Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

mój Antek idzie co prawda na 2,2 GHz (11x200) ale coś nie wyrabia zasiłka i tylko ASUSProbe co chwilkę wyskakuje i ryczy że 13V !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe SWIDE drivers i nowy audio control panel bedzie w nastepnej paczce. Podobno bedzie wydana w ciagu najblizszych 2 tygodni ,ale jak wszyscy wiemy pewnie zajmie im to troche wiecej czasu :P

 

Pietrek dopiero teraz zdarles ta gume z HS chipsetu??? Ja to zrobilem na samym poczatku i moja rev 1.04 chodzi no problem na 200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki...

na SS mozna zmieniac barwe glosu w czasie rzeczywistym? Chodzi mi o efekt z SB1024 Male-FEmale i nazad...(a nie o żadne tam miasta, rury i łazienki)

i jak to ustawic, ?mozna dogrywac efekty?

zna ktos odpowiedź???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

nowa paczka nVidia - niby wszystko OK, ale.....

 

czy zauwazyl ktos, ze w panelu sterowania (SndStorm) nie wszystko dziala - np. Zakladka MIDI/Odtwarzaj dzwiek *.mid??????

W 2.03 wszystko bylo OK.

 

Wie ktos o co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam pytanie, kupilem mojemu kumplowi plytke Asus A7N8X-X i po wlozeniu procka Athlon XP 1800+ z coolerem Volcano 7+ temperatury wacha sie w granicach 27-29 stopni przy czym w domu okolo 25 czyli ewidetne przeklamanie-jak temu mozna zaradzic? czy jest jakis nowy bios poprawiajacy to uniedogodnienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - raz jeszcze to co napisalem juz w temacie ABITa - ale Was, jako uzytkownikow ASUSa dotyczy tym bardziej. Jezeli instalowaliscie stery ASUSa (1.16) to zalecana jest nowa instalka - nvidia podkresla to na kazdym kroku - wtedy nie bedzie zadnych problemow (no ... nie powinno byc) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam ta plyte (ale nie ver deluxe)

mam ogromna prosbe: czy ktos mi moze powiedziec jak calkowicie wylaczyc w tym karte dzwiekowa (onboard).

port gier z plyty glownej zapycha zasoby temu wlasciwemu z karty dzwiekowej      (i nie mgoe podlaczyc kierownicy :(

 

przejrzalem cala instrukcje ale nic nie znalazlem

probowalem wylaczac w biosie ale na nie wiele mi sie to zdalo

wylaczalem: game port. midi cos tam. i audio ac97 czy cos takiego

i nic

 

prosze o wasza pomoc

 

z gory dzieki

Planuję kupić tą samą płytę - czyli gołą - nie Delux. Mam kierownicę Logitecha jeszcze przez Game port - czy twoje problemy, rozumiem, są z kierwonicą na USB ???

 

Ja sprawdzalem na Deluxie i dzialalo - mam nadzieje, ze na wersji "golej tez bedzie ok".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyty temp. na rev. 2.0 to kpina w żywe oczy. U mnie pokazuje w stress na tym co poniżej 40 C. Przecież to niemożliwe by była taka niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyty temp. na rev. 2.0 to kpina w żywe oczy. U mnie pokazuje w stress na tym co poniżej 40 C. Przecież to niemożliwe by była taka niska.

wogole asus cos sciemnia, mialem a7v333 po upgradzie biosu temp spadla o 10c!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas, weź lepiej Deluxe. Zwykła nie ma SATA i co najważniejsze pełnego Sound Storma.

Nie, biorę wersję normalną - i tak wymieniam płyty często, a na razie nie będę kupował dysku SATA a dźwięk mi starczy jaki jest. Więc biorę normal ale dzięki za sugestię. Swoją drogą wymieniam moją Deltę MSI, bo jakaś kapryśna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z soundstormem na tymze Asusie (A7N8X Deluxe Gold):

-czasami podczas niektorych gierek zaczyna charczeć w głośnikach np.Midnight Club 2; GTA Vice City itp, ale jak wyjde z gry i uruchomie ja ponownie to juz jest git (nie zawsze -sa nawroty czasami).

