Skocz do zawartości
Raider93

Zestaw komputerowy za około 7000 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów chciałem zakupić zestaw komputerowy w ciągu od jednego do dwóch tygodni.Ma to być zestaw kompletny znaczy cała "buda" monitor,klawiatura,mysz,podkładka i słuchawki...bez głośników bo już zakupiłem. Będzie mi on służył do grania w wyższych rozdzielczościach także w FULL HD, będe też na nim chciał oglądać filmy blue ray oraz słuchać muzyki.W wyniku tego że ostatnio wyszła nowa zresztą bardzo wydajna platforma Intel-a Sandy Bridge chciałbym aby mój zestaw się na tej platformie opierał, myślałem też o karcie graficznej GeForce GTX 570/580 i o około 8-12 GB ram-u (chociaż sam nie wiem czy jest sens), a prosił bym żeby nie był dodawany do zestawu dysk SSD gdyż nie widzę potrzeby do korzystania z niego,wolałbym aby te pieniądze były wykorzystane do innych podzespołów np: ram-u czy leprzej obudowy czy też np: do leprzej jakości słuchawek.Chciałbym też aby był w zestawie pożądny mocny i STABILNY zasilacz gdzyż u mnie występują,(jakby to powiedzieć)czasami wachania napięć,raz mi się tak pralka spaliła ;p ,a tu jest więkrzy wydatek także "griila" nie chciał bym w najbliższym czasie organizować ;D Ogólnie zestaw chce aby mi posłużył do gier (na FULL detalach) z 2-3 lata bez potrzeby wymieniania podzespołów.Ogółem chciałbym aby zestaw zmieścił sie w kwocie 7000 do 7500 tys. zlotych,myśle że powinno wystarczyć w razie czego dołoże. Chciałbym aby fachowcy z forum rozważyli wszystkie opcje i wybrali tą najlepszą.

Bardzo dziękuję za udzieloną mi pomoc i w razie pytań będę starał się odpowiadać jak najszybciej ;)

PS-Zestaw raczej będzie działał na "noramlnych" ustawieniach,chyba że z czasem nauczę się jakigoś OC ;p

Jeszcze raz wielkie thenk's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam akurat na tym się nie znam więc też nie chce dużo się na ten temat wypowiadać, aczkolwiek nie wiem jak bardzo pszyspiesza on system, wiem że kolega doradał mi kedyś coś o nazwie (przepraszam jeśli popełnie błąd w nazwie) rid o czy raid 0 albo 1 ;p ponoć jest to jakies łączenie dysków czy coś w ten deseń,ale tak jak wyżej nie mam takiej wiedzy by się o ty wypowiadać.Z tego co wiem te dyski są bardzo drogie

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie grzechem byłoby niezainwestować w SSD.

Sam mam SSD z niewysokiej półki w dodatku w zdecydowanie nienajnowszym kompie i BARDZO sobie chwalę tą technologię oraz ją zdecydowanie polecam.

Jeśli nie posługujesz się profesjonalnymi programami 12GB RAM kompletnie nie ma sensu. Z kolei 4GB może być ociupinkę mało; 8GB (2 kości 4GB) uważam za najrozsądniejszy, a w dodatku przyszłościowy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw tak za ok. 7200zł:

 

Proc: Intel :: 2600K 3.40GHz 8MB BOX http://www.x-kom.pl/p/63127-procesor-core-i7-1155-intel-2600k-340ghz-8mb-box.html

Płyta: MSI P67A-C45 (P67 PCI-E DDR3) http://www.x-kom.pl/p/62638-plyta-glowna-socket-1155-msi-p67a-c45-p67-pci-e-ddr3.html

Grafa: GF GTX580 1536MB 384bit http://www.x-kom.pl/p/61651-karta-graficzna-pci-e-gainward-gf-gtx580-1536mb-384bit.html

Dysk na dane: Western Digital - Caviar :: 1TB 7200obr. 64MB http://www.x-kom.pl/p/53086-dysk-twardy-sata-iii-western-digital-caviar-1tb-7200obr-64mb.html

Dysk na system: OCZ :: 80GB 2,5 SATA SSD Vertex 2 http://www.x-kom.pl/p/62742-dysk-twardy-2,5-sata-ocz-80gb-2,5-sata-ssd-vertex-2.html

Napęd: Sony :: BD-5300S-0B SATA czarny http://www.x-kom.pl/p/61983-nagrywarka-wewnetrzna-blu-ray-sony-bd-5300s-0b-sata-czarny.html

