Skocz do zawartości
Czechu

Podkręcanie GeForce 4 MX 440SE

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniłem starego mx2 na MX4 440SE 64 mb ddr.

Nominalne taktowanie takie jak w podpisie 250 rdzeń 332 pamięć.

Na ile można bezpiecznie próbowac podkręcać tą karte zeby zaden zonk nie wyszedł?? (założyłem dodatkowe chłodzenie wiatrakiem od pentium na radiator GPU)

 

pytam, dlatego ze w ustawieniach karty jest mozliwosc podkręcenia maxylamnie na 500/665 ale to juz troche przesada hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czechu nie jesteś nowy i chyba wiesz że to nie jest forum wróżka.pl i nikt ci nie powie na ile będzie się kręciła twoja karta.kreć ile się dai sam się dowiesz co ona kryje w sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)) Hehehe no tak fakt. Ja wiem o co chodzi:) to normalne ze trzeba testowac i sprawdzic ile wyciśnie....

 

chodzi mi tylko o jakis próg bezpieceństwa ktorego raczej niepowinienem przekraczac... bo np. jesli ustawie dla rdzenia 400 a nominalnie ma 250 czy dla pamieci 600 jak maja 332 :) no to... troche przesada...

 

a wlasnie.... czy jak bym wrzucił takie taktowanie to cos sie moze uszkodziś sprzet? czy po prostu sie karta/mointor wyłaczy?

 

chec sie powabic, ale nie chce wyzykowac, dlatego pytam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w takim razie spoko, o poprzednią karte się nie obawiałem i dawałem ile wejdzie, ale tą niedawno kupiłem wiec wiesz jak jest:) niby jest tania ale 180 zeta drogą nie chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesh mam taka karte (128 bit 64ddr) standardowo na 250333 bez wentyla na gpu smiga na 350 bez problemow (aktualnie na 333 , wentyl kombinuje) za to pamieci max 350 dalej smieci na ekranie. Szukam radiatorkow na pamieci na 4max.pl sa miedziane za 40 zl(chyba sie skusze) wtedy moze cos wiecej wycisne z tych pamieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chociaz kupiles 128bit ?????

wlasnie nie mam pojecia:) karte kupowalem na szybko "przy okazji" sprzedawca nic nie wiedzial, w cenniku nic nie pisalo, na pudelku ani w instrukcji takze zadnej specyfikacji nie ma:(((

 

jak moge sprawdzic czy pamiec jest 64 czy 128 bit?

 

a w ogoloe czym sie rozni 440SE od 440 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak moge sprawdzic czy pamiec jest 64 czy 128 bit?

podpbno riva tuner ma taka opcje

 

 

a w ogoloe czym sie rozni 440SE od 440  ??

wydaje mi sie, ze jest to sprawa tylko nizszego taktowania w tej pierwszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręć ile wlezie i chodzonko montuj nowe bo na standardowym nie pojedziesz daleko musisz sobie radiatory na pamiątki i jakiś stary wiuatak od celka na rdzeń i jedziesz ile wlezie np na 350/500 albo i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)) Hehehe no tak fakt. Ja wiem o co chodzi:) to normalne ze trzeba testowac i sprawdzic ile wyciśnie....

 

chodzi mi tylko o jakis próg bezpieceństwa ktorego raczej niepowinienem przekraczac... bo np. jesli ustawie dla rdzenia 400 a nominalnie ma 250 czy dla pamieci 600 jak maja 332 :) no to... troche przesada...

 

a wlasnie.... czy jak bym wrzucił takie taktowanie to cos sie moze uszkodziś sprzet? czy po prostu sie karta/mointor wyłaczy?

 

chec sie powabic, ale nie chce wyzykowac, dlatego pytam:)

prog bezpieczenstwa to sam muszisz wyczaic!!!!!!!!!!!!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca nic nie wiedzial, w cenniku nic nie pisalo

tia nie wiedzial :evil: powiedziec nie chcial raczej

popatrz na karte policz kosci pamieci i bedziesz wiedzial (8=128bit 4=64bit jesli dobrze pamietam)

a jak nie chce Ci sie kompa rozkrecac to taka informacje znajdziesz np. w power stripie, riva tunerze

 

a w ogoloe czym sie rozni 440SE od 440

glownie taktowaniem rdzenia i pamieci a co za tym idzie wydajnoscia

MX440SE 250/333

MX440 AGPx8 275/513 (tak jest u mnie, sa wersje 275/400 i posrednie)

 

Wiec mysle ze kupowanie na szybko nie wyszlo Ci na zdrowie :(

za swojego mx dalem 210zl (nowy) i udalo mi sie wybrac wersje z pamieciami 3.8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info

w sumie moze i na zdrowie kupowanie na szybko mi nie wyszlo, ale tak to nie raz jest:) z reszta, nie gram w zadne gry. wazne jest ze mam 64 mb ddr i ze jakosc grafiki w windows jest lepsza niz na starym mx2. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info

w sumie moze i na zdrowie kupowanie na szybko mi nie wyszlo, ale tak to nie raz jest:) z reszta, nie gram w zadne gry. wazne jest ze mam 64 mb ddr i ze jakosc grafiki w windows jest lepsza niz na starym mx2. :)

