje kupić nowy komputer ale co chwile widzę jakąś lepszą część i muszę dozbierać kasę ale teraz już mam dość czekania i chce kupić ale mam problem

czy lepiej za 2700zł kupić zestaw pod Amd czy pod Intel

gdzieś czytałem ze intel często zmienia podstawki pod procesor a Amd nie

wiec lepiej kupić zestaw z

Amd Phenom 955

czy

Intel i5 760?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho, kontrowersyjne pytanie :wink: . Osobiście jestem za takim zestawem:

 

Procesor : Intel Core i5 760 - 699 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Performa - 135 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK P55-t3eh9 - 330 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 260 zł

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD6850 1GB - 699 zł

Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN - 169 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 145 zł

Napęd : Samsung SH-223L SATA Lightscribe - 99 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 430 - 159 zł

 

Razem : 2695 zł (esc.pl)

 

Zobaczymy, jak będzie z tym HD6850 i GTX 460, jak się ceny ukształtują za kilka tygodni, ale w chwili obecnej HD6850 wydajnościowo jest ciut lepszy, niż GTX 460 1GB, i tańszy, choć wersja 768MB dość dobrze walczy opłacalnością - jest tylko ~10% wolniejsza, a 100-140 zł tańsza.

 

Pytanie o monitor dobre, przyłączam się.

Edytowane przez Gi3r3k
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem tak: jeśli zmieniasz monitor za więcej* niż pół roku, to w twoim przypadku dopłacanie do HD6850 jest bez sensu. Wtedy lepiej zaoszczędzić te 100 zł i zmienić kartę przy okazji wymiany monitora (choć nawet w 1680x1050 będzie dobrze na tej karcie).

 

*Więcej, a nie jak było pierwotnie - mniej :) .

Edytowane przez Gi3r3k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze bym zaczekał na obniżkę GTX 460. Wersja 768 MB na razie Ci wystarczy, a możliwe że niedługo będą kosztować w okolicach 450 zł, bo Nvidia po raz kolejny ogłosiła obniżkę cen GTX 460 i 470

Dla mnie to świetna cena jak za tak wydajną kartę. Co innego jakbyś chciał grać w FullHD. Wtedy można by się zastanawiać nad HD 6850, albo GTX 460 1GB. Oczywiście taki Fanboy jak Oooszasty w każdym temacie prawi jaka to Nvidia jest zła i wmawia ludziom, że tylko HD 6850 jest opłacalny. Zalatuje to fantyzmem na kilometr.

 

Podejdź do sprawy obiektywnie i sam zdecyduj co będzie dla Ciebie najbardziej opłacalne. GTX 460 768 MB to bardzo wydajna karta co pozwoli Ci pograć w najnowsze gry i to na dłuższy czas. Jak wymienisz monitor to wtedy będziesz mógł wymienić na coś lepszego. Do tego czasu zarówno GTX 460 i HD 6850 stracą na wartości. Niestety, ale tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Fortron z 2xSATA i 1x 6 pin PCIE to chyba lekka przesada , do tego 460W maloprzyszlosciowy w razie ewentualnej rozbudowy - na zasilaczu lepiej nie oszczedzac.

Z tego co wiem to 6850 sa , ale tylko na papierze i z dostepnoscia krucho, a ceny pewnie podskocza do gory, jak znam Polska rzeczywistosc.

Bierz GTX460 - sprawdzona karta ,do tego chlodna ,wydajna i bardzo dobzre sie kreci - zje tego Radka na sniadanie.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za przyszlościowy nie jest , nie wiadomo co bedzie kiedyś , może pójdą w strone fermi a może w druga strone.

460W jest aż nad to do tego zestawu i zostaje spory zapas , w przyszlości mogą być kompy co pobieraja 100W mniej niż teraz ale i równie dobrze pobierające 100W wiecej , nie wiadomo w którą strone pójdą .

Rozbudowy na co ? Jedyne z czym sobie ten zasilacz mógl by nie poradzić to GTX480 - cholerna grzalka , badz HD5970 a pewnie nie kupi karty 2 rdzeniowej, bo i po co.

 

ps. rozumiem że Twoj zasilacz już kupiles na przyszlość , bo planujesz zbudować quad sli z GTX480 ?

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moj zasilacz kupilem bo trafila sie okazja i tyle.

Co do Fortrona, nigdzie nie napisalem,ze nie wystarczy do tego konfigu, ale przy ewentualnej rozbudowie raczej bedzie do wymiany.I nie sadze,ze pojda w najblizszym czasie w strone mniejszego poboru energii.

Mi raczej chodzi o to, ze ilosc wtyczek w tym Fortronie jest zenujaca i bez przejsciowek sie nie obedzie. - zasilacz jako taki jest solidny i lepszy od niejednego OCZ - tylko te wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś złożyć zestaw z sklepu www.wlodipol.pl bo jest blisko mojego domu i niektóre rzeczy ma tanie.A Mój monitor ma max rozdzielczość 1280 x 1024 nowy monitor będę kupował gdzieś za pół roku więc nie wiem jaką kartę graficzną dać teraz żeby na tym nie stracić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...