Ram: 8192MB 1600MHz XMS3 CL9 (4x2048) http://www.x-kom.pl/p/49123-pamiec-ddram3-corsair-8192mb-1600mhz-xms3-cl9-4x2048.html

Karta muzyczna: Creative :: X-Fi Titanium (PCI-E) OEM http://www.x-kom.pl/p/40115-karta-muzyczna-creative-x-fi-titanium-pci-e-oem.html

Zasilacz: OCZ :: 850W GameXStream SLI http://www.x-kom.pl/p/58105-zasilacz-komputerowy-ocz-850w-gamexstream-sli.html

 

Monitor: U2311H czarny http://www.x-kom.pl/p/55979-monitor-lcd-23-dell-u2311h-czarny.html

 

Obudowa:

http://www.x-kom.pl/p/55283-obudowa-atx-btx-cooler-master-storm-sniper-see-through-czarna.html

 

Myszka: Razer :: Abyssus czarna http://www.x-kom.pl/p/51568-mysz-przewodowa-razer-abyssus-czarna.html

Słuchawki: Creative :: Aurvana X-Fi http://www.x-kom.pl/p/25095-sluchawki-creative-aurvana-x-fi.html

 

Klawiatury i podkładki nie dobierałem bo to według mnie jest kwestia gustu...

 

Oczywiście na wielu podzespołach można zaoszczędzić kasę typu inna myszka, zrezygnować z dodatkowej dźwiękówki, inną obudowę, tańszy dysk SSD itd. można także zainwestować w jakieś porządne i ciche chłodzenie na procka np. Scythe Mugen II Rev.B, oraz w lepszy monitor...

 

Nie jestem specem od składania zestawów więc mile widziane opinie na temat dobranych przeze mnie podzespołów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,odnośnie zestawu użytkownika "KoVol" procesor jak najbardziej mi pasuje,płyta powiem szczerze że sam nie wiem,grafika o.k,dyski też o.k,napęd o.k,ram-y wolałbym 2x4GB na 2 sloty żeby nie zajmować wszystkich 4,karta muzyczna chyba dobra ;p bo za sporo kasy ;p zasilacz dosyć spory mi sie wydaje i podobno OCZ to nie jest zbyt wysoka jakość, monitor chciałbym 24 cale led z benqa bo 700zł i fajny, mysz mogłaby by być troche leprza zaś słuchawki wypatrzyłem Razer Megalodon ponoć świetne, klawa i podkładka chyba też z rezera no i chłodzenie to pojęcia nie mam. Może moja wypowiedź coś pomorze w dalszym dobieraniu podzespołów, bo byłem dość nieokreślony.

Dzięki i czekam na dalsze propozycje o d fachowców ;D

 

PS-A i oczywiście im taniej tym lepiej, ale nie obniżać na jakośći podzespołów. Czasami wole dać 100 więcej ale mi się to "coś" nie zepsóje po pół roku

Edytowane przez Raider93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

 

Prawie wszystko jest ok, ale

 

1) Aurvana X-Fi to niestety kompletny syf, ja bym brał Roccat Kave Słuchawki z mikrofonem Roccat Kave 5.1 :: Yooki.pl

 

2) buda trochę niedzisiejsza, lepiej brać coś w miarę przyszłościowego (czytaj z co najmniej 8 slotami PCI)

Tutaj BARDZO dużo zależy od gustu, ale tutaj parę moich propozycji

Obudowa Corsair Graphite 600T :: Yooki.pl

Obudowa Ikonik RA 2000 - czarna :: Yooki.pl

Lancool K62 :: ..:: Angela.pl ::..

Bo jednak zdaje się, że najwiekszy wypas: Lian-Li jednak trochę przekracza budżet.

 

3) zasilasz, przy takim budżecie trza wziąć coś naprawdę porządnego i w dodatku z jedną linią 12V - mój typ Seasonic X760 (do jednej karty więcej nie potrzeba, a i tak jest zapas) Zasilacz półpasywny Seasonic X-760 - 760W :: Yooki.pl

 

4) no i RAM; po co zajmować cztery banki; 2 kości 4GB to obecnie IMHO lepszy wybór

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.powiedzmy że słuchawki to kwesta gustu,obudowa Lancool jak dla mnie EKSTRA,co do zasilacza to wiem że ta firma jest bardzo dobra i na to postawie. Ram-u nadal nie ma, a sam nie mam pojęcia co do monitora to do pana "andrew777" raczeeeeej nieeeee...? (czemu???)

link:http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=179&products_id=24420

Prosze o odpowiedzi ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,przepraszam za błedy...czyli chodzi o matrycę może jakieś konkretne propozycje tych "leprzych" monitorów, pamięci ram i kart dzwiękowych??

