Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Liczy się TYLKO to co pod slotem. A że na pudle pisze Support FSB 200, to nic nie znaczy. Fizycznie chipu nie zmienicie... Ale jak mówię, może sie zdarzyć , ze na rev. 1.04-06 nie bedzie problemu z 200. Może ale nie musi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu, ja mam w takim razie pytanie od razu. Jak to jest w końcu z rev. płyty ??

AsusProbe w DMI jest 2.xx a nad slotem 1.04.... Na pudełku od płyty jest wyraźnie napisane "support fsb 400" Dodam jeszcze, że granica stabilności u mnie to 198-203 Mhz (różnie bywa) i wydaje mi sie że wąskim gardłem u mnie jest RAM Kingstona do którego wymiany się szykuję. czy jest inaczej ?

1327484[/snapback]

MOże zapomniałeś ustawić synchro z pamięciami. ja raz miałem taki problem po flashowaniu biosu. zapomniałem ustawić synchro z pamięciami i głowiłem się a głowiłem i też granicy 203 nie mogłem przejsc. Ustawile synchro i teraz śmiga 210*11 dalej nuiestety nie moge z powodu temperaturki :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się TYLKO to co pod slotem. A że na pudle pisze Support FSB 200, to nic nie znaczy. Fizycznie chipu nie zmienicie... Ale jak mówię, może sie zdarzyć , ze na rev. 1.04-06 nie bedzie problemu z 200. Może ale nie musi....

1327636[/snapback]

MOże zapomniałeś ustawić synchro z pamięciami. ja raz miałem taki problem po flashowaniu biosu. zapomniałem ustawić synchro z pamięciami i głowiłem się a głowiłem i też granicy 203 nie mogłem przejsc. Ustawile synchro i teraz śmiga 210*11 dalej nuiestety nie moge z powodu temperaturki  :angry:

1327637[/snapback]

Kurcze, słuchajcie właśnie sprawdziłem przed chwilą rev pod slotem bo chciałem się upewnić i jestem w szoku !

Wyraźnie napisane jest REV. 1.01 !

No to teraz mi powiedzcie o co chodzi ? Do dziś byłem pewien, że a7n8x-e deluxe gwarantuje fsb 200. Ale teraz po sprawdzeniu rev na płycie już nic nie wiem. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOże zapomniałeś ustawić synchro z pamięciami. ja raz miałem taki problem po flashowaniu biosu. zapomniałem ustawić synchro z pamięciami i głowiłem się a głowiłem i też granicy 203 nie mogłem przejsc. Ustawile synchro i teraz śmiga 210*11 dalej nuiestety nie moge z powodu temperaturki  :angry:

1327637[/snapback]

synchro pamięci ustawia sie w biosie poprostu biorąć na auto SPD rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze, słuchajcie właśnie sprawdziłem przed chwilą rev pod slotem bo chciałem się upewnić i jestem w szoku !

Wyraźnie napisane jest REV. 1.01 !

No to teraz mi powiedzcie o co chodzi ? Do dziś byłem pewien, że a7n8x-e deluxe gwarantuje fsb 200. Ale teraz po sprawdzeniu rev na płycie już nic nie wiem. :mur:

1327671[/snapback]

powiem jedno LOOOL

no moze dwa :wink:

najpierw byl a7n8x a potem inne wersje, na logike najpier by raczej nie robily plyty z dopiskiem -e aby potem robic bez dopiska :mur:

szczerze nie wpadlbym na to ze ktos moze mowic o a7n8x Delux rev2 majac inna plyte, no niby wiele sie nie rozni, tylko o -e :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorki że nie na temat (OC). Kupiłem ostatnio używanego a7n8x e-deluxe i mam problem z Spdif. Mianowicie, mimo że posiadam głośniki Logitech z640, więc analogowe, to po przełączeniu w mikserku wejścia na Spdif wydobywa się z nich dziwny dźwięk (szumy, trzaski, piski) coś jakby sprzężenia. Zauważyłem to po instalce win dvd creatora który to sobie wejście automatycznie zmienił z mikrofonu na Spdif.

Wszelkie próby "naprawy' zakonczyły się niepowodzeniem włącznie z reinstalką systemu :mur: Czy ktoś z szanownych Forumowiczów spotkał się z podobnym problemem?? I czy to w ogóle problem, może tak ma być?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 

 

 

______________________

W trakcie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno LOOOL

no moze dwa  :wink:

najpierw byl a7n8x a potem inne wersje, na logike najpier by raczej nie robily plyty z dopiskiem -e aby potem robic bez dopiska :mur:

szczerze nie wpadlbym na to ze ktos moze mowic o a7n8x Delux rev2 majac inna plyte, no niby wiele sie nie rozni, tylko o -e  :lol:  :wink:

1327774[/snapback]

kurcze w końcu to ta sama platforma jedynie gigabitowy ethrnet dodany więc na moje oko rev. powinno postępować do przodu, czyli: pierwsze modele 1.0 potem 1.1 .... 1.4, 2.0 i 2.1x itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mobo a7n8x-e deluxe i nie mogę włączać kompa z klawiatury i myszki ps/2. Porty zasilane z +5VSB (napewno bo jak wyłącze kompa z poziomu systemu to diody i w klawirze i w myszce się świecą)

 

W biosie (1013 oficjal) mam włączone uruchamianie kompa przez myche i klawire ps2 (dowolny klawisz, probowalem tez tylko power), ale to działa tylko gdy chcem włączyć kompa po wyłączeniu z poziomu systemu. gdy odłącze zasilanie (np. listwą, wyłącznikiem w zasiłce) i później włącze to kompa nie da sie odpalic przez ps2 (dioda w myszcze sie swieci)

 

na poprzedniej mobo (ecs k7vta3 v5) było dokł odwrotnie i to mi bardziej odpowiada bo nie chcem za każdym razem otwierac drzwiczek obdowy i wciskac power.

