Skocz do zawartości
P4W3L

Laptop 16"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić laptop 16" cali do około 1800-2000 zł max z przesyłką.

Zależy mi by laptop:

-miał pojemny dysk(najlepiej 500gb)

-był w miarę szybki

-wytrzymały i mało awaryjny

-cichy

-miał dobre wi-fi

Używać go zamierzam do różnych celów (głównie internet, nauka) zarówno w domu jak i poza nim.

 

Zastanawiałem się nad Lenovo y550, lecz nie znam tej firmy i zastanawia mnie czy sprzęt nie padnie zaraz po gwarancji ;/

Na jakie modele/firmy zwracać uwagę, a których unikać ?

Preferuje zakup przez allegro, lecz jeżeli trafi się jakiś dobry sklep (najlepiej w lublinie) to też dobrze ;]

 

Proszę o podawanie dobrych konkretnych modeli;]

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez P4W3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikać Acerów (plastik), HP (szczególnie pavilion, ładne ale głośne, ciepłe i awaryjne) Packard Bellów (bo to acer). Mierz w Lenovo, Samsungi, Tośki i Asusy (ale niektóre to też imo paździerze). (niekoniecznie w tej kolejności) Gry Cię nie interesują zbytnio? Jeśli nie, to raczej mierzyłbym niekoniecznie w lapka z jaknajlepszymi częściami tylko z dobrą baterią, porządnie wykonanego i ładnego. Na codzień to jest ważniejsze.

I bardzo polecam poczytaj sobie notebookcheck.pl a jak znasz angielski to notebookcheck.net Mają świetne testy z których dowiesz się absolutnie wszystkiego, a ich forum w porównaniu do naszego (ale tylko na tematy laptopów ;-) ) jest istną kopalnią wiedzy. Pozdr

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak wypadałoby jeszcze dopisać do listy polecany Sony i Apple. Nie ten przedział cenowy ale skoro już robisz listę to wiesz ;)

 

@down

Ja mam przeciwne doświadczenia, jakość wykonania wzorowa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym są lepsze Sony czy Apple od innych?

Tego drugiego nigdy nie miałem w rękach, ale płacąc krocie za sony dostajemy produkt bardzo przeciętnej jakości (poza matrycami - bo z jednej strony dają ładny obraz, maja bajery typu podwojne podswietlenie, ale z drugiej - w rpzypadku stłuczenia nie załata sie tego za 300zł, ale za prawie 3 razy tyle...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1800-2000zł sony i apple? karkołomne zadanie... PS. Mój sony za 2800 też nie jest takim ideałem pod względem wykonania i matrycy (ba jej kąty widzenia to istna kicha). Ale w wielu dziedzinach to nadrabia: wygląd, kultura pracy, ergonomia, faktura na której nie widać brudu itp. a jak na sony stosunek podzespoły/cena w momencie zakupu był bardzo ok, więc w sumie jestem zadowolony i chyba drugi raz kupiłbym to samo.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...