Trzeba było sobie kupić Matoxa G200 dałbyś 50zł i jakość byś miał o niebo lepszą, chyna że kupowałeś tylko po to żeby mieć ddr ale to jest totalny bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czehu Ja mam GF 440 MX440 softowo zrobionego na Quadro 4 550XGL

bez chlodzenia(w nocy spac niedawal) taktowany jak w opisie ale zaloze jakis went na 5V.A gram dosc duuzo na AAO wszystko na ultra high i bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit mx440 agpx8 wersja: core 275 mem 513 128 bit

pamieci 3.8ns firma ??? ESMT jesli dobrze pamietam kreca sie tylko do 550 ale to mnie akurat nie boli (to i tak sporo)

dalem za nia 210 zl

-wprawdzie jechalem po radka 9000 ewentualnie 9100

ale dalem sobie spokoj za zaoszczedzone pieniadze (+ doplata )

kupie dobra zasilke bo moja juz swoje przeszla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było sobie kupić Matoxa G200 dałbyś 50zł i jakość byś miał o niebo lepszą, chyna że kupowałeś tylko po to żeby mieć ddr ale to jest totalny bezsens.

hehe no widzisz... ja mam takie dziwne zboczenie ze niby nie gram w zadne gry... ale lubie sobie właczyc 3dmarka potestowac sprzet, popatrzec jak mi ladnie smiga (3dm2001 of koz:) i w ogole. no nie raz zapuszcze tez jakas giere, ale to zadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czehu Ja mam GF 440 MX440 softowo zrobionego na Quadro 4 550XGL

bez chlodzenia(w nocy spac niedawal) taktowany jak w opisie ale zaloze jakis went na 5V.A gram dosc duuzo na AAO wszystko na ultra high i bez problemow.

Jaki masz nick w AA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a wiec tak. Dzisiaj sie pobawiłem tą kartą i z domyślnych 250/332 wycisnąłem max 310/375. GPU chlodzone standardowym radiatorem + wiatrak od pentium 4000rpm. Pamięci bez zadnego chłodzenia. Karta idzie takze przy 385 dla ramu ale juz sie grafa sypie. z powodzeniem mozna takze procesor puścic na 330 ale karta staje sie niestabilna:)

tak wiec.... 310/375 to niezły wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za sandardowych 250/333 doszedłem na chłodzeniu jak sk.....

do 360 na rdzeniu na 370 zwiecha , i do 400 na ramie jak dam 405 mhz to już arfeakty więc z deka lepiej od ciebie Czechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czechu!

Podaj ile ns mają Twoje pamieci! (ostatnia albo ostatnie dwie cyferki na kostakach)

Chłopaki, co z Wami??? Przecież to podstawowa informacja. Czemu nikt go o to nie spyta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem ile ns są te pamieci. przed chwilą spisałem wszysktie literki i cyferki z układów na karcie i napisze je Wam. Jesli ktos się będzie orientował to niech poda jak najwiecej danych z tych cyferek:)

 

INFINEON (tego nie trzeba definiowac hehe :P)

 

HYB25D128160AT-7 (centralnie pod nazwa producenta)

0252 (napisane pionowo równolegle do prawej krawędzi układu)

SEE 04866 (na samym olke w prawym rogu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HYB25D128160AT-7 - jeśli to jest napisane na pamięciach, to znaczy, że max wyciśniesz z pamięci około 300Mhz (DDR)???

 

Coś tu jest nie tak!

Przecież byłoby to strasznie cienko!

 

Co masz napisane na pamięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

 

Jeśli ostatnia cyferka na pamięciach to:

 

7 - 143x2 Mhz

6 - 166x2 Mhz

5 - 200x2 Mhz

4 - 250x2 Mhz (jak widzisz w moim konfigu to raczej średnio się sprawdza)

3,6 - 277x2 Mhz

3,3 - 300x2 Mhz

 

Tyle teoretycznie są w stanie wytrzymac takie pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no wiec na to wychodzi ze mam pamieci 7ns (czy coś tam) bo ostatnia cyfra to 7 i niby max to 143x2 ale to niemozliwe bo domyślnie sa taktowane 332 a z tego by wynikało ze max dla nich to 286 mhz. poza tym max z nich wyciągam tak jak w opisie czyli 375 mhz (390 ale juz ze śmieciami na ekranie i zwizy)

 

cos sie nie zgadza.... a dane napisałem dokładnie takie jak nadruk na kościach (4 moduły po 16 mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to Ci powiem, ze masz rewelacyjne pamięci! Nieźle :)

Zachowują się jak bys miał 5,5ns! :)

Ale kręcenie polega na tym, że nigdy nie możesz mieć żadnego artefaktu! Tak wiec jak masz chocby jeden, zjedź w dół z częśtotliwoscią!

Napisz ile wtedy masz max...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kręcenie polega na tym, że nigdy nie możesz mieć żadnego artefaktu! Tak wiec jak masz chocby jeden, zjedź w dół z częśtotliwoscią! Napisz ile wtedy masz max...

tak jak juz pisałem..... super stabilnosc bez artefaktów mam przy 375 mhz, standardowo 332 wiec.... nie jest zle:) chociaz zawsze moglo by byc lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kręcenie polega na tym, że nigdy nie możesz mieć żadnego artefaktu! Tak wiec jak masz chocby jeden, zjedź w dół z częśtotliwoscią! Napisz ile wtedy masz max...

tak jak juz pisałem..... super stabilnosc bez artefaktów mam przy 375 mhz, standardowo 332 wiec.... nie jest zle:) chociaz zawsze moglo by byc lepiej:)
grzeje ci sie ta kartA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...