Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

JEZUS MARYJA OSIOLKU KLAPOUCHY, JOZEFIE SWIETY!!!

 

DZIALA MI DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM!!! Zrobilem rinestal i smiga.

DZIEKI CI!!! MASZ czteropak jak mnie spotkasz ;p Dzieki dzieki dzieki dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki problem na a7n8x. Wejscie na wentylator przy cpu chodzi , na poczatku oba pozostale tez bylo ok , tzn podpiolem tylko dla sprawdzenia czy chodza, teraz gdy podlacze pod pozostale 2 wentylator np swiecacy, ledy sie swieca a wentylator nie. Co jest grane? Qfan wylaczony.

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na asusie sa 3 wejscia na wentylatory.1 od cpu i 2 pozostale kolo agp. Tak wiec na cpu chodzi jak podlacze wentylator, na pozostalych 2 jak podlacze np swiecace wenylatory to w tych wentylatorach swieca sie ledy ale sie nie krecą. Qfan wylaczony. Po kupnie mobo bylo ok bo sprawdzielm testowo tylko czy chodza te dwa pozostale wejscia na wentylatory. Nie mozesz zrozumiec? ;) pewnie daltego nie bylem dobry z polskiego. ;) Mam nadzieje ze zrozumiale jest teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz kumam:) Obojetnie czy to w windowsie czy tez podczas boot'u nie kreca sie? jezeli tylko w windowsie, mozliwe ze jakis program ogranicza to:) ale jezeli po starcie kompa nie kreca sie, oznacza to, albo zepsuty wentyl.. no ale skoro dzialaja na cpufan:/ moze jednak plytka cos sie wypalila.. sprawdz nie swiecace wentyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po starcie ofkoz nie chodza w windzie bym doszedl ze moze jakis progs go wylacza. Inne tez nie chodza, napisalem o tym swiecacym bo na to wychodzi ze jakies napiecie dochodzi wkoncu ledy sie swieca. Wiec zapewne poszły sie walic te wejscia. eh :P tak myslalem ale lepiej sie spytac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Błagom o odpowiedz i nie każcie mi szukać tego na forun bo się potne mam modem i starzy mnie utłuką za rachunek. Z góry wielkie dzięki :)

 

Mam pytanie czy może mi ktoś odpowiedzieć jakie pamięci będę dobrze działały na płycie Asus A7N8X-E Deluxe, chodzi mi o 2x512 w dualu (producent i model). Słyszałem, że na tej płytce nie powinno byc kłopotu z pamięciami, w przeciwieństwie do MSI którą miałem poprzednio obsługiwała wybrane modele pamięci z danej serii. Rozglądałem się za Geil-ami 2x512 cl2.5 ale nie wiem czy dobrze, może wy i coś polecicie.

Mam jeszcze jedno pytanie jaki procesor byście polecili bo mam do wyboru kilka:

1) Barton 3000+ fsb333

2) Barton 3200+ fsb333

3) Barton 3200+ fsb400

4) Sempron 3000+ fsb333 na rdzeniu Bartona

5) Barton mobilny 2500 na 1.45v

6) Barton mobilny 2500 na 1.65v

7) Barton mobilny 2800 na 1.65v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polece:

 

1. Geil ONE S 2x512 CL1,5 BH-5 (cena ~800zl)

 

2. ASTAK 2x512 CL2 BH-5 (cena 615zl, u mnie ~500zl)

 

Pozdrawiam

1696901[/snapback]

