Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Po jakimś dłuższym czasie włączyłem WOTa i mam pytanie. Co się stało z VK 3002DB?

 

Edyta:

 

Chyba wiem co jest VK został przemianowany na VK3002D ale coś mi przybyło tych wynalazków. Czy któryś z VK został podzielony na dwa osobne modele, z którego jeden otrzymywaliśmy gratis?

 

Edyta 2

 

Co powiecie i ruskim prem TD SU-122? Dobre toto? Czy lepiej rzucić się na tańszego SU100Y? Chodzi o zarabianie kredytów + fun

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DB dostał ksywkę 30.02D. Doszedł 30.01D i parę innych wynalazków, a parę medów zmieniło się w HT - m.in. 3001h, który teraz nazywa się 30.01h i ledwie się toczy. To za niego dostało się slot w garażu i 30.01M, czyli taką mini panterę, która jest całkiem znośna.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem SU 122-44 z gromadzonego latami golda. Z moich obserwacji jest to coś podobnego do JP z niemieckiego drzewka. Dużo odbija. Ma działo z IS i przyzwoity dmg. Penetracja trochę kuleje bo jest tylko 175mm na AP. Jeżeli chodzi o mobilność jest to wspaniała maszyna. Prędkość ok 45km/h pozwala flankować przeciwników. Polecam puki jest w promocji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z promocji i kupiłem Obj. 268- co mogę powiedzieć, esencja ruskich tedekow, podobnie jak t62a ruskich medow. Czołg jest poprostu świetny a działo... Celność niesamowita ale pociski lecą jak z haubicy i mam wrażenie ze jeszcze dłużej niż z bl10 w dodatku penetracja na złocie 450... Puki co mogę przyczepić się do wychylania działa na boki. Po przejściu z Obj. 704 który miał fenomenalne kąty, Obj. 268 wychyla działo na boki dosłownie połowę tego. Nie sądziłem tez ze jakiś czołgi może mieć lepszy kamuflaż od Obj. 704 ale jednak się myliłem. Obj 268 mam ważenie ze jest praktycznie niewidoczny. Jednym słowem polecam. Teraz czas na grindowanie amx 50B bo na niego ma być następna zniżka. :rolleyes:Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z promocji i kupiłem Obj. 268- co mogę powiedzieć, esencja ruskich tedekow, podobnie jak t62a ruskich medow. Czołg jest poprostu świetny a działo... Celność niesamowita ale pociski lecą jak z haubicy i mam wrażenie ze jeszcze dłużej niż z bl10 w dodatku penetracja na złocie 450... Puki co mogę przyczepić się do wychylania działa na boki. Po przejściu z Obj. 704 który miał fenomenalne kąty, Obj. 268 wychyla działo na boki dosłownie połowę tego. Nie sądziłem tez ze jakiś czołgi może mieć lepszy kamuflaż od Obj. 704 ale jednak się myliłem. Obj 268 mam ważenie ze jest praktycznie niewidoczny. Jednym słowem polecam. Teraz czas na grindowanie amx 50B bo na niego ma być następna zniżka. Dołączona grafika Tapatapatap i9001

Widać, że masz ledwie parę bitew zrobionych - też byłem taki wniebowzięty, jak miałem kilka pierwszych bitek na JPZ E-100. A potem MM zaczął równać w dół - w sobotę po 30 bitwach miałem 33% WR, a bitwy z 3000 dmg liczyłem na palcach jednej ręki.

 

A więc już niedługo czeka Cię:

[*]Zrobienie 2000 dmg przy 10 wystrzelonych pociskach. Do tej pory na JT nawet nie liczyłem bitew z 4000+ dmg. Na jpz mam szczęście, jak kończę bitwę z 3k. Nic tak nie wkurza, jak trzy detracki i ding od tego samego kolesia... który potem odjeżdża w siną dal ze 100% hp (bo team też mu nic nie zrobił).

[*]Bycie niewidzialnym na tyle długo, że zdążysz wystrzelić dwa razy (może nawet z dmg).

[*]Zastanawianie się przed strzałem, czy ubicie "tego" kolesia jest warte ryzykowania bycia wykrytym za cenę "być może zadania obrażeń".

