Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nieszczęśliwym trafem na mojego rocznego samsunga f3 spadł z wysokości lekki aczkolwiek twardy przedmiot metalowy. Po kilku godzinach dysk przestał poprawnie pracować. Serwis sklepu gdzie kupowałem chce wysłać dysk na serwis, gdyż podobno jest cały "poszatkowany" bad sectorami. Mam kilka pytań:

1. zostały mi jeszcze 2 lata gwarancji, czy owy serwis zlikwiduje bad sectory aby była możliwa normalna praca z dyskiem?

2. co z danymi które były na dysku, sklep podaje że "teoretycznie" jest możliwe odzyskanie danych, w pewnym stopniu. Oczywiscie za stosowną opłatą. Zlecać to im, czy działać samemu jakimś dobrym programem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, jakie jest prawdopodobienstwo przywrocenia danych z dysku z bad sectorami ? Mam drugi taki sam dysk na którym obecnie pracuje, także z miejscem do przywrócenia nie bedzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMDE :

Zrób DMDE kopie posektorowa to jedyny ratunek dla tego dysku ! Na 2 gi o tej samej pojenosci ( albo wiekszy dysk )

W google znajdziesz odpowiedzi jak to sie robi....

I pamietaj najpierw poczytaj o tym jak to sie robi ( i potrenuj na innym twardzielu jak mozesz ) a uszkodzony dysk podłączaj na sam koniec !

Ten dysk może teraz sam sobie wykonać "harakiri" i bedzie słabo...

 

Oczywiscie nie dopisałeś ze dysk akurat sie krecił jak spadł na niego przedmiot ( dlatego piszesz ze masz kaszanke na dysku ) ( tutaj dla czytajacych gdyby samce miały load ramp to mozliwe ze wogole nic by sie nie stało --- gdy dysk nic nie odczytuje z talerza głowica jest w "parkingu"... niestety tego w samsungach narazie nie uświadczymy wiec z tymi dyskami delikatnie się obchodzic ! )

 

Ogolnie przy takich badach fizycznych to co było w tych sektorach jest juz nie do odzyskania.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( tutaj dla czytajacych gdyby samce miały load ramp to mozliwe ze wogole nic by sie nie stało --- gdy dysk nic nie odczytuje z talerza głowica jest w "parkingu"... niestety tego w samsungach narazie nie uświadczymy wiec z tymi dyskami delikatnie się obchodzic ! )

 

A które z obecnie dostępnych dysków mają tę Load Ramp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...