Skocz do zawartości
hansollo

Upgrade kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie, mam około 1000zł które chce przeznaczyć na komputer. Obecny konfig to:

 

Proc C2D E6300 podkręcony na 3,5ghz, chłodzony przez karakorum.

Płyta MSI p35 NEOf

Ram A Data 2gb ddr2 1066mhz, chodza teraz na 1000mhz.

Grafika HD4850

Zailacz Modecom MC 400W

 

Pierwszy plan był aby zmienić tylko grafike na hd6870 ale doszedłem do wniosku że mój zasilacz jej nie uciągnie i że w sumie mój proc jest troche za słaby.... Wpadłem na pomysł że w takim układzie kupie jakiegoś taniego q6600 i hd6850 którego moja zasiłka pociągnie bez problemu ale tu pojawia sie jeden problem... Moja płyta ma kiepską sekcje zasilania proca i boje sie czy uciągnie podkręconego q6600? Bardzo prosze o utwierdzenie lub rozwianie moich wątpliwości lub zaproponowanie jak sensownie wydać te 1000zł.

 

Ps. stara karte i proca oddalbym mojemu koledze także 1000zl to caly budżet jaki posiadam!

 

Pozdrawiam!

 

Edit: dodam że gram głownie w gry takie jak bad company 2, lineage 2, gta 4 oraz w gry ze steama typu l4d, dod itp.

Edytowane przez hansollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat, inny "specjalista" z podobnego forum twierdzi ze 3 sekcje zasilania to za mało do q6600, a do podkrecania jego to już w ogóle... Zaproponowano mi e8400, lub e8200 ale ten pierwszy jest droższy niż q6600 a ten drugi jest niedostępny w polskim internecie. Powiem szczerze ze napalilem sie na q66000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle tylko boje sie ze nie podkrecony q6600 bedzie za wolny do niektórych gier... A co myślicie o q8300? mysle ze smialo moglbym go podkrecic na mojej płycie tyle ze te 4mb kaszu mnie odstraszają...

Ach te 3 fazy zasilania, czemu o tym wczesniej nie pomyslalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to sie zastanawiam, czy nie zainwestować tych 1000zł w jakąś nowszą platforme np. i5, do tego nowe mobo i ddr3? a karte na razie zostawie tą co mam a za miesiąc kupiłbym hd6850 który za pewne będzie jeszcze tańszy niż teraz. Dodam że kupuje sprzet bez vatu także jest troszke taniej niż w sklepach internetowych, tyle że i tak nie jestem pewny czy ten 1000zl by wystarczyl na nowe mobo,proc i ramy? Na amd nie chce przechodzic, jestem zwolennikiem oc a do tego jest intel :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Plany sie troche pozmienialy, zakupiłem core i5 760, płyte foxcona na p55, 4gb ddr3 1600mhz cl9, oraz radeona hd6850 od vertex3d. Jutro powinienem dostac paczke tylko ze zaczalem sie obawiac czy moj zasilacz pociagnie to wszystko? Bardzo prosze o odpowiedz, zasilacz to modecom mc 400W.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego. Pytasz o coś po czym robisz inaczej i na koniec masz wątpliwości czy to miało sens. CPU ok a co do reszty mam wątpliwości.. MC to nie jest jakiś świetny zasilacz ale na stockowych taktowaniach powinien uciągnąć choć nic nie gwarantuję. W każdym razie jak coś to będą resety i artefakty, raczej dymu nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze według mojej wiedzy zasilacz powinien to uciagnac ale dzis wszedlem na jakis internetowy kalkulator mocy zasilcza i tam mi pokazalo za zalecane 540W mocy dlatego zadalem to pytanie...

Proca na razie nie bede specjalnie krecil bo bedzie chlodzony boxem ale te 3,5ghz mam nadzieje że da rade mimo to ustawic a po następnej wypłacie planowana nowa zasiłka i nowe chłodzenie proca a wtedy ciag dalszy oc.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...