No i może jakieś jeszcze inne propozycje zestawów np: na innym sokecie czy platformach.

No i jakieś ostateczne podsumowanie, a jak się spisuje SLI i CF może w TO warto zainwestować??

Pozdrawiam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF i SLI to nie ten budżet -> czytaj: multi-GPU ma tylko rację bytu jeśli łączysz najmocniejsze karty. A takie 2xGTX580 czy 2xHD6970 to już niezłe koszty, a dodatkowo trza odpowiednio mocną zasiłkę doliczyć.

A z resztą bez naprawdę porządnego OC proca to i tak taka konfiguracja nie ma sensu.

 

Ten Creative X-Fi Titanium jest naprawdę ok. Nie ma się co szarpać.

A jakie masz te głośniki kupione?

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,znaczy tak głośniki to modecom 5060, a jeśli chodzi o sli i cf te konfiguracje nie mają sensu dlaczego??,znaczy budżet za niski,czy...?? A ten procek ma jakieś możliwości OC "domowego",znaczy bez azotu ??-extreme

 

PS uprzedziłeś mnie

 

A leśli chodzi o OC tego zestawu. Czy jest ono możliwe i czy dobrze się kręci??

Edytowane przez Raider93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są ok, ale z kolei żadnego szału nie ma; pakowane się w lepszą kartę nie ma kompletnie sensu. Sam mam X-Fi i jestem zadowolony.

 

OC procesora jest jak najbardziej możliwe i zalecane, wystarczy choćby to poczytać Test Core i5 2500K i Core i7 2600K - Sandy Bridge Uwolnione | PurePC.pl .

Potrzeba tylko porządnego chłodzenia. Brałbym Cooling.pl : Thermalright Archon [TR105] - 284.89PLN

BTW http://www.youtube.c...player_embedded

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli w razie czego mam w zapasie OC, w sumie grzechem by było nie podkręcenie tego zestawu. A i właśnie jakieś dobre chłodzenie ewentualnie opinie tego co kolega powyżej podał, no i może jakieś propozycje tych monitorów i ramów bo że tak powiem się nie moge "doprosić" a w temacie leżę. A i kolega "andrew777" wspomniał o systemie,najprawdopodobniej chciałbym WIN 7,gdzieś tanio,ewentualnie podobno w sklepach gdzie się kupuje instalują system ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek Google nie gryzie :razz:

Thermalright Archon – stworzony by rządzić? | FrazPC

Magic Cooler: Thermalright Archon Review - X-bit labs

Introduction - Thermalright Archon CPU Air Cooler Review | [H]ard|OCP

Musisz się tylko upewnić, że Ci na szerokość wlezie (czytaj: nie zawadzi o kartę graficzną)

 

Z tego co mi się zdaje WIN wszędzie kosztuje mniej więcej tak samo.

Bierz WIN7 Home Premium x64. I niech Ci w sklepie nic nie instalują. Sam se wszystko zrób. Tak samo ze składaniem części. Jest lepiej i pewniej.

Nawet w największych sklepach kantują - w Komputroniku zajumali mojemu kumplowi niektóre kable z modularnego zasilacza (skapnął się niestety dopiero po roku...) oraz zrobili go na szaro z pastą termoprzewodzącą. W zestawie z coolerem powinien być Zalman STG-1, ale on o tym nie wiedział, więc zamówił buteleczkę. Tak więc powienien dostać dwie. Rzecz jasna pasta była na rachunku, ale otrzymał tylko jedną

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do postu "ivanova" to MASAKRA, rzeczywiście jeśli tak muwisz to złoże wszystko u siebie i dokładnie wszystko sprawdze. Zaś co do postu andrew-a 777 to zestaw może być za 7000-8000 tys. zaś tu jest za 5200 oczywiście tańsza opcja też może być...aczkolwiek podałem cene 7000 tys,a ten 1000 zostawie na mysz,klawe i słuchawki,także buda i monit do 7000 tys.zł

A i czy ten ram (GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 [GR1333D364L9/8GDC] - 349z) jest o.k,bo jeżeli tak,to jest on tani i wzioł bym takie 2 zestawy ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem 8GB RAMu to naprawdę bardzo dużo.

Na dziś używając kompa do opisanych przez Ciebie zastosowań nie masz szans wykorzystać nawet tyle.

4GB to obecnie taki standard plus, 6GB to wypas. 8GB jest po prostu przyszłościowe, ale jeszcze z sensem. 16GB to kompletne przegięcie w dodatku niczym nie uzasadnione.

Już lepiej tą kasę dołożyć do i7 2600K.