Martinii, wiesz może czy są jakieś pamięci w jednej kości 1024MB BH-5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Ostatnio dokupiłem do kompa 256 MB ramu, tego samego producenta (GoodRam), ale na innych kościach. Wcześniejsze kości oznaczone są literą S w kwadracie (może ktoś wie czyje to), a te nowsze są bez oznaczeń, żadnych nadruków. Okazało się, że te nowe kości nie nadają sie praktycznie w ogóle do podbijania timingów. Przy lekko podniesionych czasach oczekiwania (2,5;3;3;7), speach reporter kilka razy podczas POSTu powiedział- system failed memory test (przy 2,5;2;2;6 w ogole się komp nie uruchamiał). Pomimo tego komunikatu szedł jednak dalej i komputer uruchamiał się normalnie. Ustawiłem timingi standardowo i wszystko przez moment wyglądało ok. Zmieniłem kartę graficzną na Radeona 9550. Pierwsze uruchomienie i komunikat- no keyboard detected. Zrobiłem reset i juz niby wszystko dobrze. Wczoraj wracam z pracy włączam kompa, a tu- memory test failed, zrestartowałem i- no keyboard detected. Potem już ok, ale w grze dziwne czasem przycinki w grafice. Wrrr.. Moje pytanie jest następujące: co go boli?! Mam podejrzenia co do tej pamięci, albo ewentualnie zasilacza(albo to i to). Napięcia wskazywane przez MOBO to 13V(!!!) dla +12V i 4,8V dla +5V (zasilacz 300W- no name). Pamięci chodzą w dualu.

 

P.S. Ehh, nie mam czasu czekać, zamówilem przed chwilą 2x Kingston. Aha, mam jeszcze zasilacz 235W, jak podłączałem go, gdy miałem 256MB ramu i GF4, to napięcia trzymał dobrze. Czy jak założe go teraz, to pociągnie mi 512MB i Radeona 9550?

Edytowane przez Calashnicov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pamieciami sie niezgodze

wszystkie 333 beda dobre aczkolwiek niewszystkie 400 ;]

corso ma kingstony 400 w dualu i za kij nie moze z nich wycisnac te 400 zeby bylo stabilnie ;/

1696716[/snapback]

@lachuma

Powiedz nie wiesz jakie pamięci jeszcze by pasowały do tej płyty?jakbyś mógł napisz jakiego producenta i jaki model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pabloj niekt nie poda Ci na tacy pewniaka niestety. Dobre pamieci dla tej plyty to pamieci na kosciach Winbond BH-5/6 (czyli na takich na jakich sa te ASTAKI, ktore mam do sprzedania :) ). Ale jak ze wszystkim teraz dorwanie naprawde niezlego zestawu dual jest loteria. Poprostu szukaj pamieci na kosciach BH-5/6. Sa one wypisane i w tym topicu i w dziale "Pamieci". Ile pieniedzy chcesz wydac?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Calashnikow

To jest wróżenie z fusów.

Może pociągnie...a może pociągnie jakieś komponenty za sobą do grobu.

Pomyśl nad lepszym zasilatorem, jeżeli chcesz spać spokojnie i uruchamiać kompa bez dodatkowej porcji adrenaliny i gasnicy pod ręką.

:)

1698417[/snapback]

Ehh, no takich rzeczy jak- pomyśl nad lepszą zasilką- nie musisz mi mowić. Dobrze wiem, że mój zasilacz to shit i to jest bardzo źle. Ja niedawno kompa zmienialem i wszystkiego naraz nie dalem rady kupić. W starym kompie miałem ten 235W i starczał spokojnie, poza tym- dobrze napięcia trzymał. Miałem w zapasie jeszcze jeden zasilacz 300W, ale z obudową zrobioną z tragicznej jakości blachy (zasilacz nówka, ale poprzekręcane gwintowania srób w obudowie- za darmo to brałem;}). Przełożyłem go do obudowy po innym zasilaczu i po zmianie płyty głównej, procka i grafy, zamontowałem w kompie (mając 300W, wolałem nie ryzykować 235W). Ot historia cała. Wracając do tamatu- problem jest już chyba nie aktualny, bo wczoraj po powrocie do domu zmontowałem z powrotem zasiłkę 235W i wszystko, po dosyć obszernych testach, jest ok. Przypomniałem sobie też, że w którejś z gazet miałem linka do stronki z wato- kalkulatorem. Poszukałem, przed chwilą odwiedziłem i okazało się, że powinien mi wystarczeć zasilacz o mocy 205W. Jak ktoś jest zainteresowany, podaję linka . Swoją drogą, to ta zasiłka 235W, pomimo tego, że też no name i w wieku przedszkolaka (6 lat), prezentuje się całkiem nieźle- + 3,3V- 3,3V, + 5V- 5V, +12V- 12,46V (pomiary z czujników płyty głównej). Czasem tylko lekkie wachnięcia w dół. A jeśli chodzi o lepszą zasiłkę, to planuję zakup Chiefteca, ale to dopiero w przyszłym miesiącu.

