Skocz do zawartości
Gnomek

ASRock P67 Pro3 czy Extreme4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składam sobie właśnie nowy komputer i mam pytanie. Czy biorąc pod uwagę, że nie będę korzystał z CF/SLI (ani teraz ani w przyszłości) opłaca mi się dopłacać do Extreme4 czy zadowolić się Pro3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie ty ją kupisz ? Nigdzie ich nie widziałem. Jedynie w ESC jest Extreme4 i to w starej rewizji. Jest mega problem z dostępnością jakichkolwiek płyt. Może to się zmieni na dniach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym to nie wiadomo jeszcze. ESC twierdzi, że od dystrybutora na razie nie mają informacji o nowych rewizjach Extreme 4. Jedynie Asusy i Gigabyte powinny być na dniacch, ale to też nie jest pewne. Nie zastanawiając się długo złożyłem zamówionko na nowego ASRocka Extreme 4.;) Potem ew. się wymieni. Może jak dobrze pójdzie to na Z68.

 

EDIT: Płyta do mnie właśnie jedzie. Jutro opycham obecny sprzęt. Zainterezowani niech śledzą giełde. Cena będzie okazyjna. Zestaw będzie w takiej konfiguracji jak teraz czy 9x446 (4.03 ghz) Gotowe do odpalenia. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tam. Mogłem i poczekać, ale jednak nie wytrzymałem. A z kasą mam raczej na styk, więc im później to mogłoby jej ubyć. Tak przynajmniej teoretycznie platformę mam już gotową. Jak nie będzie zgrzytów z założeniem Karakorum i/lub problemów ze sprzętem to jutro składam. Na OC przyjdzie czas w weekend. Do tego czasu zdążę postawić Win7 na C300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem. Ale mam pytanie na temat Freezera 13. Otóz w razie jakby Karakorum nie pasował na ASRocka Extreme 4 to mam możliwość kupienia w Proline na miejscu wspomnianego Freezera 13. Oczywiście wersje zwykła bez dodatkowego wentyla wiejącego na podstawkę. Czy to dobre chłodzenie ? Chodzi mi tu głównie o wydajność. I czy da się ew. wymienić wentyl na Fander Selekta np. ? Wiem, że polecaca się ten w zestawach, ale raz, że musiałbym go ściągać znów z ESC to jeszcze nie jestem w 100% przekonany co do tej firmy. Miałem kiedyś Freezera 64 i ogólnie nie miałem powodów do narzekań. Proszę o szybko odpowiedź. Jeszcze dziś chciałbym ew. wziąć Freezera lub zamówić tamto chodzenie w ESC. Wolałbym bym to pierwsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że polecaca się ten w zestawach,

 

Tym bym się nie sugerował. Nie raz się zdarzyło, ze były tam polecane produkty, o których praktycznie nic nie było można znaleźć poza specyfikacja techniczną. Wcześniej zdarzały się sytuację, że była wymieniona praktycznie cała oferta ESC w danej kategorii np. obudowy, monitory 22"...

 

Już nie wspominam o regularnie pojawiających się błędach w opisach.

 

Chłodzenie na procesor Xigmatek Gaia SD1283 jest jednym z najbardziej opłacalnych zestawów powietrznych do chłodzenia procesora. Wyprzedza swoją wydajnością droższe modele innych producentów. Autor zestawów rekomenduje go na tyle, że sam zakupił to chłodzenie do swojego domowego komputera.

Bardziej chyba pasuje

Autor zestawów rekomenduje to chłodzenie, ponieważ kupił/dostał je do swojego domowego komputera..

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...