Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Z tylu obudowy wokol miejsca na dodatkowy wiatrak mam dziury (wlasciwie to nie wiem po co, sa tak ulozone ze nic sie nie da z nimi zrobic, moze cos tam wentyluja <_< ) , jakbym podlaczyl kontroler Pentagrama do PWR_FAN1 to potencjometr wyszedlby przez dziure na zewnatrz i nie musialbym ciagle budy otwierac jak chce zmienic predkosc wiatraka. Kabel od fan mate jest za krotki zeby dojsc do dziury kiedy jest podlaczony do CPU_FAN1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Od pewnego czasu mam płyte ASUS A7n8x-x z zainstalowanymi sterownikami nVidia VAPU/Sonata (do kodeka ALC 650) - dźwięk 3D (hehehehe, niby...) działa dobrze ale nie działa mi mikrofon!

Czy ktoś wie może co jest grane? :mur: Włączam sobie rejestrator dźwięku i nic...

Mam nadzieję, że w dobrym temacie piszę...

 

Z góry dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien? Miałem WC proca na A7N8X a do gniazda CPU nic nie było podłączone i komp działał ....  :blink:

1553602[/snapback]

@AndyN

Jestem!

Ale tylko w wypadku płyty którą obecnie posiadam (czyli z -E)

Z tym, że nie piszesz czy równocześnie zamontowany miałeś proc??

Bo może to dziala gdy płyta wykryje proc'a a nie wykryje wentyla (to logiczne jako zabezpieczenie przed spaleniem proca)

Zdarzyło mi się tej wtyczki nie wpiąć i w 3 sekundy po starcie, płyta się wyłączyła.

miałem tak kilkakrotnie bo wtyczka do CPU_FAN przy załozonych bebechach i mojej TT łatwo wypada przy montażu.

Efekt zawsze ten sam. Natomiast rzeczywiście, na zwykłym Deluxe'ie i innych wariantach płyty nie wiem, na pierwszych nie miałem okazji sprawdzić, pozostałych płyt po prostu nie miałem w łapkach.

Jak spora cześć użyszkodników, rzadko zaglądam do manuala. a założę się, że co jak co, ale to akurat na pewno tam będzie.

 

@Dachu

Więc możesz, z konsekwencjami jak powyżej.

No i wszelkie progsy monitorujące będą Ci pokazywać obroty wentyla na procu, jako wentyla obudowy to raczej oczywiste.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wheelerfan chyba mamy na myśli różne modele płyt stąd nieporozumienie. Ja miałem A7N8X Deluxe rev. 2.0

1553700[/snapback]

Miły AndyN'ie też miałem te Delux'y

Ale w pierwszym zalatwiłem kość Biosu to mi dali niby sprawną na wymianę.

Niby bo nie miała dźwięku w głównym gnieździe.

Drugą też zareklamowałem i tym razem dostałem tą z -E bo jak wiadomo zwykłych delux'ów już się nie robi od dłuższego czasu, a te z -E robione były (bo już chyba nie są??) dłużej i taką dostałem i jej dotyczyły opisane przeze mnie zabezpieczenia.

Jeżeli jednak inne wersje tego nie mają to gorzej bo łatwiej spalić proca.

Wprawdzie szanse na taki wyczyn są niewielkie, ale bywają zdolni oraz rozstargnieni (zakochani) userzy i to ma być dla ich dobra :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy mikrofon nie jest wyciszony , i jest wlaczona opcja 1.Zwieksz wydajnosc mikrofonu

1553683[/snapback]

Napiszę po kolei:

 

1. W ustawieniach głośności mam (Głośność główna) wszystkie suwaki do góry a mikrofon ściszony i zaznaczone Wycisz.

2. W tych samych usatwieniach ale przy nagrywaniu mam wszystko na dole oprócz mikrofonu i mikrofon jest zaznaczony. W Zaawansowane zaznaczyłem Zwiększ wydajność (choć chyba na stronie Skype`a czytałem że nie jest to zalecane).

