Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Robisz tak (domniemam ze stery masz na dyskietce)!

Po wlozeniu plytki XP i pojawieniu sie instalatora trzeba na poczatku wcisnac bodajrze F6 ze sie chce dograc stery do innych urzadzen SCSI - wiesz o co biega!

Potem instalator wgrywa jakies pliczki i pojawia sie w pewnym momencie info ze trzeba wgrac te stery! Wybierasz litere "S" (z tego co pamietam) ze chcesz dla WinXP/2003!

Instalator sobie je po czesci przegra i znowu masz info - ze stery sa wgrane (czy cos w tym stylu) i wciskasz dalej! Instalator dalej sobie wgrywa jakies pliczki!

NIE WYCIAGAJ DYSKIETKI - te pliczki beda potrzebne!

Robisz se tam jakies partycje etc. az dochodzisz do restartu!

Restartujesz i przy bootowaniu nie wciskaj nic - powinno odpalic z dysku! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tylko że jest problem że on nic nie wgrywa tylko pisze ze windows uwzględni te pliki czy cos takiego

 

A i jeszcze mam ustawione first boot device cd a nastepne scsi.

czy ta płyta obsługuje sataII bo u mnie można ustawić sata1 i sata2 (w dysku zworka)????

Edytowane przez wyszukuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ja mam zla dyskietke???

Składa sie ona z:

1)readme

2)Si3112r

3)SIWinAcc

4)SiiSupp.vxd

5)Si3112r

6)Si3112r

7)txtsetup.oem

8)SilSuup

 

 

a i w readme jest napisane tak

 

Power off the system. Connect the hard drives to the SiI 3112

controller and insert the controller into a PCI slot. Power up

the system.

 

 

i on po tym "S" nic nie wgrywa tylko pisze ze uwzgledni cxzy jakos tak

 

 

a i chyba to niema różnicy do którego slotu podpiołem sata na płycie (do lewego).

i czy ta płyta ma sata 2 czy musze koniecznie ustawic 1

Edytowane przez wyszukuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment! Cos mi tu nie pasuje!

Jak widac ja mam SATA RAID 0 a ty nie masz RAID zatem tam w BIOSie ustaw co trzeba na SCSI a nie RAID!

 

Dyskietka powinna zawierac wszystko co masz z CD - wejdzie bez problemu!

 

Jak wciskasz "S" to slyszysz jak dyskietka pracuje i czy pozniej tez pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze kontroler sata musi byc wlaczony jumperkiem na mobo

któras wersja sterow (nie pamietam która) nie dala sie zainstalowac z dyskietki

 

imo najlepszym sposobem jest integracja sterow sata z instalka windy

potrzebne pliki:

txtsetup.oem (sterownik do trybu tekstowego)

si3112r.sys

si3112r.inf

si3112r.cat (plik podpisu cyfrowego)

sillsupp.cpl (aplet panelu sterowania)

siwinacc.sys

 

si3112r.vxd (o ile dobrze wiem ten nie jest używany w XP)

zajmuje to razem ponizej 300 kB

najlepiej zessaj najnowsza wersje czyli 1.0.0.51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylbys tak dobry i zapodal linka to tych sterow w wersji 1.0.0.51 bo nigdzie nie moge znalezc a jestem ciekaw czy rozwiaze to moj maly problemik?! :D

Edytowane przez THEJAJO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez szukalem driverów do tego 3112a ale nawet na stronce silicon image nie ma nic na jego temat

stery do zessania stąd

czasami trzeba odblokowac pop-up'y

jest tez inna stronka silicon image ale w tej chwili mi nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Swietnie! :D

Jak tylko bede mial w planach restart kompa to sobie zatualizuje!

 

Mam nadzieje ze to pomoze na moje skrobotanie dyskow! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A7n8x-E dlx (bios Trat'a 1013) i następujący problem.

 

Mam FSB stabilne 205Mhz (pamięci synchro 2-2-2-11). Wszystko więcej niż 205 powoduje, że prime wywala się. Od razu mówię, że pamięci nie wykazują błędów w memtest nawet przy 2-3-2-11 225Mhz (memtest chodził prawie 6h). Co najciekawsze SuperPi przechodzi spokojnie 32M, a prime zgłasza błąd raz po 15 minutach, raz po 45. Najdłużej bezbłędnie działał 2h (na 205Mhz chodził ponad 12h i nic). Jakieś rady?

 

p.s. jaką macie temperaturę na NB (w spoczynku i pod obciążeniem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. jaką macie temperaturę na NB (w spoczynku i pod obciążeniem)?

1457732[/snapback]

Nie moge podac Ci dokladnej wartości, bo nie ma tam czujnika. Na moich ustawieniach jest dość cieply (zaleznie co w danym momencie robie), a na Twoich powinien byc ledwo letni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A7n8x-E dlx (bios Trat'a 1013) i następujący problem.

 

Mam FSB stabilne 205Mhz (pamięci synchro 2-2-2-11). Wszystko więcej niż 205 powoduje, że prime wywala się. Od razu mówię, że pamięci nie wykazują błędów w memtest nawet przy 2-3-2-11 225Mhz (memtest chodził prawie 6h). Co najciekawsze SuperPi przechodzi spokojnie 32M, a prime zgłasza błąd raz po 15 minutach, raz po 45. Najdłużej bezbłędnie działał 2h (na 205Mhz chodził ponad 12h i nic). Jakieś rady?

