Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za mala pomylke mam ustawione 8-4-4-3T.

1531313[/snapback]

Cześć!

Moje wielodniowe eksperymenty z ustawianiem timingów na naszej mobo wskazują, że nie kocha ona CL 3. Pół biedy jak to CL fabryczne, ale kiedy jest efekt automatycznej zmiany timingów przy podbijaniu częśtotliwości to wychodzi rozpacz czarna.

Proponuję, abyś sprawdził czy nie ruszy u Ciebie:

2,5 - 3 - 3 - 11, jeśli tak to traktując te timingi jako wyjściowe sprawdził inne pokrewne n.p. 2,5 - 3 - 3 - 8 itp.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Moglbym Dostac LInaka Do Jakiegos w miare dobrego biosu >>A7N8X rev2.0<<Bo szukam i szukam i niemoge znalesc wszedzie sa ale do innych wersji xzgory dzieki

 

p.s.dobrze bybylo zeby to byl bios na ktorym sie dobrze kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Moglbym Dostac LInaka Do Jakiegos w miare dobrego biosu >>A7N8X rev2.0<<Bo szukam i szukam i niemoge znalesc wszedzie sa ale do innych wersji xzgory dzieki

 

p.s.dobrze bybylo zeby to byl bios na ktorym sie dobrze kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Normalnie szlag mnie już dzisiaj trafił... Nic już nie będę mówił tylko coś Wam pokażę..

 

To jest już silniejsze chyba ode mnie. Jeśli wiecie w czym tkwi problem to przesyłam dobrą flaszkę dla tego kto rozwiąże mój problem.

 

Co do tej pory zrobiłem:

- wymieniłem zasilacz z 360W na 450W

- kilkakrotnie zmianiałem RAM (Kingston3,0 | Kingston2,5 | TwinMos2,5 | KingMax2,5 |

- wszystkie kombinacje sterowników do grafiki i płyty głównej

- wszystkie kombinacje napięć ram i proc (problem występuje też bez overclockingu)

- wymiana karty graficznej.

- zmiana slotów pamięci i timingów oraz trybu dual

- zmiana proca na Athlona 2500 XP

- wielokrotna instalacja systemu

- zmiana dysku z SATA na ATA100

EDIT:

- wszystkie kombinacje oficjalnych biosów

Edytowane przez Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hl2 to oryginał? Może tu tkwi problem?

1548613[/snapback]

oryginał na bank :)

 

EDIT:

Poza tym problem jest nie tylko w hl2.

Link

Edytowane przez Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linka

A może trzeba wymienić Mobo bo chyba tego jeszcze nie próbowałeś  <_<

1548704[/snapback]

Bardzo chętnie... nawet raz ją mieli na testach ale niestety wady nie stwierdzili :D złośliwość rzeczy martwych.. No chyba, że znasz jakiś chytry sposób..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie... nawet raz ją mieli na testach ale niestety wady nie stwierdzili :D złośliwość rzeczy martwych.. No chyba, że znasz jakiś chytry sposób..

1548717[/snapback]

Hmm, ale zagwozdka :(

A może masz windę z błędem?? (brudna płyta, a może jakaś rysa) No wlasnie a Winda jest oryginalna??

Tak już strzelam, bo widzę, że większośc wariantów już sprawdzałeś

A błąd windy będzie się wgrywał za każdym razem.

Bo generalnie mnie to wygląda na błąd softu, a nie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale zagwozdka :(

A może masz windę z błędem?? (brudna płyta, a może jakaś rysa) No wlasnie a Winda jest oryginalna??

Tak już strzelam, bo widzę, że większośc wariantów już sprawdzałeś

A błąd windy będzie się wgrywał za każdym razem.

Bo generalnie mnie to wygląda na błąd softu, a nie sprzętu.

1548888[/snapback]

nie prościej puścić prime na noc? będzie wszystko jasne, dla pewności na drugą noc można puścić zestaw innych testerów żeby zbadać pozostałe "obszary sprzętu" (prime w 100% wszystkiego nie wykryje ale dałbym mu 95%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale zagwozdka :(

A może masz windę z błędem?? (brudna płyta, a może jakaś rysa) No wlasnie a Winda jest oryginalna??