TD X tieru to bardzo dziwne maszyny, o czym się sam właśnie przekonuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna teoria spiskowa ? Człowiek się tego naczyta i później boi się do wota wracać. Dołączona grafika

Żadna teoria spiskowa.

Przez weekend tłukłem głównie tego mojego JPZ, bo ma coś, jak gwarancję dmg (jakkolwiek niedorzecznie to brzmi) - ze 2000 hp na bitwę muszą wejść, a to przy obecnym evencie nie bez znaczenia.

I, cholera... 5-6k dmg mogłem na palcach jednej ręki policzyć. Za to cała masa strzałów 0hp (IS-3 za zero? da się; Ding od boku m103? Da się; Batszmata za zero? Oczywiście, że się da), albo płoszenia ptactwa. Te TD są po prostu nieobliczalne. Owszem, jak się ktoś zagapi i Ci wyjedzie, to najczęściej mu nie wybaczysz pomyłki. Ale poza tym? Totalizator sportowy.

 

Największym mankamentem 268 jest działo; pociski lecą wolno, kiepskie wychyły (m. in. w dół, bardzo irytuje w kilku miejscówkach), celność... wartość taka sama jak u 9 tierowego Focha, a faktyczna celność bl-10.

Tak ma każdy X tier. Celność na papierze to jedno, a celność realna... paaanie. Strzelasz, a WG kule nosi. Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m4rZdaje sobie z tego sprawę, ale osobiście 90% bitew gram w plutonie tak więc bitwy na X wyglądają trochę inaczej i osobiście lubię nimi grać ale podkreślam tylko w plutonie 3 osobowym. W dodatku gram tylko od godziny 22-2 w nocy bo wtedy mam czas, a jak wiadomo o tej porze większość golabkow juz śpi. Do strzałów za zero jestem przyzwyczajony po isu na którym mam 500 bitew czy Obj. 704 na którym mam 300 i niestety uważam to już za normalne. Puki co wyniki na 268 miałem całkiem dobre, ani razu nie byli poniżej 2500 dmg ale zobaczymy jak to będzie na dłuższą metę, tak jak mówiłem to są pierwsze wrażenia. Co do celnosci to powiedziałbym ze każdy tier tak ma ze celnosc na papierze to co innego w rzeczywistości. Np T32 a is3 gdzie uważam ze to pierwsze jest sporo cleniejsze zresztą hitratio mam o dobre kilka procent większe na T32. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma każdy X tier. Celność na papierze to jedno, a celność realna... paaanie. Strzelasz, a WG kule nosi.

 

Nie zgodzę się. IS4 i E5 są celne, celniejsze od 286. Ten obj to chyba pierwszy czołg przy którym nie zgadzam się z podaną w info celnością. Sprawdzałem czy w plikach gry nie ma czegoś ciekawego ale wszystko w porządku. Zamieniłem już lornetkę na wentylację i chyba przeszkolę załogę na BIA żeby choć trochę poprawić celność. Strasznie to wkurza po 340 bitwach w Fochu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na lakevilu miałem World of Submarine 8 w jednej bitwie pojechało popływać.

IMO Lepszy Word of TD niż arty party już jedna "zielona" arta potrafi łatwo top guna wbić aż się boję co było przed "wielkim nerfem arty". 5 ogarniętych z grillem na V to by była rzeźnia. Na szczęście ta przyjemność mnie minęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na lakevilu miałem World of Submarine 8 w jednej bitwie pojechało popływać.

IMO Lepszy Word of TD niż arty party już jedna "zielona" arta potrafi łatwo top guna wbić aż się boję co było przed "wielkim nerfem arty". 5 ogarniętych z grillem na V to by była rzeźnia. Na szczęście ta przyjemność mnie minęła.