 

p.s. jaką macie temperaturę na NB (w spoczynku i pod obciążeniem)?

1457732[/snapback]

Moje wielogodzinne doświadczenia (wprawdzie jeszcze na A7N8X Dlx) wykazały, że z powszechnie poważanych progranów służących do testowania stabilności najsurowszy jest własnie Prime.

A memtest za przeproszeniem był w moich doświadczeniach do d... . Puszczał bezkarnie takie ustawienia, na których komp bez obciążenia sie wieszał na byle progsach.

Proponuję abyś jednak zluzował timingi (co nie daje jednak gwarancji sukcesu) albo pogodził się, że 205 to max.

2-2-2-11 to jednak dość wyśrubowane timingi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurka.. coś jest żle. Zaczął się zawieszać. Dotknąłem radiatora na mostku północnym i był baaardzo gorący. Co jest? Zawsze był lekko ciepły, a teraz w kilka minut po włączenu kompa prawie się gotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wielogodzinne doświadczenia (wprawdzie jeszcze na A7N8X Dlx) wykazały, że z powszechnie poważanych progranów służących do testowania stabilności najsurowszy jest własnie Prime.

1458469[/snapback]

Mam podobne doświadczenia.

 

Kiedy podkręcam ram, robię test memtestem (#5). Jak zaczyna wywalać błędy, to jest już zdecydowanie za dużo... Trzeba zmniejszyć o jakieś 10MHz i puścic Goldmemory...

 

Dopiero jak GM przejdzie bezbłędnie, nie obawiam się odpalić windowsa. I pod windą testuję najpierw SuperPI 32M, a jak jest ok, to puszczam Prime'a na całą noc i dłużej (koniecznie w trybie blend)...

 

Zdażyło się już, że dopiero prime się wysypał...

 

No kurka.. coś jest żle. Zaczął się zawieszać. Dotknąłem radiatora na mostku północnym i był baaardzo gorący. Co jest? Zawsze był lekko ciepły, a teraz w kilka minut po włączenu kompa prawie się gotuje.

Spróbuj zmierzyć napięcie na mostach (opisane przy okazji VDD Southbridge mod). Powinno być ok. 1.6V... Wygląda, że coś się skrzaczyło i masz za duże napięcie na mostkach... U mnie, mimo VModa, radiator też jest ledwo ciepły. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie wiem ile mi dał...

 

Wcześniej płyta nie chciała działać 210 MHz (na b. wielu różnych pamięciach), teraz 236 MHz jest rock stable (od miesiąca tak jade, brak zwisu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurka.. coś jest żle. Zaczął się zawieszać. Dotknąłem radiatora na mostku północnym i  był baaardzo gorący. Co jest? Zawsze był lekko ciepły, a teraz w kilka minut po włączenu kompa prawie się gotuje.

1459771[/snapback]

weź pod uwagę, że się zrobiło piekło, ja dzisiaj ustawiłem 236x11 i mostki na defaultoym napięciu, ramki na 3,15v i tak się mocno grzeją pod obciążeniem... może jak zapakuję do obudowy to się wentylacja trochę poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę, że się zrobiło piekło, ja dzisiaj ustawiłem 236x11 i mostki na defaultoym napięciu, ramki na 3,15v i tak się mocno grzeją pod obciążeniem... może jak zapakuję do obudowy to się wentylacja trochę poprawi

1460206[/snapback]

Chyba miałeś rację. Zamknąłem obudowę (jest bardzo dobrze wentylowana) i od razu wszystko wróciło do normy. Rookie mistake :) Widać przy takiej pogodzie otwarta obudowa to błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś rację. Zamknąłem obudowę (jest bardzo dobrze wentylowana) i od razu wszystko wróciło do normy. Rookie mistake :) Widać przy takiej pogodzie otwarta obudowa to błąd.

1460554[/snapback]

ja muszę dokończyć mojego moda bo to już zdecydowanie za długo trwa... podejrzewam, że nawet na wc temp spadną bo przy podlodze jest chłodniej niż na parapecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie mobo (A7N8X-X REV 2.0) i powiem że jest git... Większość rzeczy z tego poradnika wiedziałem...

1463700[/snapback]

[OT] Taką mobo. Toz to rodzaj zenski. TA plyta glowna (z ang. motherboard).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam mały problem. Flashowałem Bios i zasilanie mi padło... Po ponownym włączeniu kompa wyświetla sie coś takiego:

 

Award BootBlock

 

Bios ROM Checksum Error

 

Detecting floppy A drive media... [czy jakoś tak]

 

I teraz pytanie:

Co musi być na tej dyskietce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam mały problem. Flashowałem Bios i zasilanie mi padło... Po ponownym włączeniu kompa wyświetla sie coś takiego:

 

Award BootBlock

 

Bios ROM Checksum Error

 

Detecting floppy A drive media... [czy jakoś tak]

 

I teraz pytanie:

Co musi być na tej dyskietce?

1464607[/snapback]

sam plik z biosem powinien wystarczyć bo asus ma wbudowany awdflash :) w sumie dobrze wiedziec co się stanie jak zasilanie padnie chociaż się nie martwię bo mam ups'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...