Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

Nie wiem czy pamiętacie ale kto śledził uważnie ten topic pewnie się doczytał, iż miałem malutkie problemy. Jestem szcześliwy bo "wywalczyłem" sobie nowy zasilacz :D Trwało to troszeczkę ale w między czasie nie próżnowałem - przesmarowałem radiator (jeżeli ktoś myśli, iż w -E Deluxe sytuacja z gumą do żucia się zmieniła to jest w wielkim blędzie [powierzchnia styku - około 5%]), pociąłem taśmy, zamówiłem kilka wentyli do budy, odblokowałem mnożnik (przynajmniej mam taką nadzieję) duronka, ..... i przede wszystkim przeczytałem cały wątek :P

Chciałbym podziękować wszystkim którzy się wypowiadali i tym samym przyczynili się do pogłąbienia mojej wiedzy. Prawdę powiedziawszy nie miałem wielkiego pojęcia o OC (nawet nosiłem się z zamiarek kupienia bartona +3200) :oops: Teraz jestem zarażony chęcią oszczędzania pieniędzy optymalnym doborem oraz bezpiecznym przetaktowywaniem komponentów mojego sprzętu.

 

Żeby nie byo nudno - mam 2 pytania:

1. Chcę się pobawić jecze parę dni Duronem 850 i z bede starał się obnizyć mnożnik a z FSB iść jak najwyzej. Jakie max FSB może przyjąć taki Duron (pewnie to zależy od modelu ale czy mogę spodziewać się np. 166) :?:

2. Przymierzam się do zakupienia wyselekcjowanego :D bartona z wentylatorem zalmana CNPS 7000 A Cu. Z tego co wyczytałem to waży on ponad 700g - nie rzucam obudową (bo trochę waży :D ) ale zastanawiam się czy podczas przenoszenia komputerka trzeba zachować jakieś szczególne środki bezpieczeństwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Durona 850. Powiem Ci tyle, że próbowałem kiedyś OC Durona 750 na naszym Asusie i z FSB doszedłem do 170. Dalej bydle nie chciało. Zważając jednak, że domyślnie jest to FSB 100 to i tak spox...

A co do Zalmana, zalecam szczególną ostrozność przy przenoszeniu obudowy, a już napewno trzeba go zdjąć przy np. wożeniu samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko odnośnie programuASUS Probe . Mam płyte A7N8X-X. Proc Duron1400@2100 1.575V. W stresie program Probe pokazuje mi temp proca na poziomie 45* , natomiast bios pokazuje 57*. Którym wskazaniem się kierować?

Posiadam cooler Arctic Copper Silent 2TC. Jego max obroty to 2800 RPM, natomiast w biosie pokazuje +-2000, a Probe pokazuje +-1800. Cooler ma za zadanie dodtosować odpowiednią prędkość do temp proca, wiec z tego by bardziej wychodziło by na poprawność wskazania Probe.

Napięcie Vcore Probe pokazuje1,58-1.6 (zmiennie), ustawienie w biosie to 1,575

Wczesniej używałem Titana TTC-CU5TB i temperaturki odpowiednio Bios-55*, Probe-43*, przy obrotach ok 4500RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

od wczoraj jestem posiadaczem a7n8x-e deluxe

wczoraj zadowolony (prezent od brachola) przyszedlem do domu

wyjolem mojego asrock`a k7s8x i przystapilem do instalacji nowej zabawki no ale do rzeczy ... plyta wstala ... oczywisce wszystko default .... ale ja glupi nie podlaczylem klawy ... no to power-off podlaczam ... a tu kicha czarny ekran ... dioda sie swieci na zielono , wszystko sie kreci no ale nic z karty nie schodzi....

mysle ze moja grafa (gainward 3 ti200 128mb ) powina dzialac na niej bo przecie na asrocku smigala ... , czytalem ze trzeba na dluzej baterie wyjac - zeby sie bios zresetowal bo wydaje mi sie ze jakies herezje sobie mogl ustawic :|... (tutaj promyczek nadzieii ze jednak wszystko bedzie ok )

jak myslicie co moze byc przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może spotkał się już ktoś z takim problemem w A7N8X-X Rev2.00 Bios Rev1007 :?:

Używam kręconego Durona1400. Przy ustawieniu procka 10,5x200 1.65Vc nie wstaje, natomiast 11x200 1.65Vc wstaje bez problemu na 220MHz i na dodatek stabilnie.

