Skocz do zawartości
Crackcs

Problem z Windows 7 (64)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem złożyć sobie nowego kompa i zakupiłem części na allegro wszystko było fajnie. Przyszły części komp chodził bez żadnych problemów po 3 dniach komp siadł płyta główna padła poszła na wymianę przysłali mi nowa płytę główna złożyłem ponownie komputer i okazało się ze Windows 7 zaczął mi się uruchamiać strasznie długo od tego momentu przy zapraszamy muszę czekać aż nawet do 30 sekund zanim się uruchomi :/ a to nie koniec problemu. Wcześniej sobie moglem instalować gry czy jakieś inne programy i nie lagowalo moglem se w tym czasie wykonywać inne czynności bez problemu a teraz gdy instaluje coś potrafi się przy wykonywaniu innej czynności zwiesić kompletnie pozbawiony żadnej reakcji do 10 sekund po czym się odwiesza i pracuje dalej. Nie wiem co jest przyczyna tego może zdoła mi ktoś wyjaśnić na czym polega ten problem może muszę dysk wymienić? dodam ze dysk posiadam ze starego kompa wejście na SATA II to se powiedziałem dysk se z czasem dokupię nowy wiec używam starego, ale jeśli dysk to czemu na początku wszystko chodziło pięknie. Robiłem tez chyba z 3 razy format i nadal tak samo ;< czy może to być związane z wgranym najnowszym biosem ? płyty ponieważ zauważyłem iż jak mi przysłano nowa płytę wgrany jest na niej najnowszy bios a na poprzedniej chyba był standardowy bios bez żadnego update. Otóż dodam także ze temperatura chipsetu wynosiła na poprzedniej płycie 50+ stopni a teraz 70+. W 3dmarku 06 spadły mi pkt o 1.5 tysia , Zmiana na AHCI + reinstalacja systemu nic nie dał także wgrane są najnowsze sterowniki do płyty głównej.Proszę o pomoc temat znajduje się też tutaj Problem z Windows 7 (64) Praca na tym systemie (Mul). Poradnik - Benchmark.pl (Nie wiem czy w dobrym dziale założyłem temat)

 

Sprzęt

 

Intel i7 950

 

Gigabyte Gtx 460 1g

 

DDR3-1600 OCZ (2x2Gb)

 

MSI X58 Platinum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Corsair 650W Nawiew na chipset ? mam zamiar kupić chłodzenie na chipset tylko ze mi karta zasłania chipset ...

Tutaj czytałem trochę o temperaturce ale mi dokłada się jeszcze niższa wydajność ;/

http://forum-en.msi.com/index.php?topic=142387.0

Edytowane przez Crackcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie SMART? Nie interesuje mnie twój pulpit, jak zamieszczasz szkrina to staraj się tak zrobić aby było widać to co jest interesujące bez szkła powiększającego. Pobierz wersję trial i tym może przeskanuj dysk chociaż. http://www.hdtune.com/download.html

Edytowane przez Energman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobra dzięki chłopaki ;p wymienię ale tez mnie niepokoi ta temperatura trochę :< Chipsetu

Może polecacie jakieś dobre dyski ? pomijając SSD bo do nich trza mieć sporo monety.. i nie potrzebuje żadnych tera... wystarcza 500(GB)

Edytowane przez Crackcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden krytyczny parametr i on nie kwalifikuje jeszcze dysku do wymiany, wymień przewód SATA, skopiuj sobie ważne dane na jakiś nośnik, a jego samego potraktuj tak jak pisałem botowalnym MHDD i uruchom remap. Jeśli chodzi o zakup nowego to na topie są teraz Hitachi Deskstar 7K1000, samsungi F4 są zbyt zawodne.Co do temperatury sprawdzałeś ją fizycznie tzn, przez dotyk radiatora? Na pewno chipset a nie np. sekcja zasilania się tak grzeje? Programy do odczytu temperatur czasem się mylą i podają je zamiennie.

Edytowane przez Energman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbyś jakieś ważne dane na takim dysku? Bo ja traktuje moje dane jako cenniejsze niż 130zł (czytaj nowy 500GB dysk) a tego zostawił co najwyżej na jakieś filmy czy mało ważne dane po przejechaniu go MHDD..

 

Jeśli chodzi o dysk to wziąłbym coś sprawdzonego czyli F3 od Samsunga..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...