Skocz do zawartości
niezgod

Zestaw na Xeonie 3440.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę złożyć zestaw na Xeonie 3440. Mam wątpliwości co do pozostałych elementów.

 

Punktem wyjścia były :

- tnąca się niemiłosiernie na moim E6400 (2.13GHz) Cywilizacja V ;)

- opis znaleziony pod adresem Forum AAC • Zobacz wątek - Xeon 3440 B1 - Biostar T5XE - GSkill DDR 3 by KL

- kilkudniowa lektura forum

 

Moje potrzeby:

Poza standardowo multimedialno-internetowo-office'owymi, po kilka visuali, czasem photoshop, obróbka rawów w lightroomie, czasem gry.

Mam nadzieję popracować na nowym zestawie kilka lat.

 

Liczę na możliwość podkręcenia tego xeona do 3,6 - 3,8 z HT.

Podzespoły wybieram pod kątem ciszy, stabilności i niezawodności tego zestawu. No i w miarę łatwego kręcenia. Nie jestem specem od tych spraw.

Ekstremalny overclocking mnie nie interesuje.

Nie zamierzam rwać włosów z głowy i dopłacać fortuny dla dodatkowych 100MHz.

 

Co już mam:

- solidna obudowa chiefteca (nie pamiętam oznaczenia)

- 3 różnej wielkości dyski 3.5 cala + 1 zewnętrzny na usb

- radeon 4770

- creative x-fi jakiś tam

 

Elementy dobrane z grubsza (spośród dostępnych w esc.pl) to:

1 xeon 3440

2 Gigabyte P55-USB3 /intel P55/

 

Nie interesuje mnie sli/firewire. Chcę usb3. Ma być solidna. Im łatwiejsza do kręcenia tym lepiej.

 

3 Zalman CNPS10X Performa (a może Scythe Mugen II Rev.B ?)

 

Performa wystaczy do xeona 3.6/3.8? A może Flex z dobrymi wentylatorami? A może ten Scythe?

 

4 GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

 

Z tego co zdołałem wyczytać przy tym procku/podstawce częstotliwość pamięci nie ma większego znaczenia

, ale poprawcie mnie jeśli się mylę. Bywa, że 4GB w obecnym kompie to za mało. Stąd wybór 8GB GoodRam.

Zupełnie nie znam się na optymalnych częstotliwościach, napięciach i innych parametrach pamięci z punktu widzenia

podkręcania zestawu. Widzę, że ludzie często używają różnych odmian G.Skill 1600 MHz. Ma to jakieś większe znaczenie?

Gdyby nie to, że chcę 8 i zawsze miło jest mieć wolne sloty na wszelki wypadek po prostu wziąłbym to co jest opisane w artykule, który na początku wymieniłem.

Jeśli dobre 8GB w dwóch kościach ma być trudne do znalezienia w rozsądnej cenie nie będę się upierał i po prostu kupię te G.Skille x 2.

 

5 OCZ StealthXStream2 600W

 

Tak mi się wybrało. Stealth kojarzy mi się z ciszą :)

 

Jeśli chodzi o ceny elementów to ... rozsądne :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wskazówki.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną zmień na GTX'a 460.

 

Wtedy np. w Photoshopach masz pełne wspomaganie dla OpenGL'a.

Dodatkowo w grach ten HD4770 nie jest zbyt szybki, więc to może być później powód małej ilości FPS'ów :)

 

Ale ze sprzętem polecam poczekać do przełomu stycznia i lutego.

Bo na początku stycznia wychodzi Sandy Bridge,a 20tego stycznie (około) GTX560, więc spadną ceny GTX'a 460.

Sam też będę kupował kompa w tym okresie i właśnie dlatego czekam, żeby wyszły Sandy Bridge i GTX560, bo wtedy ceny spadną.

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie karty nie będę zmieniał. Cywilizacja i SC2 dają radę, a to mi wystarcza :) Poza tym, palce obu rąk wystarczą mi do policzenia wieczorów które udało się ostatnio wygospodarować na granie także, to zupełnie nie jest mój priorytet.

Moje pytanie głównie dotyczy płyty - czy ta do kręcenia, takiego o jakim mówiłem jest dobra czy może warto dopłacić do czegoś lepszego i jakie pamięci wrzucic do tego zestawu. Chodzi mi o to, że mogę dopłacić do jakiegoś Sabertootha czy innego cuda tylko nie wiem czy to będzie uzasadnione czymkolwiek poza sprzętową niewiedzą. Wielu z Was ma w tym doświadczenie, stąd moje pytanie.

 

Powiedzcie mi, wiadomo już coś pewnego na temat Sandy Bridge'a co spowodowałoby, że warto na niego czekać? Chcąc mieć 4 rdzenie z HT i możliwość kręcenia, o ile się nie mylę muszę kupić 2600K - to na początku będzie pewnie sporo ponad tysiąc złotych nie licząc droższych płyt. Moja skromna wiedza mówi mi, że da mi to częstotliwość na starcie 3,4 (w porównaniu do 2,53 tego xeona to już coś) + ewentualnie dłuższy czas życia podstawki (ale to już dla mnie iluzoryczny zysk - zanim minie moje planowane około 4 lata z tym zestawem Intel pewnie zmieni podstawkę 2 razy). Czy jest w tych procach jeszcze coś co daje im przewagę nad takim xeonem?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej konkretnej nie czytałem, ale zaznaczyłem, że chcę procesor z ośmioma wątkami + odblokowanym mnożnikiem, a to będzie chyba jedynie w 2600K.

Tak czy inaczej po przeczytaniu tego wątku widzę, że wiadomo, że nic nie wiadomo i dopiero się okaże. Zatem pozostaje temat płyty i pamięci pod Xeona 3440.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymienisz sobie na taki za smieszna roznice cen w przyszlosci, podstawka juz bedzie ;] jak widac na sandy bridge mozna liczyc na jakis ghz wiecej, a zegar w zegar tez sa szybsze... to 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff, 2 tygodnie. Ja chyba nie muszę nawet mówić jak to jest długo ;)

Niby jest ten 1GHz - na xtremesystems cieszą się jak dzieci, ale te napięcia ustawiają zabójcze :) No nic, pewnie poczekam i zabaczę jakie będą pierwsze polskie ceny tego 2600K.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...