-winamp, filmy chodza bez zarzutu, az nie zaczne kopiowac cięższych plikow (filmy) - wtedy tez charczy.

o co chodzi?

 

Mam Creative Inspire 4400 (4.1), reszta to co w podpisie.

 

Za wszelkie pomocne rady w rozwiazaniu problemu -Dzieki-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wersję "nie-Delux". Mam rewizję 2.00 i sticker na BIOS 1003 - choc nigdzie nie ma słowa o FSB 400 czy 2.0 oznacza ultra2 400 ? Czy tak?

Dokładnie tak. rev 2.0 są już na Ultrze 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zachęcony nową paczką nforce 2.45 przypuściłem frontalny atak na 3dmark2001 i 2003 z zamiarem sprawdzenia co potrafi nasza płytka.. Myślę a co, wszystko na maks. Proc 11,5x200 ( 1,575 V), grafę na 390/710, timingi mem 2225 i jazda.

 

3dmark 2001: 18076

3dmark 03: 5949 (qfa, niewiele brakło do 6k)

 

Pięknie tylko proc na moim wentylu osiągnął 59 C, a i karta "lekko" się zgrzała. Co ciekawe NB ledwie letni. Próbowałem z wyższym FSB ale "dzięki"pamięciom uzyskałem tylko 211 stabilne, co i tak stanowi lepszy wynik w stosunku do rev. 1.04 ( 205). Ale o dziwo wyniki były niższe.., Może jak wreszcie przyślą mi TwinMosy 466 to bardziej poszaleję jak już wcześniej obiecywałem. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, głupie pytanie: Nie mam w chacie netu, a chciałbym podać wynik do compare w Online Browser w 3dmark2001 i 03. Jak to zrobić z innego kompa?

Wiesz, też sam miałem i mam problemy z tym :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam pytanie odnośnie A7N8X DELUXE rev.2.00, czy to prawda np. że Athlony XP 1700 DLT3C mają w biosie ustawienia Vcore tylko 1.5V-1.75V?

 

ponieważ mam taką płytę i taki procek i tylko tyle mogę zmieniać.

czy na innych prockach jest inaczej?

nie wiem czy nieść płytę do serwisu czy nie.

 

z góry dzięki

 

pozdrawiam

 

skupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie dlaczego tak się dzieje

 

Jakiś czas temu kupiłem na Allegro od sprzedającego "Krostry" procesor Athlon XP 2000+ który daje się mocno podkręcać. Procesor działa na ustawieniach 11,5 x 200 MHz przy 1,8 Vcore. Nie jest 100% stabilny przy ustawieniu 11,5 x 200, czasem zawiesza się na 3DMark'ach (przypuszczam, że to problem temperatury, w dzień w pokoju mam czasem ok. 30 C, gdy testy uruchamiam w nocy przy niższej temperaturze wszystko działa - może WC NB i grafiki coś zmieni - wysłałem do Mate'a pytanie o ceny). Może też przyczyną są słabe pamięci ale ich wymiana to dalsza perspektywa, na razie w planach rozbudowa WC, zmiana obudowy na Big Tower i drugi dysk. Innymi progsami stabilności nie testowałem (tylko SETI i 3DMarki) bo mam złamany obojczyk i z powodu gipsu jedynie w turówki (Cywilizacja) mogę grać.

:)

 

Moje pytanie dotyczy zachowania płyty. Gdy wyłączam komputer przy ustawieniach 11,5 x 200 to nie chce on się on później włączyć albo uruchamia się w trybie awaryjnym ustawień procesora. To samo się dzieje przy zmianie w BIOS'ie ustawień z 11,5 x 200 na mniej ekstremalne. W obu przypadkach pomaga wyłączenie i włączenie kompa, wyjście z BIOS'a bez zapisywania zmian a z ustawionymi już oczekiwanymi parametrami procesora. Wtedy komputer w końcu startuje. Restartowanie przy ustawieniu 11,5 x 200 działa bez problemu.

 

Dlaczego płyta zachowuje się w ten sposób? Co jest przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...