Skocz do zawartości
boomer

Problem..

Rekomendowane odpowiedzi

Mam athlona 1.7@2.0+ gf4ti4200 128 8x 2x256ddr 333 epox 8rda+

Jak pojawia mi sie niebieski ekranik w win2k z napisem "zrzucanie pamięci fizycznej" to wina proca, czy karty? Temp proca to ok 40C, karta nie ma termometu, ale na dotyk jest gorąca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że masz za mały plik wymiany i brakuje Ci pamięci fizycznej. Spróbuj ustawić plik wymiany 1.25 razy większy od ilości RAMU.

Hmm, jak mam je sprawdzić? Jakiś sofcik?

Gdzie się ustawia ^plik wymiany^?

Może pokasztelniłem cosik z ustawiniami w biosie?...są praktycznie domyśle, oprócz proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekrecony proc! albo zwieksz vcore albo zmniejsz mhz jak mozesz to napisz jeszcze serie proca na jakim vcore pracujesz i na jakim fsb. Ale na 99,9% jestem pewien ze to przez proca

... albo kiepskiego zasilacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JIUHB 0309VPMW , mogłem sie gdzieś pomylić. Podobno te procki sie dobrze kręcą  :cry: 

Teraz 1.7 vcore

 

Sora Reed za lamerski temat, ale kogo mam sie spytać; sprzedawcy w slepie?

a sprobuj ustawic proca na standardowe wartosci (mnoznik, vcore, fsb) jesli dalej bedzie sie dzialo to co sie dzieje wtedy zaczalbym sprawdzac pamiatki.

 

p.s. podaj jeszcze jakiej firmy masz pamiatki na jakich timiongach lecisz i jakie masz obecnie fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekrecony proc! albo zwieksz vcore albo zmniejsz mhz jak mozesz to napisz jeszcze serie proca na jakim vcore pracujesz i na jakim fsb. Ale na 99,9% jestem pewien ze to przez proca

... albo kiepskiego zasilacza ;)

??? Jak go sprawdzić?

 

I jak moge sprawdzić pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to jakieś super wypasy, nawet są znaczki "S" jak supermena! 

Nazwa to Spectec 

133x12.5 

Na jakich timiongach? Jaśniej prosze?

co do pamieci i ustawien to faktycznie troche to dziwne jak ci sie tak dzieje na fsb 133 to nie mowie co dzialoby sie na 166mhz. Mimo wszystko sprawdz wszystko na defaultowym taktowaniu.

A timingi to ustawienia pamieci w biosie glownie chodzi o ilosc cykli zegarowych w jakich ma wykonywac operacje tzn. ras to cas, cas latency (w epoxie RAS, RCD, RP, CAS Latency) etc. im wyzsze wartosci tym wieksza stabilnosc (zazwyczaj) im mniejsza tym lepsza wydajnosc ale czesto kosztem stabilnosci dla nonameow defaultowe ustawienia to 7-3-3 2.5 sprawdz czy takie ustawienie masz jesli nie to takowe ustaw bo moze nie wiedziales i ustawiles w biosie na ultra i zmieniles timinga na 6-2-2 2.0 co moze powodowac takie a nie inne efekty

 

 

przekrecony proc! albo zwieksz vcore albo zmniejsz mhz jak mozesz to napisz jeszcze serie proca na jakim vcore pracujesz i na jakim fsb. Ale na 99,9% jestem pewien ze to przez proca

... albo kiepskiego zasilacza ;)

??? Jak go sprawdzić?

 

I jak moge sprawdzić pamięci?

sprawdz jakie masz napiecia (glownie chodzi o +5V i +12V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+5V 4.865V

+12V 12.585 V

no to chyba wszycho jasne zasilka nie wyrabia 4.86 dla +5v to stanowczo za malo moim zdaniem granica to 4.9 poniezej moga dziac sie rozne rzeczy a tymbardziej na tak wrazliwym systemie na o/c jak win 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+5V 4.865V

+12V 12.585 V

no to chyba wszycho jasne zasilka nie wyrabia 4.86 dla +5v to stanowczo za malo moim zdaniem granica to 4.9 poniezej moga dziac sie rozne rzeczy a tymbardziej na tak wrazliwym systemie na o/c jak win 2k

nie przesadzaj

u mnie potrafi dojsc do 4.78v i win2K nie protestuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+5V 4.865V

+12V 12.585 V

no to chyba wszycho jasne zasilka nie wyrabia 4.86 dla +5v to stanowczo za malo moim zdaniem granica to 4.9 poniezej moga dziac sie rozne rzeczy a tymbardziej na tak wrazliwym systemie na o/c jak win 2k

nie przesadzaj

u mnie potrafi dojsc do 4.78v i win2K nie protestuje

Co moge z tym zrobić, mam wymienić zasialcz?