Tak już strzelam, bo widzę, że większośc wariantów już sprawdzałeś

A błąd windy będzie się wgrywał za każdym razem.

Bo generalnie mnie to wygląda na błąd softu, a nie sprzętu.

1548888[/snapback]

Winda oryginał z najnowszymi upgradami :)

 

nie prościej puścić prime na noc? będzie wszystko jasne, dla pewności na drugą noc można puścić zestaw innych testerów żeby zbadać pozostałe "obszary sprzętu" (prime w 100% wszystkiego nie wykryje ale dałbym mu 95%)

1548899[/snapback]

..no właśńie z Tym Primem to jest tak, że raz chodzi całą coc i 0 błędów a raz wysypuje się na 3 tescie... strasznie dziwne :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet oryginał nie gwarantuje, że nie ma błędu.

Może zmienisz platformę i mobo sprzedasz??

1549250[/snapback]

... a co zrobię z niedawno zakupionym Gainwardem na AGP :?:

już dawno bym to zrobił gdyby nie ten ból..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size]

Winda oryginał z najnowszymi upgradami :)

 

..no właśńie z Tym Primem to jest tak, że raz chodzi całą coc i 0 błędów a raz wysypuje się na 3 tescie... strasznie dziwne  :mur:

1549213[/snapback]

imho problem w sprzęcie leży... próbowałeś puszczać kompa na zaniżonych ustawieniach?

 

spróbuj jeszcze odpalić kilka testów naraz: prime, mem test, stability test, pcmark, 3dmark... będziesz miał pewność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho problem w sprzęcie leży... próbowałeś puszczać kompa na zaniżonych ustawieniach?

 

spróbuj jeszcze odpalić kilka testów naraz: prime, mem test, stability test, pcmark, 3dmark... będziesz miał pewność

1550021[/snapback]

Hmm, Tylko pewność czego?? Źe to sprzęt,tak?? A który podzespół?? Zauważ, że większość była już podmieniana i nic :(

Jeszcze chyba tylko napędów optycznych nie wymieniał :(

Ale oczywiście testy można zapuścić, tyle, że IMHO diagnoza będzie mocno niekonkretna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Tylko pewność czego?? Źe to sprzęt,tak?? A który podzespół?? Zauważ, że większość była już podmieniana i nic :(

Jeszcze chyba tylko napędów optycznych nie wymieniał :(

Ale oczywiście testy można zapuścić, tyle, że IMHO diagnoza będzie mocno niekonkretna.

1550104[/snapback]

będzie konkretna na tyle, że wiesz czy to soft czy hard... czy tylko w HL masz ten problem?

 

możesz jeszcze spróbować sflaszować płytę tratsem bo może jakiś komponent na niej świruje a pod tratsem sobie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie konkretna na tyle, że wiesz czy to soft czy hard... czy tylko w HL masz ten problem?

 

możesz jeszcze spróbować sflaszować płytę tratsem bo może jakiś komponent na niej świruje a pod tratsem sobie poradzi

1550112[/snapback]

problem występuje nie tylko w HL2 (link powyżej) tak więc problem w hardzie raczej leży. Odnośnie optyki też była wymieniana.

 

 

Gorzej jest z flashem biosu MoBo. Problem polega na tym że chcialem sflashować bios na tratsa z linków w FAQ. i standardowo zaposzczam start z dyskietki z komendą awdflash C18e1013_1T.bin /py /sn /cp /cc /cd /ld /e

i lipa !

 

w oknie awd pojawia się komunikat:

NVMAC : LAN = 000000044B808003

NVGUID : 1394 = 000000044B08003

 

Jakiś konflikt adresów MAC.. ale skąd on się nagle wziął ? do tej pory upgrade szło bez problemów..

 

PS. Nawet oficjalnego biosu też wgrać nie mogę :blink:

Macie jakieś pomysły ? W faq raczej nic nie znalazłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem występuje nie tylko w HL2 (link powyżej) tak więc problem w hardzie raczej leży. Odnośnie optyki też była wymieniana.

