Skocz do zawartości
bunioslaw1

Niemożliwa Instalacja Systemu .....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dostałem od znajomego komputer do naprawy, komp się wieszał resetował albo wogóle nie dało się zainstalować systemu itd utworzyłem na nowo partycje i zainstalowałem jakoś ten system i wszystko działało przez 2 godziny .... teraz niestety znowu to samo lecz już po kilku próbach instalacji systemu Windows XP Sp3 Home zawsze albo nie chce skopiować jakiegoś pliku za każdym razem praktycznie inny plik albo wyskakuje blue screen z różnymi kodami błędów... m.in 0x0000007E, 0x000000, 0x0000005 itd pożyczyłem od znajomego xpeka i Windows7 dalej to samo, nie chce skopiować plików mimo że te płytki na innym komputerze działają bez problemu. Zmieniałem już DVDrom myślałem że to jego wina lecz dalej to samo dysk twardy też zmieniłem lecz dalej to samo ... jedyne co mi zostaje najbardziej podejrzane to zasilacz Modecom Feel 350W niestety nie mam takiego podobnego żeby sprawdzić, a sprzęt to

 

Płyta główna MSI MS-7528

zasilacz modecom fell III 350W ATX

Pentium 4 3.0 HT

Grafika zintegrowana intel G31

i dysk Segate Barracude Sata 320 GB

oraz 1 GB ram

 

jeśli ma ktoś pomysł jak to wszystko obejść i co by mogło być przyczyną czy rzeczywiście to może być objaw tego że zasilacz nie daje rady? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. RAM na 90% masz padnięty, oblukaj w BIOSie czy temperatura CPU jest w normie. Nie wiem ile powinien mieć ten proc ale wszystkim powyżej 50-60C bym się martwił. A od feela to wara :D Sam mam i dzielnie ciągnie mi E5300 i GF 8800GTS (czyt. grzałke ok. 150W) nielicząc reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przerzucać RAMu do innego kompa. Wystarczy jak napisał Aquarium poszukać programiku memtest najlepiej w wersji iso utworzyć z niego cd startowe i zbootować jak instalke windy. Sprawdzanie trochę będzie trwało więc odpalasz i idziesz oglądać jakiś film w tv. :wink:

Przy instalacji programów a już w szególności systemu jest sporo operacji zapisu i odczytu na RAMie i wg mnie w końcu dochodzi do komórek uszkodzonych po czym sypie błędami.

Edytowane przez wilko85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu nie używania komputera problem zniknął instalacja systemu poszła do przodu i wszystko zainstalowało się poprawnie.... :| lecz po 4 godzinnym użytkowaniu komputera znowu się wiesza i resetuje , sprawdzałem pamięć memtestem i zero błędów więc zostaje albo płyta główna do wymiany albo zasilacz? jest jakiś sposób na sprawdzenie czy płyta jest uszkodzona oprócz tych kondesatorów ? jakis programik typu memtest do plyty głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...