Skocz do zawartości
montenegro

Płyta główna s1366

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wyboru komponentów do mojego nowego komputera. Używał go będę głównie do pracy w CADzie, dlatego stawiam na i7. Czytałem różne fora i tam często się przewijają płyty główne od MSI na chipsecie X58 z s1366. Moim faworytem jest MSI X58A-GD65 MSI Polska – Komputery AIO, notebooki, netbooki, płyty główne, karty graficzne i więcej według mnie jest do kupienia w dobrej cenie a i oferuje naprawdę wiele - OC Genie, 3-Way SLI, APS, SataIII i USB 3.0, dodatkowo DrMOS i dobre chłodzenie chipsetu. Drugą płytę którą rozważałem była MSI Big Bang Xpower ale tutaj cena płyty jest dużo wyższa, poza tym nie wiem czy mi jest potrzebne aż 6xPCI-e x16, nie zamierzam wkładać tyle kart graficznych, jej plusem jest ta karta dźwiękowa Quantum Wave.

Tak jak pisałem, moim głównym faworytem jest MSI X58A-GD65, jak myślicie w połączeniu z i7-950 będzie wydajny w CADzie (z 2xGeforce GTX460 1024MB) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz jako CAD? to jest pewna kategoria programów. Do 2D własciwie c2d wystarcza.

W przypadku 3d wszystko zlaeży od złozoności projektów i struktury danych.

Do CAD-ów 2 karty graficzne nie mają sensu.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź jacekcz.Niestety z racji nieplanowanych wydatków, muszę zmienić plany co do zakupu płyty pod i7 na s1366. Muszę ograniczyć się do płyty pod i5 i procesora np. i5-760 (wiem, że dobrze się podkręca). Z racji tego, że mam jeszcze swoją leciwą grafikę (Geforce 9800GTX+) to pomyślałem o płycie (zresztą, też MSI) MSI P55A-Fuzion z układem Lucid Hydra który umożliwia "fuzję" 2 kart graficznych różnych producentów. Podobno na najnowszych sterownikach - układ działa naprawdę dobrze. Do tego Geforce 9800GTX+ (który głównie pracowałby przy obliczeniach - Cuda Technology) chciałbym dołożyć jakiegoś Radeona, myślałem o 6850. Co wy sądzicie o tym pomyśle i o samej płycie. Podobno też dobrze się podkręca, widziałem wyniki tego procesora (i5-760 na tej płycie z ustawionym zegarem na 3,9 GHz). Liczę na jakieś opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość orest99

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc się podepnę pod ten, bo pytanie mam podobne. Szukam dobrej płyty głównej pod i7 z socketem 1366. Róniez interesuje mnie płyta od MSI - X58A-GD65. Z tego co czytałem o niej, to ma duże możliwości OC (poza tym prosto się podkręca - przez OC Genie), ma już USB 3.0 i SATA III no i ta opcja 3 kart graficznych (Triple SLI w przypadku GeForce). Jak myślicie za ok. 700 zł warto ją kupić pod i7-930 ? Płyta MSI X58A-GD65 - porównanie cen w sklepach internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam skusiłem się na MSI Big Bang XPOWER pod X58 i procesory i7 / s.1366 ale powiem szczerze, że w cenie ok. 700 zł to spokojnie mogę polecić tą płytę MSI X58A-GD65, to taka mniejszy Big Bang XPOWER. W sumie to 3x PCI-e x16 wystarczają w zupełności, a możliwości OC ma bardzo podobne, czyli dobre. USB 3.0 i SATA III już na płycie, a i dźwięk jest dobry - Realtek ALC889. Bierz śmiało orest99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek06

W sumie także podepnę się pod temat, bo również rozważam zakup X58A-GD65.

Podoba mi się w niej dźwięk i ponoć duże mozliwości OC.

Także proszę o opinię na temat tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam tą płytę od jakiegoś miesiąca. Wahałem się jeszcze nad P55A-Fuzion ale w końcu zdecydowałem się na MSI X58A-GD65. Płyta jak najbardziej godna polecenia, u mnie pracuje z procesorem i5-760 podkręconym z 2,8 GHz do 4,2 GHz (chłodzenie Scythe Mugen) i 8 GB RAM DDR3 (1333 MHz), co do grafik to zainwestowałem nieco większe pieniądze (dodatkowy zastrzyk gotówki) i włożyłem 3x Geforce GTX460 1 GB (256 bit), spięte w 3-way SLi. Wydajność w CAD-zie jest naprawdę olbrzymia a i do gier sprawdza się świetnie. Śmiało mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...