3. W NVMIXER w części Wyjście; wszystko do góry oprócz mikrofonu, wyjście pomocnicze i mikrofon - wyciszone.

4. Też w NVMIXER w części Wejście; wybrane Mikrofon i zaznaczone Wzmocnienie mikrofonu. Suwak do góry.

 

Podłączenie fizyczne:

 

Do wejścia opisanego w instrukcji płyty jako:

1. Line in - podłączone tyły głośników Logitech X-530

2. Line out - przód

3. Microphone - subwoofer i środek

 

Próbowałem podłączać sub`a i mikrofon przez przejściówkę 1 jack męski - dw żeńskie, oraz podłączać tylko mikrofon - odłączając suba.

 

... i pucha... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu mikrofon ci sie rozwalil. Zeby to sprawdzic , to podlacz sluchawki do wejscia dla mikrofonu i zacznij gadac do lewej sluchawki. Podlacz sluchawki normalnie i zobacz czy cos sie nagralo. Jezeli tak to kup nowy mikrofon.

Edytowane przez Dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu mikrofon ci sie rozwalil. Zeby to sprawdzic , to podlacz sluchawki do wejscia dla mikrofonu i zacznij gadac do lewej sluchawki. Podlacz sluchawki normalnie i zobacz czy cos sie nagralo. Jezeli tak to kup nowy mikrofon.

1553830[/snapback]

 

Mikrofon działa na pewno. Podłączałem w innym kompie. Przy podobnych ustawieniach bez sterów NVIDIA wszystko grało, tylko dźwieku 3D nie było (i nic dziwnego), a teraz dźwiek jest a mikrofon szlag trafił. :mur:

 

Musi być jakiś myk z ustawieniami. Dachu, a ty masz Asusa A7n8x-x? Może odezwie się ktoś kto ma i powie jak ma ustawione?

 

Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie! :lol:

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

:D Ok! Mam to! Wywaliłem sterowniki nforce (tylko te od dźwięku) i zainstalowałem stery AC97 ze strony ASUSA. Mikrofon działa ale na razie nie mam 3D, no cóż...

Jak nie urok to ...

 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez xfalax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż posiadam Asusa A7N8X-X i mam pytanko. Zamierzam kupić w przeciągu miesiąca GF 6800 Le Asusa 128mb/256 bit oczywiście z gwarancją na potoki już mam upatrzony, zaufany sklep. Jest tylko 1 mankament, przy odblokowaniu potokow, zmianie być może chłodzenia na wydajniejsze, wypadałoby jeszcze podnieść napięcie w bios z 1.5 na 1.6 a w bios niby mam taką opcję, jednak mam pewne obawy, że ta płyta obsługuje napięcie tylko 1.5 A więc pytanie jest proste, czy napięcie da się podnieść na 1.6 ? Dodam, że zgubiłem instrukcję do płytki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki według was dysk najlepiej będzie się sprawdzał w naszej płycie.

Czy wybrać SATA czy IDE i jakich firm?

1560692[/snapback]

Osobiście mam Hitachi 160GB SATA i chodzi mi po głowie drugi -> RAID0 ponieważ wpadł do mnie kolega z Samsungiem ale UDMA 5? no tym najszybszym czyli 133. Płyta wykryła bez problemu i w momencie jak dyski się dogadały to siedzieliśmy z opuszczoną koparką obserwując transfery ponad 100mega/sek :)

 

Innymi słowy wybór nie ma dużego znaczenia, SATA potaniały bardzo mocno i pozostaje kwestia ile masz kasy i czego potrzebujesz :) Ja bym brał SATA ze względu na raid, lepsze kabelki i w sumie to Hitachi było najszybszym dyskiem po Raptorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wiec pytam tutaj!

Mam płytke ASUSa A7N8X-E Delux korzystam z zintegrowanego na niej dzwieku SS oraz głośników Creativa 5.1

I tu mam problem!!!!

dzwiek zamiast iść z płyty na kanał centralny idzie na bas a ten z basem idzie na centralny!!!

Pozostałe kanały są OK prawy to prawy lewy to lewy

tylko ten jeden jack z centralnym i bassem jest pomieszany.

