Skocz do zawartości
Busterje

Czy ma to sens ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, padła mi płyta foxconn p35, wysłałem na gwarę do Holandii ale niestety poczta polska jest świetna i mi zwróciło przesyłkę no mniejsza z tym

teraz mam jakiś szajs na p965 albo cos tam w kazdym badz razie mam tak tylko 2 sloty ddr wiec tylko 1.5gb ram siedzi i e5200 ktorego nie moge za nic podkrecic

(na starej plycie chodzil 3.6ghz bez zmiany napiecia, i teraz pytanie czy bedzie mi sie oplacalo wziac plyte na 775 za 160-170zl z obluga 2ch slotow ddr3,

i dokupienie 2x2gb ddr3 za 130zł, czy też nie ? zamknąłbym się z pewnościa w granicach 400zł

no i jak z kręceniem takich płyt główny na chipsecie g41 itd ? np taka plyta: Asus P5G41C-M LX (LGA775) GRAL on line Gdansk Gdynia Warszawa Tczew Elbląg

 

z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niezbyt opłacalne. IMO lepiej pogonić to, co jest na allegro i przejść na phII albo SB. Ewentualnie jeśli chcesz mniej wydać, to kupić normalną płytę 775 i tyle. Ale zmiana ramów na starej platformie ma średni sens.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna, czyli każda, która ma 4 sloty ramu i pozwala na sensowne OC proca. To, że DDR3 jest nowocześniejsze nic tak naprawdę nie daje, różnica wydajności zawiera się w granicach błędu pomiarowego.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał jak teraw radzi w drugim poście. Za 2 lata jak będziesz chciał zmienić kompa może wyjdzie nowy standard pamięci i też może będziesz musiał sprzedawać. Ciągle nowości wychodzą.

Ja bym to tak rozwiązał: sprzedałbym to co masz i kupił

Procesor : AMD Athlon II X3 450 - 269 zł

Płyta Główna : Gigabyte 770T-D3L - 225 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 80 zł

 

Lub jak masz mało pieniędzy to procka AMD Athlon II X2 255 - 210 zł (części z zestawów Miguela).

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy - jeżeli kolega chce wydać jak najmniej, to lepiej będzie pozostać przy 775 - dobrą płytę kupi już za 150 zł i problem z głowy.

 

Owszem, zgadzam się - AM3 jest o wiele bardziej przyszłościowe, ale koszt takiej imprezy to co najmniej 600 zł - i sprzęt wcale nie będzie wydajniejszy od tego co ma teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej zależy by mieć przynajmniej 4gb ram. No i po co mam się przesiadać na am3 tego 2rdzeniowego jak mój e5200 3,6mhz zje go na śniadanie ? dlatego musiałbym płytkę z prostym oc mieć coś w stylu by miała chociaż 333mhz fsb bez problemów, oraz chciałbym wydać jak najmniej to prawda

 

Xarlith

tutaj juz zabawna historia, plyta kupowana w Grudziądzu czy jakos tak, i tego sklepu juz nie ma, ponieważ proline założyło od nowa firmę tą samą -> lol

i już nie mogli mi uwzględnić gwarancji

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firma ogłosiła upadłość to zgłasza się wierzytelność sędziemu komisarzowi i powinieneś otrzymać zwrot pieniędzy z masy upadłościowej. Ale to nie jest forum prawne,a ja nie jestem jakimś tam specem. Wiem tyle, że wcale nie jesteś na przegranej pozycji i tylko kwestia tego czy masz ochotę na odzyskanie należnych tobie pieniędzy (bo o naprawie tu już nie będzie mowy).

 

Co do płyty, to też uważam, żeby pozostać na 775, szczególnie, że to ci wystarcza. Dokupisz jeszcze ten ram i będzie to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Na nową podstawkę przesiądziesz się za rok, dwa, Intel zmienia podstawki jak rękawiczki i co nowsze procesory to inna podstawka.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to proline serwisowało płytki z upadłych sklepów. Ja tak załatwiłem sobie serwis grafy o ile dobrze pamiętam.

 

Wysyłasz kopię dokumentu że zakupiłeś i płacisz za wysyłkę i to wszystko. Dowiedz się dokładnie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety i tak po ptokach bo gwara byla do polowy grudnia zeszlego roku

 

http://www.gral.pl/Asus+P5G41T-M+LX+LGA775_096.html

 

plytka umozliwia fsb 333mhz i ma ddr3 wiec podkrecilbym 300x12 wiec moje 3600 na niej chyba bez problemow

 

 

a ram cos z tego:

http://www.gral.pl/GoodRAM+2GB+DDR3-1333_013.html

http://www.gral.pl/Kingston+2GB+DDR3-1066_613.html

http://www.gral.pl/PDP+Patriot+2GB+DDR3-1333_742.html]

 

 

ciekawe jak teraz cena bedzie ? bo wczoraj goodram byl za 65zl dzis za 66 wiec chyba drozeje all ?

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to proline serwisowało płytki z upadłych sklepów. Ja tak załatwiłem sobie serwis grafy o ile dobrze pamiętam.

 

Wysyłasz kopię dokumentu że zakupiłeś i płacisz za wysyłkę i to wszystko. Dowiedz się dokładnie i tyle.

 

Tu więcej o usłudze. Nie jest ona niestety tania: 50zł + 28zł = 78zyla. Do tego Proline nie ma Foxa w ofercie więc nie wiadomo czy zajęli by się tym.

Z innej beczki, obserwując foum to Fox na p35 jest chyba najbardziej awaryjną płytą, co jakiś czas przewija temat tych płyt, nie były one znów aż tak popularne jak Asusy, Gigusie czy MSI na p35. Że też nikt nie rozpracował usterek tej płyty. Z drugiej strony zawsze można trupa pochować na allegro i czasami się zdziwić ile ludzie mogą dać za nieboszczyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...