Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniam dyski 2x(st3500418AS 500GB) i ciekawi mnie czy mogę połączyć je w raid0 za pomocom systemu WINDOWS7 który mam na starym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem temat ale zastanawiałem się czy da się to łatwym sposobem zrobić z poziomu windy

 

Nie da się, po założeniu macierzy tracisz bezpowrotnie wszystkie dane na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem wczoraj pierwszy raz i w sumie sie udało, choc nie tak jak chciałem. Zrobilem obraz partycji działajacego systemu, potem zrobiłem Raid0 na nowych dyskach i odtworzyłem system z obrazu na nowych dyskach. Niestety system taki nie chciał sie uruchomić. Wywalało Blue Screena. Po wielu nieudanych próbach, w końcu sie poddałem i zainstalowałem system od nowa na dyskach w Raid0. Tu poszło wszystko gładko. Pozostaje jedynie podogrywac od nowa programy i poprzywracac to co było na starym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety system taki nie chciał sie uruchomić. Wywalało Blue Screena.

 

Oczywiście że nie dał się uruchomić, przy przejściu z jednego dysku na RAID zmienia się urządzenie rozruchowe i system głupieje. Był tutaj na forum poradnik jak to obejść, ale nie wiem czy działa, nie musiałem z niego korzystać na razie :)

EDIT: o, TUTAJ z jedną uwagą, kontroler przestawiasz w tryb RAID a nie AHCI.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...