Skocz do zawartości
save87

Jaki dysk SSD kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Nie orientuje się za bardzo w temacie więc zwracam się o pomoc. Chce zakupić dysk SSD pod system ewentualnie pod kilka programów i gre. Intereseowały by mnie wielkości 32-64gb. Budżet hmmm... najlepiej jak najtaniej no ale powiedzmy że w granicach 350-400zł. Na jakie firmy zwracać uwage? Mile widziane linki do dysków np z allegro. Pozdrawiam i wesołych świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam windows 7 z podstawowymi rzeczami jak office, przegladarki, komunikatory itp to prawie (albo moze nawet ponad - nie pamietam dokladnie teraz) 20gb.

Przy Twoim zalozeniu ze chcesz instalowac jakies gry na ssd to rozsadnym minimum wydaje mi sie przynajmniej 60gb.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o gre Call of Duty 4 która zajmuje nieco ponad 6gb, reszte gier moge instalować na innym dysku ponieważ nie potrzebuje aby chodziła tak płynnie jak ta.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze ktoś się do tego przyczepi, aczkolwiek źle sformułowałem tą wypowiedź chodzi mi bardziej o szybkość ładowania się map itp. Płynności już raczej nie poprawie bo gram na stałych 250 FPS-ach

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCzTECH OCz SSD Vertex2 Series 60GB SATA2 2,5cala (OCzSSD2-2VTXE60G) - porównanie cen w sklepach

 

Taki dysk przyniosl do mnie kumpel.

Dysk podzielilismy przy stawianiu systemu na dwie partycje.

"C" o pojemnosci 30 gb i "D" o pojemnosci reszty dysku.

Na "C" zainstalowalismy win 7 ultimate 64 bit.

System "wszedl" bez problemow w 20 minut.

Po samoczynnym zainstalowaniu sie sterownikow do platformy, zrobilismy test na odczyt/zapis danych poslugujac sie programem z dysku "E" wd aaks2500.

Odczyt/zapis nas porazil i siegal +- 5% tego, co oferuje producent, czyli 275 mb/s !!

Po restarcie systemu, komputer jest w pelni uzyteczny po okolo 5-6 sekundach od czasu pojawienia sie paska ladowania systemu (wczesniej jest ladowanie biosu).

W zyciu nie widzialem tak szybkiego dysku na system.

 

Przy takiej konfiguracji, mozna smialo instalowac na partycji "D" pare gier (jezeli ktos chce).

 

Dysk nieslyszalny, zimny i jak na razie dziala idealnie.

Mysle, ze bedzie to odpowiedni wybor ssd dla autora tematu :wink:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają zbliżoną wydajność, z tym, że C300 ma szybszy odczyt, a vertex2 ma szybszy zapis. Crucial w większych wersjach ma już podobny zapis.

Przejrzyj ten temat: Wszystko o SSD.

Chociaż ostatnie kilka stron, a znajdziesz tam dużo informacji o tych dyskach.

Łap linka do rankingu ssd: Ranking dysków SSD w AS SSD.

Patrz na te żółte pozycje (dyski pojedyncze).

Edytowane przez Stato
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...