Tylko widzisz przy takiej ilości TD które walą hity po 850 ( TD 10 tieru biją po tyle Dołączona grafika ) prowadzenie natarcia ślepym HT to zabawa na 2 strzały od TD i witaj garaż. Wczoraj na mapie Siewiernogorsk mój team zaczął w bazie po prawej stronie, wylosowało mi pozycję od razu na podjeździe po prawej stronie. Po przejechaniu 100m po górę i dojechaniu do pierwszego skrzyżowania przekonałem się że na drodze powyżej mnie stoją 2 TD Foch 155 z transparentem " Zapraszamy ". IS8 z teamu próbował szczęścia ale cóż 2 strzały i poszedł do garażu. Arty w teamie nie było gdyżpo zmianach panowie arciarze grają w TD. Osobiście po wyexpieniu ST-1 praktycznie jeżdżę tylko tym pojazdem ale obecne bitwy wyglądają tak 1/3 minimum to kampiące TD, 2/3 mix HV/MED ale o ile medy tieru 9-10 maja sporo do powiedzenia w bitwie to powolny i ślepy HV juz nie bardzo. Panowie to nie jest płacz na obecną sytuację i nie zamierzam expić trendy TD bo tam nawet gracze z KW1 siemka kt pl nabijają DMG. Ale sytuacje w którch TD kampią ( pewien gracz mi napiszał iż TD mają kampić a HV i reszta jechać na wroga ) a reszta pojazdów jedzie na niewidzialnego wroga troche mi odbierają chęć do logowania. Wiem że TD można objechać niestety nie zawsze.

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze uważałem ze w tej grze ht nie mają racji bytu. Medy albo tedeki to czołgi do tej gry. Juz samo to ze każdy med 10 tieru ma lepsze działo od ht 10 tieru świadczy ze coś jest nie tak. W dodatku w erze powszechnego golda wole mobilność i reload niż pancerz.

 

Tapatapatap i9001

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczne artyparty to było wiele patchy temu, jak potrafiło rzucić czasem i 14 art na stronę na wysokich tierach. Takiego meczu nie dało się grać, bo większość TD może spokojnie pojechać do wroga, nie musi kampić, a arta musi.

Zgadzam się, że gra HT obecnie, gdzie jest dużo TD jest bardzo utrudniona, ale to nie znaczy, że HT nie mają racji bytu w tej grze, natomiast ułańska szarża środkiem mapy nie ma i nigdy nie miała. Jeśli ktoś chce jechać "ślepym" HT pierwszy i sam sobie spotować TD z krzaków, to znaczy, że reszta teamu, szczególnie LT grać nie umie. Nie jest prawdą, ze teraz, gdy nie ma już tylku art LT są bezużyteczne, dalej mają za zadanie świecić, naszym HT i TD właśnie.

Jeśli byłyby tylko medy albo TD to TD zniknęłyby bardzo szybko, bo jeden med skosi dwa TD przy porównywalnym skillu graczy.

W "wielkim nerfie arty" było więcej bicia piny niż faktycznego nerfa. Wszyscy tak się tym podniecali, nikt teraz nie gra artą, a mi jakoś dmg/bitwę nie spadł ciekawe czemu? Może dlatego, ze owszem, trafiam rzadziej, ale za to mocniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz przy takiej ilości TD które walą hity po 850 ( TD 10 tieru biją po tyle Dołączona grafika )

Niezupełnie. Tyle to bije OB 268 (263 ma słabsze, ale szybsze działo) i USA. Foch najczęściej wypada na samotników i zdejmuje każdego jednym magazynkiem, więc trzeba go liczyć raczej jako 2000+ dmg, bo nie ma mowy o przeładowaniu, jak się z nim spotkasz. JPZ E-100 sypie po ~1000, a 215b 183 na złocie (a rzadko jeżdżą bez) potrafi ściągnąć jednym strzałem praktycznie każdą dziewiątkę, a widziałem akcje, że i z dziesiątek nie było co zbierać.

 

Za to, co śmieszne - na obu tych moich powyższych screenach wygraliśmy. Głównie przez to, że przeciwnicy polegali na taktyce kampienia TD i się nie spodziewali, że ktokolwiek się odważy wyjechać TD jak medem, przy okazji sidescrapując i dingując 90% pocisków.

Nie wiem, mnie takie bitwy mobilizują. O ile arty party średnio lubię, tak coś takiego jest całkiem przyjemne - wyjeżdżasz, widzisz pomarańczowy ślad dingu i już wiesz, że kolejny wróg za moment straci połowę HP Dołączona grafika .

