Skocz do zawartości
cyhir

Problem z kartami micro sd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dość duży problem z kartami micro sd. Obu używałem w zamku szyfrowym (atmega + obsługa karty sd + inne bajery). Zamek nadpisuje w istniejącym już pliku ciągi bajtów (sformatowane jako fat32). Jeśli plik się kończy, to zapis nie powinien wyjść poza niego (ograniczenie biblioteki obsługującej kartę).

 

Pierwsza 1gb firmy sandisc działała cały czas, przyszedł spadek zasilania na zamku i przestałą być wykrywana na jakimkolwike komputerze. Jest widziana przez zamek, jest poprawnie obsługiwana przez komórki (odczyt i zapis), tylko nijak nie można jej podłączyć do komputera (ani bezpośrednio, ani przez telefon).

 

Druga 2gb jakiś noname. Też przestała działać po wyjęciu z zamka. Przyszły zjakieś zakłucenia i dziwny ciąg znaków został zapisany pod adres: początek pliku+30b (sam plik miał około 1k3 b). Teraz komputery nie widzą jej po podłączeniu, a komórka twierdzi, że karta jest zablokowana i prosi o 8 znakowy kod (nie jest to kod zabezpieczający telefon- już próbowałem).

 

Ma ktoś pomysł co zrobić z którąkolwiek z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę pewnie widzi tylko nie jest ona widoczna w moim komputerze. Sprawdź w narzędziach administracyjnych (dla XP: start>panel sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>Zarządzanie dyskami) i tam ją spróbuj sformatować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że właśnie ich nie widzi. Linux przy fdisk -l wypluwami mi tylko dane na temat 1 zainstalowanego dysku, o podłączonej karcie pamięci nie ma mowy. Powinien ją zamontować automatycznie, a nawet jej nie widzi. W xp'ku próbowałem, ale też pustka. Karty są widoczne tylko pod komórkami na razie, przy czym podłanczanie komórek do pc nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...