Gorzej jest z flashem biosu MoBo. Problem polega na tym że chcialem sflashować bios na tratsa z linków w FAQ. i standardowo zaposzczam start z dyskietki z komendą awdflash C18e1013_1T.bin /py /sn /cp /cc /cd /ld /e

i lipa !

 

w oknie awd pojawia się komunikat:

NVMAC : LAN = 000000044B808003

NVGUID : 1394 = 000000044B08003

 

Jakiś konflikt adresów MAC.. ale skąd on się nagle wziął ? do tej pory upgrade szło bez problemów..

 

PS. Nawet oficjalnego biosu też wgrać nie mogę  :blink:

Macie jakieś pomysły ? W faq raczej nic nie znalazłem..

1550179[/snapback]

A AsusUpdate'm też nie wchodzi??

A może uszkodzona jest kość BIOSu??

Mnie się udało jedną załatwić i stąd mam teraz wersję -E bo zwykłych deluxów nie mieli na wymianę.

 

Tyle, że uszkodzona kość BIOSu powinna im wyjść na testach w serwisie, chyba, że uszkodzenie jest niewielkie, ale powoduje, że sprzęt świruje??

 

Ofkoz ciągle jesteśmy w strefie domysłów, ale pewnie kości Biosu nie podmieniałeś no bo i skąd wziąć drugą.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w oknie awd pojawia się komunikat:

NVMAC : LAN = 000000044B808003

NVGUID : 1394 = 000000044B08003

1550179[/snapback]

u mnei zawsze pojawia się ten komunikat hehe

 

flaszuje w ten sposób:

 

awdflash.exe 1008ts.bin /py /sn /cd /cp /cc /ld /e

AwardBIOS Flash Utility V8.23z

For nVidia-nForce-A7N8X2.0C-0 DATE: 08/04/2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczaniu kompa, przed uruchomieniem windy, pojawia sie ekran tworzenia macierzy SATA RAID. Wiecie jak to wylaczyc? Szukalem na forum ale nie znalazlem.

Edytowane przez Dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczaniu kompa, przed uruchomieniem windy, pojawia sie ekran tworzenia macierzy SATA. Wiecie jak to wylaczyc? Szukalem na forum ale nie znalazlem.

1552105[/snapback]

w BIOS'ie wylaczyc obsluge dysków SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczaniu kompa, przed uruchomieniem windy, pojawia sie ekran tworzenia macierzy SATA RAID. Wiecie jak to wylaczyc? Szukalem na forum ale nie znalazlem.

1552105[/snapback]

 

Zworka pod baterią włącza/wyłącza kontroler obsługujący dyski Sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pentagrama 92-Cu. Czy moge podlaczyc jego wiatrak nie do gniazda CPU_FAN1, tylko do PWR_FAN1 albo CHA_FAN1?

1553508[/snapback]

Możesz tylko po co??

Brak podłączonego wentyla w CPU_FAN powoduje odciącie zasilania na płycie więc na pewno gniazdo nie może być puste.

A jak zamienisz istnieje cień ryzyka, że wentyl na procu padnie i załatwi proca bo mobo nie wykryje tego mając podpiety inny wentyl w gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko po co??

Brak podłączonego wentyla w CPU_FAN powoduje odciącie zasilania na płycie więc na pewno gniazdo nie może być puste.

A jak zamienisz istnieje cień ryzyka, że wentyl na procu padnie i załatwi proca bo mobo nie wykryje tego mając podpiety inny wentyl w gniazdo.

1553584[/snapback]

Jesteś tego pewien? Miałem WC proca na A7N8X a do gniazda CPU nic nie było podłączone i komp działał .... :blink:

 

@AndyN

Jestem!

Ale tylko w wypadku płyty którą obecnie posiadam (czyli z -E)

Z tym, że nie piszesz czy równocześnie zamontowany miałeś proc??

Bo może to dziala gdy płyta wykryje proc'a a nie wykryje wentyla (to logiczne jako zabezpieczenie przed spaleniem proca)

(...)

Wheelerman proszę Cię .... WC (CPU, GPU, chipset) miałem na A7N8X Dlx 2.0 naprawdę długo i proc był w sockecie i działał. Jestem tego bardziej niż pewien .... ;) :D

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...