Skocz do zawartości
siwyyy

12GB czy 8GB

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem nowy komp do obróbki foto w CS5, i wideo w pinnacle studio

nowy socket 1155, procek i5 2500K.

Nie mam pewności co do pamięci, czy wydać ok 500zł i nabyć 12GB (3x4GB) kingstona, goodrama 1333Mhz CL9 czy lepiej nabyć 8GB (2x4GB) ale szybszych pamięci jeśli tak to jakich w granicach 500-600zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się właśnie przesiadłem na 2500K.

Używałem 8GB RAM od prawie 1,5roku.

Wprawdzie głównie Corel 12, photoshop raczej z doskoku do obróbki zdjęć głównie.

8GB mi stykało, aż nadto, także w te 12GB bym się nie pchał o ile nie masz olbrzymich projektów.

W sumie to zawsze można dokupić dodatkową kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 8gb i chętnie kupiłbym kolejne 8gb...wszystko zależy jakie pliki otwierasz, to bardziej sam sobie musisz odpowiedzieć.

Mnie wczoraj brakło pamięci, stąd mowa o kolejnych 8gb, ale przyznać muszę, że takie duże pliki to raczej nieczęsto się trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 8gb i chętnie kupiłbym kolejne 8gb...wszystko zależy jakie pliki otwierasz, to bardziej sam sobie musisz odpowiedzieć.

Mnie wczoraj brakło pamięci, stąd mowa o kolejnych 8gb, ale przyznać muszę, że takie duże pliki to raczej nieczęsto się trafiają.

 

O ile dyskusyjne może wydawać się zwiększenie wielkości RAM, o tyle zerowy będzie przyrost wydajności z tytułu szybszej pamięci. Syntetyki oczywiście ci pokażą 10-15% przyśpieszenia podsystemu pamięci, tylko co z tego jeśli w ogólnym rachunku dla całej platformy przyrost będzie na poziomie błędu statystycznego i to tylko w syntetykach a nie w prawdziych aplikacjach.

Skoro brakuje ramu chociaż chwilowo to się nie zastanaiwaj tylko bierz. Ja nie siedzę w grafice czy czymś takim a 8gb to często za mało ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja predzej czy pozniej tez bede przechodzil na 1155 i w swietle obeznych cen pojde jeszcze dalej - 16 Gb. Od przybytku glowa nie boli, od dawna wiadomo, ze im wiecej ramu tym lepiej. A majac taka wielkosc spokojnie moge sobie zrobic ramdisk i wrzucac w niego wszelkie tempy, cache itd. Tymbardziej ze mam system x64 wiec aplikacje beda mogly wykorzystac pamiec. Chcialbym tez uwzglednic przyszlosc - nie wiadomo jakie gry wyjda i jakie beda mialy zapotrzebowanie na ram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja predzej czy pozniej tez bede przechodzil na 1155 i w swietle obeznych cen pojde jeszcze dalej - 16 Gb. Od przybytku glowa nie boli, od dawna wiadomo, ze im wiecej ramu tym lepiej. A majac taka wielkosc spokojnie moge sobie zrobic ramdisk i wrzucac w niego wszelkie tempy, cache itd. Tymbardziej ze mam system x64 wiec aplikacje beda mogly wykorzystac pamiec. Chcialbym tez uwzglednic przyszlosc - nie wiadomo jakie gry wyjda i jakie beda mialy zapotrzebowanie na ram...

 

Też w świetle obecnych testów, że nie warto brać nic ponad 1333Mhz... Postanowiłem brać 16GB.

Jak się robi ten ram disk, i czy ma sens przy systemie na ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w świetle obecnych testów, że nie warto brać nic ponad 1333Mhz... Postanowiłem brać 16GB.

Jak się robi ten ram disk, i czy ma sens przy systemie na ssd

 

Co do tego jak się go robi to jak mam 4GB RAM, system 32bit i tą domyślnie nieobsługiwaną część pamięci wykorzystuję jako ramdysk. Skorzystałem z TEGO źródła i sprawdziło się świetnie. POLECAM

 

Co do tego czy jest sens robienia ramdysku w systemie z SSD - TAK i to większy niż w sys z HDD. Polecam TEN artykuł, który w połączeniu z ramdyskiem może dać niezłe rezultaty.

 

 

Należy jednak pamiętać o wadach jakie niesie ze sobą tworzenie grup RAID z dysków SSD (np. nie działa TRIM).

 

Żeby od razu nie robić OT :) to wg mnie bardziej może przydać się więcej RAM'u i przy następnej wymianie PC też będę kupował więcej GB niż mniej a najszybszy jaki jest dostępny.

Edytowane przez g_gerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja predzej czy pozniej tez bede przechodzil na 1155 i w swietle obeznych cen pojde jeszcze dalej - 16 Gb.

Chcialbym tez uwzglednic przyszlosc - nie wiadomo jakie gry wyjda i jakie beda mialy zapotrzebowanie na ram...

 

Zanim w zalecanych wymaganiach zobaczysz 16GB RAM to zmienisz 3 razy platformę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...