 

Co jeszcze moze miec na to wpływ??

zasilka chieftec HPC-360-302DF daje 2A na +5VSB wiec wystarczająco

czy bios Ubera cos pomoże??

 

Jak to już gdzies bylo na forum to sorka ale nic nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te plyte od 2 dni i na poczatku tez mialem problem z dzwiekiem tzn. szumy na wyjsciu line out (mam naglosnienie podpinane analogowo 2.0) myslalem, ze to kabelek, albo sterowniki, wiec go wymienilem i odinstalowalem drivery ale przyczyna okazala sie IMHO bardzo dziwna. mianowicie szumy były slyszalne takze gdy komp byl wylaczony i odłączony od prądu, więc poodpinalem kolejno wszystkie kabelki i zauwazylem(uslyszalem) ze zaczyna szumiec gdy podepne monitor :mellow: po wyjeciu i wsadzeniu na nowo grafiki dżwiek jest czysciutki jak łza :)

 

sprobuj wyciszyc niepotrzebne linie dźwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorki że nie na temat (OC). Kupiłem ostatnio używanego a7n8x e-deluxe i mam problem z Spdif. Mianowicie, mimo że posiadam głośniki Logitech z640, więc analogowe, to po przełączeniu w mikserku wejścia na Spdif wydobywa się z nich dziwny dźwięk (szumy, trzaski, piski) coś jakby sprzężenia. Zauważyłem to po instalce win dvd creatora który to sobie wejście automatycznie zmienił z mikrofonu na Spdif.

Wszelkie próby "naprawy' zakonczyły się niepowodzeniem włącznie z reinstalką systemu :mur: Czy ktoś z szanownych Forumowiczów spotkał się z podobnym problemem?? I czy to w ogóle problem, może tak ma być?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

______________________

W trakcie kompletowania

1327778[/snapback]

Kto szuka, nie błądzi. Tak więc poszukaj sobie rozwiązania na http://www.nforcershq.com/forum/. Na pewno coś znajdziesz, wystarczy odrobina dobrych chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze w końcu to ta sama platforma jedynie gigabitowy ethrnet dodany więc na moje oko rev. powinno postępować do przodu, czyli: pierwsze modele 1.0 potem 1.1 .... 1.4, 2.0 i 2.1x itd.

1327795[/snapback]

Linka, od dziś jestes moim idolem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tej mobo wogole dziala odpalanie z ps2 ale w sensie po calkowitym odlaczeniu zasilania i ponownym podlaczeniu?? bo w manualu jest napisane ze tylko gdy komp jest w trybie "soft-off" czyli np wylaczony przez polecenie systemu (np: start->zamknij) czy power na klawirze

czy to kwestia biosu??

 

Update:

ten soft off to tylko dla startu z pci i modemu

natomiast dla ps2 powninno dzialac tez z "zimnego" startu

czy ktos juz sie spotkal z takim problemem??

Edytowane przez ZnAl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mam tą płytke od jakiejś 1h i nie wiem czemu non stop pali mi się czrwona lampka że pracuje hdd !! a nie prcuje bo nie słychać charakterystycznego dźwięku ..

Co moge zrobić żeby lapmpka działała jak należy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i gdzie i czy wogule można włączyć coś takiego żeby ta płyta mówiła o stanie pc ??

A czy można prosić o jakiś schemacik jak podłączyć goldpiny ??

1330443[/snapback]

Czy może mi ktoś na to odpowiedzieć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bartek jak w opisie, niestety nie Mobile. Chce go puścić na 200 MHz przy zwiekszonym napięciu, więc na pewno temperatura skoczy drastycznie. I tu małe pytanko Pentagram QC-80 CU do schłodzenia starczy? Kupiłbym większy, ale nie zmieści się (Zasilacz zawadza).

Pozdro for all

Edytowane przez Dantex76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starczy w zupelnosci, gdyby niektorzy widzeli czym ja chlodze to by sie zasmiali ( i to stykalo przy 2,5Ghz ). Wazna jest tez ogolna cyrkulacja powietrza w obudowie.

 

PS: po co to pytanie w dziale o a7n8x a nie w chlodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak juz wczesniej pisałem miałem problem z bariera 195mhz na moim asusie (podpis). Więc testy sie rozpczęły i oto wyniki bo jakos nie moge sobie poradzić nie wiem co jest nie tak

Rozpoczołem od mnożnika 12.5 i szyny 166mhx

Szyna w góre mnożnik na stałe doszedłem do wartości ....procesora 2150mhz i dalej juz nic, podobny efekt jak przy mniozniku 11 i szynie pow 195.

Wiec zmniejszyłem mnoiznik szyna w góre i znowy az osiagnoł proc ok 2150 i podobny efekt. ZWiekszyłem napięcie do 1.75 i dalej to samo. Boje sie dawac wyższe żeby sie nie spalic :mur: wiec co jest??

Znowy mniożnik w dół i szyna do wartości az prc złapie podobni jak wyzej i znowy historia sie powtarsza. Na 2200 udąło sie nawet właczyc winde ale na ułamek sekundy :-| tylko. Czyżby to była wina proca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...