 

Nie wiem czy da sie to jakoś przełączyc na płycie czy programowo albo musze wymienic płyte lub zrobic przeplotke.

Może ktoś jeszcze miał tekie przeboje??????

 

 

Ps. na SB Live5.1 jest wszystko oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zauwazyliscie jakies problemy we wspolpracy tej plyty z dyskami Maxtor z serii DiamondMax Plus 9 ?? znam juz pare przypadkow gdzie w ogole te maxtory maja problemy z plytami asusa, czasem w ogole ich nie wykrywa, czasem dzialają, potem znowu jakis problem i tak w kolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zauwazyliscie jakies problemy we wspolpracy tej plyty z dyskami Maxtor z serii DiamondMax Plus 9 ?? znam juz pare przypadkow gdzie w ogole te maxtory maja problemy z plytami asusa, czasem w ogole ich nie wykrywa, czasem dzialają, potem znowu jakis problem i tak w kolko

1562129[/snapback]

Cześć!

Ja mam dwa dyski z tej serii na pokładzie.

Owszem z jednym na początku był problem, ale okazało się, że to taśma była uszkodzona :lol:

Od tamtego czasu, żadnych problemów nie stwierdziłem, a już na pewno nie mialem przypadku, żeby płyta nie wykryła prawidłowo podpiętych dysków.

IMHO nie zawadzi sprawdzić taśm, może podmienić na inne, sprawdzić czy są dociśniete, a same dyski sprawdzić POWERMAX'em

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeee..........  o tym juz bylo .... a jak nie to każdy wie ze do tego służy program 1562108[/snapback]

 

było nie było ale i tak dzieki za informacje bo ja nie wiedziałem że taki program jest bo płytke mam dopiero od 3 dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

2 dni temu kupilem sobie zestaw pamieci 2x512 na kosciach Winbond BH5. Na maxymalnym napieciu jaki daje bios (2,9V) szly marnie, bo stabilnie tylko na 217MHz. Ale to przewidywalem. Zrobilem Vdimm moda - udalo sie. Teraz na pamieci daje 3,4V i... mam pewna niejasnosc... Cos w moim kompie zrobilo sie waskim gardlem lub te nowe pamieci sa kiepskie. Otoz gdy ustawie np 225x10,5 (wszystko przy timingach 2-2-2-5) komp dziala ale jest niestabilny... 230x10,5 tez dziala, ale jest niestabilny. Dopiero jakies 220x10,5 jest ok. Mi to jednak nie wystarcza. Postanowilem wiec sprawdzic pamieci w ten sposob, ze dam procesorowi bardzo niski mnoznik i wyszukam max FSB. No i np teraz jade na 240x8. Stabilnie! Zatem pamieci raczej ok? Czyzby procesor padal powoli? Napiecie Vcore mam 2,0V. Nie chce zwiekszac, bo bedzie za goraco... Na starych kingstonach jechalem na 220(do 225)x10,5 i bylo ok. Co prawda przy timingach 2,5-3-3-11, ale bylo ok.

 

Co myslicie?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

2 dni temu kupilem sobie zestaw pamieci 2x512 na kosciach Winbond BH5.

Co myslicie?

1570062[/snapback]

a napięciem mostków się bawiłeś? 240 to bardzo ładny wynik ale coś czuję, że może być problem z wyższym mnożnikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB/SB? Nie - nic nie robilem.

 

PS. Jakie masz napiecie na procesorze i pamieciach??

1570158[/snapback]

Procesor 2.0, pamięci 3.2 mostek 1.9 niestety wygląda na to, że pamięci mi rozmiękają bo nijak nie chcą iść wyżej :(

 

Niestabilność kompa może wynikać z braku prundu na NB - ja mojego ostatnio doładowałem na 240fsb znowu i chodził na defaultowym ale niestabilnie - zapomniałem dokręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak daje mnożnik 10 albo 10,5 to mi działa niestabilnie a na 11 już działa stabilnie.

 

FSB 200 MHz

1570311[/snapback]

wgraj bios tratsa który załatwia problem z niektórymi mnożnikami (np właśnie tymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...