Skocz do zawartości
Ombre

Zakup garnituru

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kupić nowy garnitur.

Generalnie wiem czego chce, czerń, raczej mat, w miarę slim fit.

Pytanie tylko gdzie go kupić, gdzie się najbardziej opłaca i ile trzeba na taki bajer wyłożyć? Nie chce przepłacić, czy ma się okazać, że garnitur się zniszczy po drugim wyjściu.

Przy okazji ile trzeba dać za dobrą klasyczną koszulę? Z dobrej bawełny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to jak często będziesz chodził w garniturze? Codziennie, raz na tydzień czy parę razy w roku? Ceny jak wszystko - możesz kupić garnitur za 400 zł ale bez problemu znajdziesz też po 4000 zł 8O Jeśli ma być dobre a nie drogo to zajrzyj to Makon(są w Bytomiu, Zabrzu i Bielsku).

 

Co do koszuli to za 100-150 zł powinieneś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garnitur jako całość używany będzie rzadko, parę razy w roku.

Natomiast marynarki chciałbym używać częściej, powiedzmy raz w tygodniu.

Cena... nie chce przepłacać, ale nie chce też kupić worka na kartofle ;>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam od lat garnitury z Bytomia i zdania nie zmienię 8O

 

Owszem kosztują trochę, ale taki krój, fason i jakość materiału jest warta każdej złotówki. Moim zdaniem pod względem jakości i elegancji, w najmniejszym stopniu nie odbiegają od zagranicznych marek dostępnych na naszym rynku 8O

 

 

Zakłady Odzieżowe BYTOM S.A. - producent odzieży męskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze Vistula/Lantier.

 

Ale odszedłbym od pomysłu że marynarkę będziesz używał raz w tygodniu (~40 razy w roku) a całość kilka. Bo to wymusi częstsze czyszczenie samej marynarki i spowoduje różnice (szczególnie w czarnym kolorze) pomiędzy górą a dołem.

 

Do tego albo polecam kupić klubową marynarkę, albo poszukać klasyka (można kupić oddzielnie). Jeśli to ma być całosezonowa, to może być grubszy materiał, o gęstszym splocie z podszewką bo będzie trwalszy. Wybierz dwa guziki (w ostateczności 3, bo 1 jak to ma być "do wszystkiego" czasem może razić, polecam dwa rozporki bo się lepiej układa przy siadania i trudniej pomiąć) i może zastanowiłbym się nad ciemnym (b.ciemny granat, b.ciemny szary/stalowy) bo czarny to taki kolor zarezerwowany na "full uroczyste" okazje, choć oczywiście faux pas to nie będzie.

 

Dobra koszula 150-200 zł, 100% bawełna lub ewentualnie 90-95% i dodatek żeby się mniej mięła (to też zależy od splotu i skrętu nici, najlepiej przed kupnem pomiąć trochę rękaw i zobaczyć jak się zachowa po 10 min), mankiety raczej spinkowe, kołnierzyk klasyczny (chyba że masz pewność że pasuje Ci włoski, czy narrow) no i jak jedną chcesz kupić to zacznij od białej, potem ewentualnie dokupisz jakąś z prążkiem/paskami, jasno niebieską.

 

Powinieneś się zamknąć 1,5k do 2k, przy czym zaczynają się wyprzedaże, większe będą po świętach to i można kupić coś poniżej 1k (ja w zeszłym roku uzupełniłem garderobę o 3 Lantiera po około 700 zł bo dawali bon 500zł powyżej 2k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Kiedy największe wyprzedaże?

Idąc dalej, oficjalne buty? Jaką kwotę trzeba ogarnąć?

Dziękuje oczywiście za dotychczasowe odpowiedzi.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zależy. Jeśli klasyki to można poczekać na wyprzedaże można i po 150-200 wziąć zebra/venezia. Ma być miękka skórka, bo twarde podczas chodzenia (szczególnie zgięcie) będą obcierać. Dobra podeszwa - najlepiej skóra z elementami gumowymi co by się nie ślizgać zbytnio i nie wywinąć orła :) No i klasyczny wygląd. Jest też taka firma (musiałbym poszukać) chyba Polska, ale nie jestem pewien, super buty robią takie codzienne, mięciutka skórka, nieraz mi się zdarzyło paręnaście godzin w nich być i jakby ich nie było na stopach. Normalna cena ~400-500 zł, ale kiedyś trafiłem na jakąś okazję (urodziny galerii) i po 250 wychodziły, a że miałem je wcześniej to bez wahania wziąłem 3 pary. [update znalazłem www.nord-shoes.pl http://shop.nord-shoes.pl/go/_info/?id=1061 ]

 

Kiedy wyprzedaże? Hmm zaczną się teraz, małe przed świętami, większe po świętach tuż po nowym roku, a największe koniec stycznia, początek lutego. Przy czym teraz duży wybór, ale tylko 30% taniej, koniec grudnia 50% wybór mniejszy, a na samym końcu 70%, ale to pojedyncze sztuki.

 

Ja robię tak, że jak coś muszę kupić to wybieram dwie pierwsze okresy, jak coś tańszego to 30% też jest dobre, jak droższe to warto na 50% poczekać, nawet odwiedzić 3-4 sklepy bo nie zawsze mają system, lub nie chcą mówić czy jest gdzie indziej to co nas interesuje (akurat Vistula, a o to się rozchodzi w temacie 8O robi to bez problemu z możliwością rezerwacji towaru w innym sklepie lub dowiezienia). Natomiast na 70% to albo coś takiego co normalnie byśmy nie kupili bo drogo a w sumie nie jest nam to niezbędne, a może i też się uda trafić coś co potrzebujemy praktycznie za free ;)

 

A na większe zakupy to polecam wyjechać z kraju 8O

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...