Skocz do zawartości
hexor97

która lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam zamiar wzmocnić mój stary komputer. Planuje zmienić zasilacz na coś większej mocy i kartę graficzna w najbliższym czasie , a w dalszej przyszłość procesor 4r i ram dokupić i może jeszcze kartę dźwiękową! Dobra zacznijmy od zasilacza bo ten co mam to nie jest żadna rewelacja mimo ze wcześniej miałem jeszcze gorszy Mustanga 450W. Wiec myślę kupić coś lepszego i czy mogę swobodnie kopic używany o większej mocy np 600W i mieć spory zapasik na planowana w przyszłość rozbudowę! Myślałem nad Chieftec CFT 750 OCZ 600W MODECOM CARBON 620W Chieftec 500W Fortron 550W Sa to zasilacze w podobnych przedziałach cenowych wyszukanych na allegro! Który mi polecacie? bo wiem że jak bym kupił używany to nie mam gwaranci a ze i z czasem napięcie spada... niestety nie mam środków dużych. Teraz Grafika do 300 zł wiec wybrałem HD 4850 lub GTS 250 ale raczej wezmę radeona chyba ze macie jakieś propozycje inne!

 

reszta kompa to

Procesor: AMD Athlon™ X2 Dual-Core 5200+ 2.6 MHz (65 W)

Płyta główna: GIGABYE GA-M61SME-S2

Pamieć RAM: KINGSTON 2gb 800Mhz cl5

Dysk twardy: Western Digital Caviar SE 250GB SATA2 7200RPM 8MB i Western Digital Caviar SE 500GB SATA2 7200RPM 16MB

Karta graficzna: MSI 7900GS

Karta dźwiękowa: SB live 24bit 7.1

Karta sieciowa: REALTEK RTL8139/810x

Napend DVD: Lite On DVDRW SHW-16H5S ATA

OBUDOWA i zasilacz: MUSTANG Mode com LOGIC 400W

 

 

Aha no i jeszcze jedno pytanie? czy Procesor nie będzie ograniczał możliwości karty graficznie i czy mogę do tej płyty podpiąć 4 rdzeniowego Amd i czy płyta go nie będzie ograniczała jego mozliwosci? dzikie z góry za opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciezko samemu sprawdzic ? GIGABYTE GA-M61SME-S2 (Rev. 2.x) | Płyty główne - Obsługa Procesorów

Bedzie ograniczal grafe ale i tak bedzie duzo wydajniej niz bylo przedtem.

 

Chieftec to nie to co bylo kiedyś , jego jakość sie obniżyła, dopiero seria nitro jest warta uwagi , dobre podzespoly i dość wysoka sprawność.

Ocz może nie tworzy jakiś super zasilacz ale sa dobre ;) Jest sporo modeli ocz'a mogleś sie sprecyzować to samo z fortronem.

Mozesz kupic zasilacz seasonic s12 520W / m12 520w , badz Tacens Valeo III 500W.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie te szroty za niestworzone pieniądze. Możesz do 200zł kupić Fortrona lub Seasonica Corsaira ze sklepu z gwarą. Spokonie da radę Twojemu zestawowi.

 

To samo tyczy się karty graficznej. Kupisz w jakimś sklepie internetowym. Raz zapłacisz za przesyłkę. Będziesz miał jedno i drugie na gwarancji.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec to nie to co bylo kiedyś , jego jakość sie obniżyła, dopiero seria nitro jest warta uwagi ,

Widze ze kolega nie zagladał do Chiefteca nigdy ... chieftec sam nie robi elektroniki tylko kupuje od podwykonawców ( np Delta --> a to nie szajs jest )

Oczywiscie zdarzały się serie słabsze i lepsze ...

Modecom tez sam nie robi bebchów ... Co do Feelów to racja nic ciekawego ....

 

OCZ tez sam nie robi elektroniki tylko dla niego robi fortron etc.... wic polecanie ocz czy forta to to samo ( no tylko buda i kablami się róznia na kozyść OCZ bo dłuzsze)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temu teraz tak! ale w przyszłości to nie wiem ,i nie mam niestety tyle środków żeby zmieniać znów na nowy jak braknie W. Chodzi o to ze nie che wydawać dużych sum w sprzęt który już wychodzi z mody ten niech posłyz jeszcze kilka lat i trzeba będzie kupić nowy bo takie dokładniejsze to troszkę aracjonalne no przynajmniej ja tak myślę bo era ddr2 przemija powoli i innych części tez i powstają to coraz nowsze a dokładać do tego to mi sie nie widzi?

wiec chyba wezmę tego OCZA a teraz grafikę jak byscie mi polecili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może konkretnie bo pewnie nie wiesz o czym mówię.

Asus Radeon HD4850 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI [EAH4850/HTDI/1G/A] - 339zł : Esc.pl

 

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus - 199zł : Esc.pl

 

Ale oczywiście możesz wybrać używki bez gwary. Ciekawe jakie będą oszczędności jak Ci coś padnie.

 

Lepiej mieć słabszy, w miarę dobry zasilacz z gwarą niż kupę watów nie wiadomo po co.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega nie zagladał do Chiefteca nigdy ... chieftec sam nie robi elektroniki tylko kupuje od podwykonawców ( np Delta --> a to nie szajs jest )

Oczywiscie zdarzały się serie słabsze i lepsze ...

Modecom tez sam nie robi bebchów ... Co do Feelów to racja nic ciekawego ....

 

OCZ tez sam nie robi elektroniki tylko dla niego robi fortron etc.... wic polecanie ocz czy forta to to samo ( no tylko buda i kablami się róznia na kozyść OCZ bo dłuzsze)

 

Takich rzeczy mowic mi nie musisz wiem o tym doskonale. Wypowiadam sie o konkretnych modela teraz dostepnych a mowic mu nie musze ze kto inny produkował ich bebechy bo jest to zbedna informacja dla niego. A fortron nie produkuje tylko jednej konstrukcji tylko wiele i sa lepsza badz gorsze od tej w ocz'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...