Czym to jest spowodowane?

Wolałbym ustawienie 10,5x200 bo nie chcę żyłować procka, ale czy ustawienie 11x200 może dużo bardziej negatywnie wpływać na jego żywotność :?:

Jakie do tego timingi pamięci? 3-3-3-8 czy 2-2-2-6 :?:

Cooler to Arctic CopperSilent Rev2 TC (ale TermalControll wywaliłem, bo nie zdaje egzaminu) Temperaturki nienajgorsze po zmodowaniu coolera, oczywiście kosztem hałasu, ale Q-Fan działa bardzo dobrze.

Z góry dzięki za wszystkie sugestie i porady. Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może spotkał się już ktoś z takim problemem w A7N8X-X Rev2.00 Bios Rev1007 :?:  

Używam kręconego Durona1400. Przy ustawieniu procka 10,5x200 1.65Vc nie wstaje, natomiast 11x200 1.65Vc wstaje bez problemu na 220MHz i na dodatek stabilnie.  

Czym to jest spowodowane?

Wolałbym ustawienie 10,5x200 bo nie chcę żyłować procka, ale czy ustawienie 11x200 może dużo bardziej negatywnie wpływać na jego żywotność  :?:  

Wzięte z FAQ na pierwszej stronie tego wątku:

 

P: Ustawiłem 200MHzx10 - na innych płytach ten sam proc z tymi samymi pamięciami kręci się sporo wyżej, a tu mie nie chce wystartować nawet. Co jest?

O: Niektóre Asusy rev. 2.0 nie trawią mnożników: 8.5, 9, 9.5, 10 i 10.5 przy wysokim taktowaniu magistrali. Sprawdź z 11 i wyższymi (ewentualnie zmniejszając najpierw magistralę).

 

P: Co oznaczają poszczególne ustawienia timingów pamięci? Jak je ustawić?

O: (...) Chipset nforce2 jest BARDZO MOCNO uzależniony od niskich timingów typu 2-2-2-6, 2-2-2-11. W przypadku tej płyty lepsze efety dje więc zastosowanie FSB 200 i timingów 2-2-2-6 niż FSB 210 i timingów 2-3-3-8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,  

od wczoraj jestem posiadaczem a7n8x-e deluxe  

wczoraj zadowolony (prezent od brachola) przyszedlem do domu  

wyjolem mojego asrock`a k7s8x i przystapilem do instalacji nowej zabawki no ale do rzeczy ... plyta wstala ... oczywisce wszystko default .... ale ja glupi nie podlaczylem klawy ... no to power-off podlaczam ... a tu kicha czarny ekran ... dioda sie swieci na zielono , wszystko sie kreci no ale nic z karty nie schodzi....  

mysle ze moja grafa (gainward 3 ti200 128mb ) powina dzialac na niej bo przecie na asrocku smigala ... , czytalem ze trzeba na dluzej baterie wyjac - zeby sie bios zresetowal bo wydaje mi sie ze jakies herezje sobie mogl ustawic ... (tutaj promyczek nadzieii ze jednak wszystko bedzie ok )  

jak myslicie co moze byc przyczyna ?

U mnie tak sie plyta zachowywala po uszkodzenieu biosu (po wgraniu nowego biosu komp juz nie wstal, okazalo sie ze kostka z biosme jest uszkodzona :evil: ), teraz ja zareklamowalem i czekam, ale tobie ponowne wgranie biosu powinno pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki przypadek - gdy wszystko było włożone to komp nie startował, natomiast gdy wyciągnąłem proca to płyta zaczęła gadać. Okazało się, że to właśnie ona była uszkodzona. Wydaje mi się, że u Ciebie sytuacja jest podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh ... wolalbym nie .

bo plyta kupowana w holandi ....

moze jakis inny fix tego problemu

wydaje mi sie ze nie tylko ja tak mam

cala seria plyt walnieta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to trafił . Miałem taki przypadek u klienta. Wyłączył kompa w Windzie za pomocą Power'a i juz komp nie wstał. Ale, rozwiązaniem stało się włożenie Durona 600. Od razu się obudził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Probe pokazuje chyba temp. z czujnika pod socketem, a BIOS z diody wewnątrz proca, czyli podaje bardziej dokładne odczyty. Polecam używanie MBM.

ASUS Probe na pewno pokazuje temperature z czujnika pod socetem.

