Skocz do zawartości
pawel486

Wybór monitora/tv, który nie pozbawi wzroku po kilku latach

Rekomendowane odpowiedzi

Sa inne mosfety to na pewno , innej roznicy nie zauwazylem ale miałem tylko chwilke te zasilacze i nie jednocześnie.

U mnie sie nie wlaczal wogole , u kolegi na i5 @ 3,5GHz i GTX460 1GB tez nie zauwazylem by sie wlaczyl w idle , ale gdy sie nawet wlaczy to jest cichutki.

A i nie 2A tylko 4A bo sa 2 linie 12v ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam kupić telewizor zamiast monitora i tu nasuwa się pytanie.

Czy telewizor jest bardziej szkodliwy od monitora? Wiem, że to i to LCD, ale może monitory, są jakoś budowane aby mniej szkodziły.

Nie chce oślepnąć po kilku latach. Więc wolałem zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to nawet i telewizory LCD są mniej szkodliwe niż monitory, wszystko zależy od zastosowanego podświetlania. Dodatkowo na + wpływa odświeżanie obrazu telewizora oczywiście czym wyższe tym lepiej.

Nawet przy monitorach czy telewizorach LCD podświetlanych świetlówkami ilość szkodliwego promieniowania (głównie UV) jest dużo poniżej szkodliwej wartości.

 

Jedyne co może przeszkadzać przy telewizorze to jasność, aczkolwiek w menu ekranowym powinna być opcja do jej zmniejszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym że jak masz monitor 32" a rozdziałka 1366x768 to wszystko wydaje się olbrzymie. Polecam ten TV Samsung LE32B551. Miałem go podpiętego przez 2 tygodnie pod kompa (ma dsub, hdmi).

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor/telewizor będę brał w FullHD, więc rozdzielczość nie powinna przeszkadzać.

Zastanawiam się nad telewizorem zaproponowanym przez KiMR.

Boje się, że mogą boleć oczy podczas pisania, przeglądania internetu itp.

Do filmów będzie pewnie fajny.

 

Czy szukać czegoś z większym odświeżaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mam sztywno ustawionej ceny, a nad wymiarami też się zastanawiam.

Myślę że max 32' i tak do 1500zł.

 

Trzeba tak to wypośrodkować, żeby był dobry do internetu, notatnika i oglądania filmów.

Co myślicie o 28'. Czy to troszke za mały jak na telewizoromonitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka. Ja mam TV Samsunga LE32B651. A on ma odświeżanie 100Hz. Ja wybrał bym monitor z tunerem TV np. Samsung 27" LCD SM P2770HD ~1250 zł. Przewaga TV nad tym monitorem to kąty.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 27" LCD SM P2770HD - chyba czegoś takiego szukam.

Ale mam jeszcze na oku LG 32LD350.

Komputer będzie głównie służył do programowania, grania i oglądania filmów czyli do wszystkiego. Mam karte telewizyjną więc tuner nie jest konieczny.

 

Jakie alternatywy ( lepsze ) proponujecie zamiast tych 2?

 

 

Jaka jest różnica między odświeżaniem w LCD a CRT?

Edytowane przez pawel486

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakimś serwisem " Jednak w przypadku ekranów LCD nie ma tego problemu. Obraz na ekranie powstaje praktycznie jednocześnie na całej powierzchni, nie jest "rysowany" linia po linii. Po co więc te 200 Hz, czy to tylko chwyt marketingowy?

 

Nie. Telewizory Sony uzbrojone w technologię Motionflow 200 Hz dokonują innej sztuczki. Obraz telewizyjny to seria szybko wyświetlanych nieruchomych obrazków. Wrażenie ruchu powstaje w momencie gdy na kolejno pojawiających się obrazach jakiś obiekt zmienia swoje położenie. 25 klatek (czyli 50 półobrazów wyświetlanych w TV) sprawdza się większości typowych sytuacji. Oglądamy płynny ruch i wszystko jest OK. Jednak w przypadku bardzo szybko poruszających się obiektów zdarza się tak, że wiele rzeczy dzieje się w czasie wyświetlania jednej klatki. W 1/25 części sekundy może wydarzyć się bardzo wiele. Większość z nas nie zauważa tego wprost, akcja dzieje się zbyt szybko. Mimo to odczuwamy jakąś "nienaturalność" w dziejącej się akcji.

 

Na czym polega więc sztuczka jaką robi Sony z obrazem telewizyjnym? Specjalny procesor na podstawie dwóch kolejnych klatek wylicza dodatkowe trzy. Efekt jest rewelacyjny. Nawet w najszybszych scenach w filmach akcji obraz wydaje się naturalny, płynny, można by rzec "analogowy". Można to przyrównać do gry np. w Quake'a. Gdy mamy odświeżanie w okolicach 50Hz da się grać, ale nie tak komfortowo jak przy 160 czy 200Hz. Podobnie jest gdy patrzymy na zwykły telewizor LCD i porównujemy go do Bravi 200 Hz. Sztuczka Sony nie polega na zwiększeniu częstotliwości odświeżania ekranu, a na czterokrotnym zwiększeniu ilości wyświetlanych klatek obrazu. Z tym, że telewizor nie wyświetla tych samych klatek po kilka razy. Dzięki zaawansowanym algorytmom procesor jest w stanie "wyliczyć" brakujące klatki. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierdu, pierdu o 200Hz, po czym wlacza sie film a BR albo idzie do kina i co? 24fps ;) Poza tym historie o rzeczach dziejacych sie miedzy wyswietleniem jednej klatki a drugiej to niezly lol.

Problem moze za to wystapic w grach, gdy mamy np. ekran 60Hz i 80fps (ogolnie wiecej fps niz odswiezanie), wtedy pojawia sie "rwanie ekranu", bo na gornej polowie jest klatka n, a na dolnej czesci ekranu juz n+1 czy n+2, bo ekran aktualizuje sie wolniej, niz przychpdza nowe informacje. Na ten problem pomaga wlaczenie VSync, wtedy kolejne klatki sa wysylane do monitora synchronicznie z impulsami odswiezania.

 

Ogolnie 100 czy 200 Hz daje tyle, ze smuzenie jest mniejsze bez stosowania akceleratorow i innych wynalazkow. Tyle, ze w dzisiejszych czasach smuzenie jest IMHO sztucznie rozdmuchanym problemem.

 

Jednak w przypadku ekranów LCD nie ma tego problemu. Obraz na ekranie powstaje praktycznie jednocześnie na całej powierzchni, nie jest "rysowany" linia po linii.

I tu maja racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...