 

Btw, skończy się event na 50k dmg dziennie, to się skończą hordy TD - możecie być pewni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym powszechnym goldem - przypuszczam, że większość graczy tak jak ja wozi po 3-4 pestki i używa ich bardzo okazjonalnie bo szkoda kasy.

 

edit: Swoja droga polecam KV-4 - naprawde solidny pancerz w ktory prawie nikt nie wie jak strzelac (lubimy ludzi strzelajacych w kopulke ;) ) i swietne dzialo.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim przykładzie - lorr51 znerfili kosmicznie... z 20s na 30s reload, celnosc i skupianie o polowe gorsze... a dmg to parodia, potrafie zdingowac od e75

 

nie da się tym grać, jak trafisz na team retardów to nie będziesz miał okazji 2 strzałów oddać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 100 we wprawnych rękach i przy sprzyjającym szczęściu (jak pestki będą wchodzić a nie znikać) zdejmuje dowolny VIII tier na magazynek, wyższe tiery też są ciekawe także idź śmiało.


Matkobosko, bawię się na testowym i X tier nowej linie niemieckich TD to masakra, do wyboru 6-strzałowe działo z jagdtigera 560/276 tylko, że z celnością 0,29 ! i czasem celowania 1,5 sek.

Wieża obracana 360*, taki amx 50 100 wśród TD-ków, OPecja na max.

Drugie, 4-strzałowe działo to już typowy troll jak w E-100, że bez złota nie podchodź także albo ogromne rachunki za pestki albo używaine 12,8cm, które póki co wygląda mega zacnie.


R.I.P. HT itp. world of td

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o francuskie magazynki do dość śmieszny jest 9 tier bo ma odstęp między pociskami prawie 3.5 sekundy. Do reszty z tej linii nie ma co się przyczepić. Ja dziś odblokowalem i wymaksowalem su100m1- tak mnie wszyscy starszyli przed drugą linia ruskich td, a mi się gra miodnie. Jeśli tak ma wyglądać cala ta linia to są to czołgi idealnie dla mnie. Działo mimo że ma 175peny i 250 obrażeń to nadrabia niesamowita celnoscia (0.32) i czasem skupienia (1.7) nie wspominając już o fenomenalnej mobilności i mimo wszystko dobremu pancerzowi do którego początkowo byłem bardzo sceptycznie nastawiony. @m4rOdnośnie obj. 268 miałeś racje, zrobiłem na nim już ponad 50 bitew i śmiało mogę powiedzieć że pociski leca jak kulki śnieżne rzucane przez 5 latka. To działo zdecydowanie nie ma 0.33 celnosci i mam wrażenie ze lepiej grało mi się obj 704.Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GeMtin1 owszem 268 nie jest zbyt celny ale za to ma podrasowany  dmg

o ile 704 zazwyczaj walił za ~650 ( na papierze 750 ) to na 268 sytuacja jest odwrotna i nadzwyczaj często wchodzi za około 1000

 

wymaksowałem AMX AC mle 48 i muszę przyznać że bardzo fajna maszynka

już się nie mogę doczekać Focha ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem już z 10 bitewek nową X i na serio jest mega OP, pierwsza maszynka, która potrafi zdjąć mausa na magazynek ma stockowym dziale. o_O

Celność o wiele lepsza niż premiumowy jagdtiger 88, jak go nie znerfią w kolejnym teście to będzie jakiś hardcore na prawdę. :D

 

WaszQ - na papierze czołg op, ale trzeba do niego dużo umiejętności, żeby kręcić konkretne wyniki, bardzo łatwo zapędzić się w kozi róg.


Wracając jeszcze do WT auf E 100 to mam dosyć dobrą depresję działa, z BiA i czekoladką przeładowuje w ok 53 sek. cały pakiet 6 pocisków (12,8cm). Dosyć zwrotny jak na swoje gabaryty, szybko rozpędza się do 40 km/h i całkiem dobrze wspina się pod górki. Nie wiem jak z pancerzem, bo podobno każdy wali ze złota na testowym ale coś tam odbijał, w sumie nie ma to już takiego znaczenia jak kiedyś, teraz jest era "gold ammo". Ogólnie obrotowa wieża w połączeniu z magazynkiem i celnym działem robi rzeźnika z tego pojazdu, teraz pora przetestować niższe tiery. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...