 

kqba jak chcesz sie lepiej poczuć to używaj ASUSA Probe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Probe pokazuje chyba temp. z czujnika pod socketem, a BIOS z diody wewnątrz proca, czyli podaje bardziej dokładne odczyty. Polecam używanie MBM.

ASUS Probe na pewno pokazuje temperature z czujnika pod socetem.

 

kqba jak chcesz sie lepiej poczuć to używaj ASUSA Probe :)

Pokombinowałem trochę z chłodzeniem (cooling pipe i lepsze wietrzenie), no i po zainstalowaniu dla porównania AIDy pokazuje tak: Płyta główna 24* ; Procesor 36* (to samo w Probe) ; CPU Diode 49* (to samo w Biosie).

Ważne że jest chłodniej i ciszej. :) Musiałem zmodować ARCTICA CopperSilent TC obcinając czujnik temperatury, i teraz reguluje prędkość za pomocą Q-Fan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masa tu tego wiec odrazu sorrki za to ze nie przeczytalem tego ale sami wiecie 94strony 8O 8O teraz moje pytanko jaki najlepszy BIOS do ASUS A7N8X DELUXE rev.2 moze niekoniecznie jakis offcjalny ale moze jakis zmodowany czy cos jakeis rady ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

DZisiaj zakupiłem sobie po wielomiesiecznch wyrzeczeniach nowego komputerka :)

Asus A7N8X-E deluxe

Athlon 2500+

2x kingmax 400/433

no i do tego jakas obudowka 350W foxconn

 

No i jak tobywa z nowym sprzetem nie zawsze działa tak jakbyśmy chcieli (albo wogole) Na poczatku bez jakichkolwiek zmian w biosie odpaliłem sobie linuxa z płytki tak dla testu i ... power off :|

Potem probowałem z instalka windy ... power off

w biosie moze działac bez problemowo temp procka ~51C, lecz gdy ma cos zrobic to po prostu power off.

Zmniejszyłem magistrale do 133 i odpaliłem. Wszystko działa pięknie windows 2k ainstalował sie bezproblemowo, więc postanowiłem zmienic na 166 i sprobować. Zadziałało właczył sie win sciagnołem dx9 zaisntalowaem, reboot i znowu to samo. Czy ktos z was wie co moze byc przyczyna takiego problemu ? Bede naprawde bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktos napisac jak to sprawdzić/upewnic sie Bo ddawac dobre kosci do hurtowni to troche głupio ^_^

Odpaliłem Soul edga na emulatorku na 133 mhz i tez sie wyłaczył <- temp procka 53 stopnie C

 

/edit Zmieniłem na kumpla ram i nadal to samo :| Czy to moze byc wina płyty głownej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dobrze zainstalowales radiator na procku? Te 51/53 stopnie to na sockecie pewnie, wiec na diodzie bedzie z 60, a moze czasem i wiece. Plyta odcina zasilanie gdzy temperatura jest za wysoka. Poprobuj.

 

Do sprawdzania ramu sa rozne progsy - np memtest. Zapusc - im dluzej pochodzi tym lepiej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za duze napięcie +12V moze być powodem wyłaczania sie komputera ?

Zaobsterwowałem ,ze podczasinstalacji 3dmark 2001 zawsze mi sie wyłacza i napięcie skacze do ~12.836

normalnie jest 12.608

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój asus probe pokazuje cały czas 12,864 czasem bardzo żadko po dużym stresie drze sie nawet do 13,15 na kurewsko dużo .. megabajt 350w proca mam ciut podkręconego z 2600+ na 2800+ więcej nie ryzykuje bo z kolei na fsb 200 skacze mi 5 voltówka i szkoda zasiłki jutro przychodzi frajer po niego za 50 poleci :) i modecom350 juz zamówiony :D .. na standartowych ustawieniach pomimo ze sie asus probe drze nie ma resetów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiem wam taka ciekawostke odnosnie napiecia 12V.

Moj kolega ma MSI KT6 Delta i kupil ostatnio Bartona Mobile

Przy 2.6Ghz z 12V robi mu sie 10.7V :) ,a jak tylko spada do 10.6V

a od razu sru reset hehe.

Myslal ze to wina zasilacza, kupil Chiefteca ale to nic nie dalo.

Nadal jest 10.7V. Pyta juz nie wyrabia. Chyba nie jest w stanie podac tyle pradu.

Pierwszy raz w zyciu widze takie napiecia i komp jeszcze dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...