 

P.S. Jeszcze jedna rzecz. Czasami speach reporter mówi podczas POSTu, zamiast- system completed POST i computer now booting from operating system, dwa razy- computer now booting from operating system. Jaka jest przyczyna, czy ktoś się z tym spotkał?

Edytowane przez Calashnicov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jeszcze jedna rzecz. Czasami speach reporter mówi podczas POSTu, zamiast- system completed POST i computer now booting from operating system, dwa razy- computer now booting from operating system. Jaka jest przyczyna, czy ktoś się z tym spotkał?

1699700[/snapback]

Też to parę razy słyszałem... To chyba taki sam błąd jak moje "memory test failed" :P Wyłącz reportera i się nie przejmuj ( ja tak zrobiłem )

Ja mam jeszcze "cpu fan failed" czy coś... Jak mam włączonego reportera to słysze to za każdym razem... Podejrzewam że mój nowy WhisperRock ma poprostu niskie obroty i stąd ten error... Temp 45 na procu z mojego konfiga to chyba OK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedziedzieć czy wejdzie mi na płytę Asus A7n8x deluxe - Pentagram Freezone QVC-100 Cu lub QVC-80 Cu a może żaden ??

Czy nie będzie zachaczało o raditor chipsetu lub o kondensatory w pobliżu procka bo ten radiator dość nisko zaczyna się rozszerzać ??

Edytowane przez 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to parę razy słyszałem... To chyba taki sam błąd jak moje "memory test failed" :P Wyłącz reportera i się nie przejmuj ( ja tak zrobiłem )

Ja mam jeszcze "cpu fan failed" czy coś... Jak mam włączonego reportera to słysze to za każdym razem... Podejrzewam że mój nowy WhisperRock ma poprostu niskie obroty i stąd ten error... Temp 45 na procu z mojego konfiga to chyba OK...

1703621[/snapback]

No trochę mnie uspokoiłeś. Ja też miałem komunikaty "system failed memory test", ale przy podniesionych timingach. Po przywróceniu fabrycznych czasów oczekiwania- zniknęły. Nie wiem, może to przypadek, a może speach reporter ma problemy z czasami innymi niż "by spd". Czytałem też, że błędne komunikaty speach reportera mogą być powodowane przez zasiłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie zasiłka... Miałem tak na starym FEEL'u i teraz na Fortronie... Timingi tez nie, bo ja mam teraz ustawione by SPD i przed chwilą mnie komp powitał mówiąc "memory test faileed" :| Ponoc zmiana biosu pomaga.. Hmmm... Mnie nie pomogła :P Już nie wiem czym te komunikaty moga byc spowodowane, ale wiem że już raz je niesłusznie olałem... Miałem częste restarty kompa, freezy itp... Okazało się że pamiątki padły :| No ale jak komp chodzi 24h na dobe i nie ma żadnych problemów ze stabilnością systemu to chyba nie ma się co przejmowąć tymi komunikatami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedziedzieć czy wejdzie mi na płytę Asus A7n8x deluxe -  Pentagram Freezone QVC-100 Cu lub QVC-80 Cu a może żaden ??

Czy nie będzie zachaczało o raditor chipsetu lub o kondensatory w pobliżu procka bo ten radiator dość nisko zaczyna się rozszerzać ??

1703884[/snapback]

Na płytę o ile wiem wchodza obydwa.

Inna sprawa to odleglość do zasilacza, bo tu może być problem.

To ostatnie zaś zalezy od obudowy.

Do mnie by nie weszły szwagier ( na tej samej płycie ofkoz) któryś z nich ma u siebie (nie pamietam niestety który :()

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytę o ile wiem wchodza obydwa.

Inna sprawa to odleglość do zasilacza, bo tu może być problem.

To ostatnie zaś zalezy od obudowy.

Do mnie by nie weszły szwagier ( na tej samej płycie ofkoz) któryś z nich ma u siebie (nie pamietam niestety który :()

Pozdrawiam

1704708[/snapback]

Jeśli więc nie kolidują z radiatorem chipsetu i tymi kondensatorami to linijka do ręki i będę wiedział czy wejdzie pod zasiłkę :)

W.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...