Skocz do zawartości
tyran002

Laptop dla studdentki do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za nowy temat,którego inne tematy o podobnej tematyce są już poruszane na forum.Jednakże dotyczą innej sprawy.

 

Chodzi mi o laptop dla mojej siostry do kwoty 1500 zł i ma ono służyć jedynie do studenckiej roboty tj. pisanie w Wordzie czy Excel,no i ewentualnie na filmy HD w wolnych chwilach ;) oraz oczywiście do internetu (gry raczej rzadko).

Do tego prawdopodobnie zostanie zainstalowany jakiś LINUX (Ubunntu) lub może Win7.Co wg was lepiej brać...ogólnie nie ma zamiaru wydać trochę kasy na drogi system.

 

Na forach znalazłem te laptopy:

OKAZJA! Laptop Asus K52F K52 P6200 3GB 320GB HDMI

 

Laptop MSI CR630 P320 320G 2GB ATI 4270 K50IJ RATY

 

MSI CR630-080XPL P340 2GB 320GB ATI4270 DOS

 

HIT Asus K50IE K50 T3300 2GB 320GB GF310M HDMI LED

 

...który z nich byście polecali lub też wg waszych propozycji.

Edytowane przez tyran002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wystrzegałbym się Asusów, ostatnio jakiś problem z serwisem robią...

Ze swojej strony z ręką na sercu mogę polecić HP 620 (mnogość konfiguracji, każdy znajdzie coś dla siebie) tudzież Samsunga RV510 (brak HDMI). Nie sądzę by w tej cenie było coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sklep i można towar odebrać nawet na miejscu (po zamówieniu towaru).

Tylko zastanawia mnie,czy ten procek jest dobry w porównaniu pozostałych na mając na myśli od Asusa z P6200).

Od razu moja siora wybrała model Asus K52F K52 P6200 3GB 320GB HDMI ale nad tym jeszcze się zastanawia.

 

Szkoda tylko,że w tym sklepie Alsen.pl tego nie ma.

Edytowane przez tyran002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale poczytajcie trochę o serwisie HP, wszystko tylko nie to guano. Compaq to najniższa półka i naprawdę warto wybrać lapka innej marki. ProBook to już inna bajka.

 

Cokolwiek - Acer/Asus/MSI, nawet Lenovo.

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy warto na nim zainstalować Ubuntu lub inną dystrybucję LINUX, na tym lapce?

 

Głównie chodzi mi o programy użytkowe Word,Excel,PowerPoint itp i na bezpieczeństwie systemu wraz korzystaniem netu.Czy wogóle różnią się pakiety od MS Office (dowolną wersję) i OpenOffice (LINUX)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale poczytajcie trochę o serwisie HP, wszystko tylko nie to guano. Compaq to najniższa półka i naprawdę warto wybrać lapka innej marki. ProBook to już inna bajka.

 

Cokolwiek - Acer/Asus/MSI, nawet Lenovo.

 

Seria Essential nie jest serwisowana przez Anovo, więc podany przeze mnie HP 620 można brać bez obaw. Z kolei Asus ostatnio zyskuje coraz gorszą opinię, właśnie przez serwis, wystarczy poczytać na forach. Jeśli Lenovo to tylko ThinkPady bo IdeaPad to wizyty w Anovo, czyli zuo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyran002=tyranxp

sorki wszystkim,zapomniałem że jeszcze posiadam konto na PUREPC :damage_wall:

 

Do tematu:

Chciałbym podziękwać was za pomoc w doborze laptopa dla mojej siory i ogólnie wybrałem dla niej ten laptop

 

OKAZJA! Laptop Asus K52F K52 P6200 3GB 320GB HDMI

 

...i do dziś go już posiada.Polecam każdemu kto będzie chciał kupić laptka za tą cenę B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy warto na nim zainstalować Ubuntu lub inną dystrybucję LINUX, na tym lapce?

 

Głównie chodzi mi o programy użytkowe Word,Excel,PowerPoint itp i na bezpieczeństwie systemu wraz korzystaniem netu.Czy wogóle różnią się pakiety od MS Office (dowolną wersję) i OpenOffice (LINUX)?

 

 

Dołączam się do pytania.

 

Jakiego Linuxa polecacie na tego lapka i skąd brać potem sterowniki?

OKAZJA! Laptop Asus K52F K52 P6200 3GB 320GB HDMI (1463421934) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie czy warto instalować linuxa... możesz zawsze zrobić sobie osobną partycję z linuxem i potestować jak to będzie chodzić. Jak się spodoba i dziewczyna w nic nie gra, a widzę to po polecanym modelu z Intel HD Graphics to zostawić na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Znajomy szuka sprzętu do mp3/Netu/filmów do 1500 PLN. Po analizie tematów na forum doszedłem na rozdroże w postaci:

Asus X52N = HDMI, ale taki sobie procek (V140)

Tośka C660-1DM = dobry prockek, ale brak HDMI

oraz

K52F = HDMI + DualCore

 

Przy czym ten ostatni wraz z wysyłką (lub w sklepie lokalnym) przekracza budżet.

 

Problem jeszcze w tym, że Asus ostatnio chyba po[gluteus maximus]dł jeśli chodzi o jakość, więc nie chciałbym kumplowi polecić coś, co padnie po 6 miesiącach i pojedzie na serwis.

 

Co innego w tej cenie? Co do obowiązku posiadania HDMI to jeszcze nie pytałem - przyjąłem to jako wniosek z poszukiwań (skoro można w tej cenie, to czemu nie?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jest z Jasła. Znalazłem natomiast tego Asusa w Karen, który ma odział w Krosnie, więc bez problemu. Jednak jest mała zmiana w liście. Po konsultacji wyszło mi:

 

Asus K52F (Intel GMA HD, Intel P6100/P6200) vs HP 625 (ATI HD4200, AMD P520/540)

 

Innymi słowy Asus vs HP. Kwestia awaryjności/solidności i serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to hpki 620 i 625 mają: Celeron T3000 lub AMD Turion P520, zaś K52F ma Pentium P6200.

Wydajność przedstawia się następująco:

Mobile Processors - Benchmarklist - Notebookcheck.net Tech

 

Celeron będzie odstawał sporo od Turiona i Pentiuma. Wygląd to już kwestia gustu, mnie osobiście te Hp-ki jakoś kwadratowe są. Jeśli nie Asus to może Toshiba:

http://www.x-kom.pl/p/58629-notebook-laptop-15,6-toshiba-c650-1fh-p6000-2048-320-dvd-rw.html

chociażby ze słabszym trochę P6000. Minusem jest brak HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...