Skocz do zawartości
bocieque

Modernizacja kompa max 500zł (cpu, mobo, RAM)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę w tym miesiącu polepszyć nieco mojego kompa. Obecny to Athlon x2 6000+ 2GB RAM ddr2 667, Abit an52, radeon 5750, fortron 400W. Zależy mi na cenie, więc myślałem nad jakąś płytą mikroATX ale nie wiem czy byłby to dobry wybór, bardzo kusi cena. Co do procesora to raczej athlon II x3 440. Co do płyty, to tu również mam dylemat. Czy nie kupić płyty pod am2+ żebym nie musiał wymieniać pamięci? Ew. jeśli nie, to myślę nad Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 - Socket AM3 - ram.net.pl i do tego goodram 2GB 1333 cl 9. Tylko, że wtedy w sumie wyjdzie mnie to jakieś 530-550 zł, a zależy mi na każdej złotówce, z wypłaty grudniowej kasy dużo mi nie zostanie, najlepiej jakbym nie musiał wydać ponad 400zł ale to raczej nie możliwe bez wymiany pamięci. Prosiłbym o jakieś sugestie i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM 667 MHz, który posiadasz i tak jest raczej kiepski, a masz go tylko 2GB, więc IMO lepiej brać już AM3.

M3A770DE mogę ci polecić z własnego doświadczenia, kupiłem niedawno dla kolegi i jest fajna, OC bezproblemowe, tylko zaraz po zakupie aktualizuj BIOS do najnowszego, bo na starym są cyrki.

Athlon X3 to dobry pomysł, tańszy niż X4, a zawsze co 3 rdzenie, to nie 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1993

Zależy co będziesz robił na PC zgadza się płyty AM2+ są kompatybilne z cpu AM3 . Może używane części ? MOBO i CPU pogadaj ze sprzedającym może zejdzie z ceny albo wysyłkę za free da :) moim zdaniem zmieścisz się w 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1993

Jeżeli pisał że ma mało kasy i chciałby zostawić 2x1GB 667 DDR2 wiem że DDR3 jest przyszłościowe podsuwam tylko pomysły :-) DDR1 jest droższe niż DDR2 a nawet 3 B-)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak kombinowałem i myślałem i chyba jednak kupię tego asrocka M3A770DE. Zastanawiałem się chwilę jeszcze nad tym:

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=66303&osCsid=563d43b9893912f59ae6ef5c7bdcc5c6

Możliwość podłączenia ddr2 i przyszłościowa możliwość wstawienia ddr3, niska cena, am3, no i w tym wypadku mógłbym kupić athlona x4, a nie x3. No, ale zauważyłem, że magistrala fsb to tylko 1000MHz 2.0 GT/s, choć nie wiem jak mocno może to ograniczać wydajność.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Fortron FSP400-60APN 400W - 130zł : Esc.pl

 

hmmm... może by tak http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_318&products_id=27007

 

Ehh nigdy nie mogę się zdecydować. Chcę po prostu wybrać najlepsza możliwą opcję dla siebie ;).

Edytowane przez bocieque
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam M3A770DE, sam ją mam i nie ma na niej żadnych problemów ze stabilnością, tak samo odblokowaniem rdzeni (u mnie pracuje Phenom II x2 550@x4 b55 i bez żadnych problemów). A jest wielce prawdopodobne, że jak kupisz tego athlona, to odblokujesz go na 4 rdzenie, a może i jeszcze cache 6MB się uda.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1993
Poczytaj myślę, że padnie wybór na ASROCK'a lecz miałem w swoich rękach MA770T-UD3P i mogę przyznać, że bardzo dobra płyta czytałem troszkę wczoraj i ASROCK nie odbiega dużo w tym ram necie w miarę tani jest ~210zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zdecydowałem się na asrock M3A770DE, najwyżej trzeba będzie mocno ograniczyć papierosy ;). To ten ram net to w końcu dobry sklep, czy jednak lepiej szukać gdzieś indziej? Ma bardzo niskie ceny. I jeszcze jedno pytanie, nie obejdzie się bez formatowania dysku przy wymianie? A co do pamięci A-data wystarczy czy lepiej goodram?

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1993

Ja tam nie narzekam, co prawda nie dodzwoniłem się :lol2: ale doszła w 3 dni od złożenia zamówienia . Teraz to szkoda zachodu widzę zamawiać tam a miałem kilka rzeczy wyłapanych bardzo tanio :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...