Już raz zmieniałem, poprzedni sie spalił przy podkręcaniu karty, tamten był 300 teraz mam 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+5V 4.865V

+12V 12.585 V

no to chyba wszycho jasne zasilka nie wyrabia 4.86 dla +5v to stanowczo za malo moim zdaniem granica to 4.9 poniezej moga dziac sie rozne rzeczy a tymbardziej na tak wrazliwym systemie na o/c jak win 2k

nie przesadzaj

u mnie potrafi dojsc do 4.78v i win2K nie protestuje

Co moge z tym zrobić, mam wymienić zasialcz?

Już raz zmieniałem, poprzedni sie spalił przy podkręcaniu karty, tamten był 300 teraz mam 350.

jak na moj gust to nie wina zasilania ,tylko pamieci ,albo dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+5V 4.865V

+12V 12.585 V

no to chyba wszycho jasne zasilka nie wyrabia 4.86 dla +5v to stanowczo za malo moim zdaniem granica to 4.9 poniezej moga dziac sie rozne rzeczy a tymbardziej na tak wrazliwym systemie na o/c jak win 2k

nie przesadzaj

u mnie potrafi dojsc do 4.78v i win2K nie protestuje

czytaj dokladniej co pisze :!: :evil:

 

O jak fajnie, jeszcze dysk 8O  :lol: 

W jaki sposób moge sprawdzić pamięci???!

a sprawdzales juz na def ustawieniach proca i pamieci???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jak fajnie, jeszcze dysk 8O  :lol: 

W jaki sposób moge sprawdzić pamięci???!

sproboj inny OS zainstalowac np. win98se i wykluczysz konflikty sterownikow

co do pamieci to koledzy podali jakim softem to sprawdzic

ewentualnie pozyczyc od kogos inna kosc i na niej sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze sie wtracam ale mam podobny problem z tym ze moj atlon nie chce hulac na <fsb140 a spokojnie radzi sobie z fsb188, z fsb166 rowniez lipa. Zmienialem juz 4 zasilacz i 2 razy pamiec i nic nie pomoglo, jesli ktos wie co jest nie tak to piszcie

pzdr

Lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to generalnie nie wystarczy sprawdzić ile jest na 5V - przy problemach konieczne jest po pierwsze sprawdzenie tego dobrym miernikiem, a po drugie sprawdzenia należy dokonać pod obciążeniem, a nie np. po wejściu do biosu. Problem może też być w tym, że następują nawet chwilowe gwałtowne spadki na 5V. Oczywiście nie ma sensu kupować kolejnego zasilacza, ale dobrze byłoby wyeliminować tą ewentualność poprzez pożyczenie od kogoś jakiegoś markowego zasilacza (wtedy wystarczy by miał 250W) :) - co do pamięci to nawet nie muszą być wadliwe, ale mogą nie współgrać z płytą. Ewentualnie wkładaj tylko po jednej (nie w trybie dual). Testowanie GoldMem, ale w sumie łatwiej by było włożyć je do jakiegoś sprawnego komputera u kumpla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze sie wtracam ale mam podobny problem z tym ze moj atlon nie chce hulac na <fsb140  a spokojnie radzi sobie z fsb188, z fsb166 rowniez lipa. Zmienialem juz 4 zasilacz i 2 razy pamiec i nic nie pomoglo, jesli ktos wie co jest nie tak to piszcie

pzdr

Lukas

Praca synchro, asynchro i jakie timingi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak zmniejszyłem z 1.7+ na 2.0+ mhz działa wszystko normalnie od 5 dni! Tylko co mam zrobić żeby mieć możliwość "porządnego" podkręcenia?!

heh.. a nie mowilem! A reinstalowales system odkad kupiles tego proca??? Jesli nie to zreinstaluj i nie instaluj przypadkiem SP3 dla win 2k to nielze krochmali na plytach nf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...