Skocz do zawartości
Cheetah

Doradzcie: cichy i wydajny wentyl

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety chce sie pozbyc shitu w jaki sie wpakowalem czyli CPC na CPU :/

Mam juz tego dosc metry kablow i wogole....wiem wiem wywalilem kase, trudno

 

Otoz kompletnie nie orientuje sie w obecnym rynku wentyli na CPU chcilabym abyscie mi cos doradzili.

 

Procesor to xp1800@2400

Potzrebuje jakiegos wentylatorka bardzo cichego i wydajnego aby mogl pociagnac te 2400+ i wiecej(powiedzmy jak wpadnie mi w lapki bartonik 2500+)

 

Myslalem o czym od Zalmana no ale wole zebyscie cos doradzili....

 

 

Musi byc bardzo cicho i wydajnie :) cena powiedzmy tak do 150-170 zl

 

Pozdrawiam i thx za wszytskie odp. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh przede wszystkim to czego szukasz to nie wentyl tylko cooler :) wentyl to tylko jego czesc :)

 

ja osobisce problem dlugich rurek (tak tak tez mam cpc) rozwiazalem zaastepujac je nagrzewnica z 4x80m@5lub7V i jest calkiem niezle (jeszczemi kompa nie zalalo) :)

 

druga sprawa nie ma czzegos takiego jak bardzo cichy, bardzo wydajny wentyl - alvbo bedzie cicho i cieplo albo zimno i szum, ja osobiscie kupilbym tego zalmana (kurde nie pamietam modelu) co na razie wyszedl tylko pod p4 i przerobilbym go na amd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj, jak wpadnie Reed to.....poleci ci chlodzenie :lol:

 

 

Spire Falcon Rock II ~50zl

Cooler Master X-Dream ~50zl

Cooler Master Aero7(+) ~160zl

 

W dwoch ostatnich mozesz regulowac halas/wydajnosc potencjometrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea:

 

1. SZUKAJ

 

2. masz najnowszy tescik po polsku http://www.pclab.pl/?art=&sid=4216&mode=nested&order=0

 

3. przgladnij tez testy na http://www.frostytech.com/ - masz od razu pliki z dzwiekiem wentylatorkow do sciagniecia

 

4. moze poszukaj na Allegro - bo byl gostek co sprzedawal radiatory Thermalright SK-6 w dobrej cenie ale bez wentylatorow do tego mozesz zakupic w tej firmie http://www.dacpol.com.pl/ wentylator PAPST 80x80x25 przykladowa cena cichutkiego modelu 8412 NGL 45zl +VAT (czyli 55zl) jak nie odbierasz osobiscie to dolicz koszty przesylki (12zl) ale proponowalbym jakis mocniejszy model (zawsze mozesz przeciez dorzucic "potencjometr") np model 8412 NGM/NM albo 8412 NGML/NML

 

oto krotki opis tych modeli:

8412 NGL/NL - airflow 19.4 CFM,

8412 NGML/NML - airflow 26.5 CFM,

8412 NGM/NM - airflow 34.1 CFM,

 

litera G w symbolu oznacza slizg

1CFM = 1.7 m3/h

 

:idea: niestety duza wydajnosc i cisza raczej nie chodza w parze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj, jak wpadnie Reed to.....poleci ci chlodzenie :lol:

 

 

Spire Falcon Rock II  ~50zl

Cooler Master X-Dream  ~50zl

Cooler Master Aero7(+) ~160zl

 

W dwoch ostatnich mozesz regulowac halas/wydajnosc potencjometrem

LOL ale z tego co wiem to w numerze 2 niema czegos takiego jak brak halasu(cicho), sa tylko opcje glosno i bardzo glosno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj, jak wpadnie Reed to.....poleci ci chlodzenie :lol:

 

 

Spire Falcon Rock II  ~50zl

Cooler Master X-Dream  ~50zl

Cooler Master Aero7(+) ~160zl

 

W dwoch ostatnich mozesz regulowac halas/wydajnosc potencjometrem

LOL ale z tego co wiem to w numerze 2 niema czegos takiego jak brak halasu(cicho), sa tylko opcje glosno i bardzo glosno.

moze i nie jest az tak cichy jak zalmanki, ale mozesz regulowac czy ma byc glosno czy cicho. jak jest w realu to nie powiem bo mam zalamna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema takich :lol: Kupuj najszybszy i największy wnetyl,najwyżej żeby go wyciszyć zmniejszysz mu obroty rezystorkiem,ale od razu stracisz na wydajności chłodzenia.(Ale można dojść do kompromisu) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...