 

Werz mi, porządny monitor NAPARWDĘ warto kupić, tym bardziej, jak nie trzeba liczyć każdego grosza. Przy czym porządny monitor na pewno kosztuje sporo ponad 1000zł

A taki do obróbki grafiki to kosztuje 1500 PLN, ale pomnożone jeszcze przez dwa, albo więcej.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monit za 1500-2000 tys. ;@#$ bez przesady widziałem dobre monity do 1000 zł,przynajmniej mi się tak wydaje,aczkoliwiek na monitor starczy mi 950 zł w maksie ;D Sory ale w grafice 3D i obróbce nie siedze żeby kupować sobie monity po 2 koła.

Pozdrowienia ;D

 

PS-uznałem ze 350 zł to nie dużo,a 16GB jest przyszłościowe ;p ,zresztą widiałem kiedys filmik na YT jak komp funkcjonował z 16GB ram-u i to była (przynajmniej jak dla mnie) MASAKRA, rzadnej przycinki...

Edytowane przez Raider93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tej kasie najpierw bym kupil tego Della Dell 27" LCD U2711 GRAL on line Gdansk Gdynia Warszawa Tczew Elbląg a poznij sie martwil o inne graty.

 

Nie wiem jakie masz glosniki ale jak Z-5500 albo inne z DTS/DD to mozesz kupic tego Della Monitor LCD Dell U2311H - porównanie cen w sklepach internetowych + PS3 Slim (do filmow) i jak wyzej.

 

Poczekal bym rowniez na GTX 560 + Asrocka Pro3 i jakis dobry tani zasilacz 400-450 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS-uznałem ze 350 zł to nie dużo,a 16GB jest przyszłościowe ;p ,zresztą widiałem kiedys filmik na YT jak komp funkcjonował z 16GB ram-u i to była (przynajmniej jak dla mnie) MASAKRA, rzadnej przycinki...

jak nie chcesz mieć przycinek to zainwestuj w SSD. Ja mam 6GB ramu i i7 na 4.1GHz i co z tego jak czasem program musi mi wczytać setki małych plików i program się zamraża a większa ilość ramu nic by mi nie dała ;)

Przy okazji ja na Twoim miejscu wolałbym dołożyć zaoszczędzoną kasę na monitor albo kupić dwa ;) albo zostawić na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff, ale się ubawiłem:) Czytając cały wątek miałem nieodparte wrażenie, że temat to mega prowokacja i ktoś tam siedzi i zarykuje się ze śmiechu czytając poważne odpowiedzi na teksty o 16GB i fruwających kompach na YT, naszpikowane ortami jakby je robił celowo:)

Ale z całym szacunkiem zakładając, że się mylę i naprawdę szukasz pomocy, to według mnie za kolegami:

- 8 GB ramu wystarczy Ci aż nadto, 2x4 1333 CL9 GoodRam idealnie pasuje do tego zestawu (sam takie włożyłem parę dni temu i jestem zadowolony)

- przy Twoim, dość znacznym budżecie, zdecydowanie zainwestuj w jakiś SSD 60-80 GB (jeśli naprawdę chcesz, żeby wyglądało jak na tym YT - serio:)

- jeśli nie masz do czynienia z obróbką grafiki w tej czy innej postaci to weź 2500K, będziesz miał 4 stówy na coś innego

- zastanów się dobrze nad monitorem, z doświadczenia wiem, że dużo łatwiej jest sobie wytłumaczyć wymianę płyty + procka na nowy niż wyrzucić takiego klamota, który niby dobry, ale nie za bardzo. Nie gram, więc nie doradzę Ci co najlepiej sprawdzi się w tej dziedzinie, ale tanie TNy to chyba nie najlepszy wybór.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niezgod Myślałem, że to tylko moje odczucie...

 

No i może jakieś jeszcze inne propozycje zestawów np: na innym sokecie czy platformach.

Poczytaj sobie najnowszy artykuł na purepc o nowych i5 oraz i7. Biorąc pod uwagę ich wydajność i kwotę jaką masz do rozdysponowania, to Intel jest na chwilę obecną najwydajnieszą i najmniej prądożerną platformą.

 

Jeśli chodzi o RAM, to przy Twoim sposobie wykorzystywania komputera więcej jak 6-8GB nie ma sensu. Pracowałem w programie Sony Vegas przy obróbce filmów HD, to tam owszem odczułem różnicę pomiędzy 4GB,a 8GB - choć nie była ona diametralna. Jeśli Twój obszar zastosowań komputera, to gry i filmy w HD, to nie wyrzucaj pieniędzy w błoto pakując 12-16GB ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...