Skocz do zawartości
ibracadabra

przesiadka z 9600GT na ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zmienić kartę graficzna z myślą o nadchodzącej premierze wiedźmina 2 :). Obecnie posiadam taki zestaw:

 

proc: e2160 1,8@2,7 GHz

ram: 2GB corsair

grafa: MSI 9600GT 512 OC

zasiłka: rasurbo 530w

 

Fundusze to około 200zł + kasa za obecną kartę, mam już kupca na 150zł.

 

edit. dodam że na kompie gram bardzo rzadko z racji tego że posiadam xbox 360, jestem raczej konsolowcem. Ale takiej pozycji jak rodzimy wiedźmin nie mogę przegapić.

Edytowane przez ibracadabra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić kartę graficzna z myślą o nadchodzącej premierze wiedźmina 2 :). Obecnie posiadam taki zestaw:

proc: e2160 1,8@2,7 GHz

ram: 2GB corsair

grafa: MSI 9600GT 512 OC

zasiłka: rasurbo 530w

Fundusze to około 200zł + kasa za obecną kartę, mam już kupca na 150zł.

 

Przede wszystkim koniecznie jak najszybciej zmień zasilacz, Twój obecny to jakiś no-name. Rozejrzyj się za jakimś Chiefteciem (czy jak to się tam odmienia) lub Corsairem 450W. Spokojnie starczy do tego zestawu z naddatkiem. Co do procesora to poszukaj na allegro jakiegoś Q9300. Po Twoim obecnym procesorze wniosuję, że masz płytę pod LGA 775 więc i Q9300 powinien Ci wejść. Karta graficzna może nie jest najwyższych lotów, ale myślę, że spokojnie starczy do odpalenia Wiedźmina 2 na średnich detalach, zakładając, że gra będzie dobrze zoptymalizowana. W ostateczności możesz poszukać jakichś używek na allegro.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech autor powie jaki dokladnie model plyty glownej posiada a potem zastanowmy sie nad zmiana proca.

Mimo wszystko wymiana czegokolwiek musi byc poprzedzona wymiana zasilacza. Z najtanszych poszukaj chiefteca gps400 ~60zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajności był nieznaczny,ponieważ procek jest odpowiedni dla pojedynczego Gpu,a z dwoma już sobie nie poradzi:)

Na jakiej rozdzielczości grasz??,bo może nie będzie w ogóle potrzeby zmiany grafy. A zasilacz tak czy siak przyda się mniej ryzykowny;)

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mobas raczej cienki (słaba sekcja zasilania) = cudów z Q nie wyciągniesz, choć da się, ja miałem przez pół roku Q6600@3.16@1.2V na zwykłym Asusie P5B(też 3 fazy) i wsio działało jak należy, sekcja się za mocno nie grzała(mobo wymieniłem ze względu na p5q w bardzo dobrej cenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajności był nieznaczny,ponieważ procek jest odpowiedni dla pojedynczego Gpu,a z dwoma już sobie nie poradzi:)

Na jakiej rozdzielczości grasz??,bo może nie będzie w ogóle potrzeby zmiany grafy. A zasilacz tak czy siak przyda się mniej ryzykowny;)

 

zazwyczaj 1680x1050, ale monitor mam fullhd. Czyli musiałbym zmienić procek na jakiegoś quada z fsb 1066 i zasilacz. Warto wtedy dokupić drugą 9600-tke? Jak to się ma do wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam myślałem nad zamianą grafy, ale na ten czas jest to bez sensu, złotówka słaba, dolar wysoko, co widać po cenach sprzętu, minimum trzeba by było zmienić na 5770 co kosztowałoby pewno z 500zetków a najlepiej żeby odczuć różnice to na coś jeszcze mocniejszego (czyly droższego). Co dziwne 9600GT jeszcze daje radę co nawet mnie dziwi :) ta grafa jest najdłużej u mnie w kompie (od 2008) kupiłem jak dolar był po 2 zł hehe wtedy to był biznes :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sli i wszystkie rozwiązania multigpu są bez sensu, a tym bardziej bez sensu w twoim wypadku- daruj to sobie.

Płytę główną masz do podkręcania q6600 beznadziejną. Załóżmy że uda Ci się sprzedać swój stary procesor za ok 100zł- budżet wynosi 450zł. Trzeba kupić cpu, gpu i zasilacz.

Ja proponuję:

GPU- hd4850~ 200zł: HD 48xx - Aukcje internetowe Allegro

Zasilacz- 50zł: Amacrox Warrior 400 W (1541315468) - Aukcje internetowe Allegro

CPU- tutaj za 200zł nic nie kupisz, na core2dou nie ma sensu wymieniać, dozbieraj jeszcze ze 100zł i kup q6600 lub q8300 nawet jeśli miałbyś ich nie podkręcać.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że Twoja wiedza na temat wydajności tych kart jest bardzo uboga...

 

Na pewno twoja "znafco" jest olbrzymia :rolleyes: zobaczyłeś słupki w jakimś teście i sie zachłysnąłeś z wrażenia, tylko weź pod uwagę że kolega ma słaby procek, a nawet na nie kręconym czterojajkowcu (proponowanym wcześniej) wyniki spadną na łeb i na bank nie osiągnie tych z testów <_< a różnica nie będzie warta 450 zetów wrzuconych w blaszaka B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstraciach!ąc od debilzmów wygłaszanych przez jednego usera zgodzę się z opinią pozostałych - wymiana na cokolwiek przy Wieśku 2 siedząc na PDP E2160 będzie miała mizerny efekt. Sam miałem 9600GT do niedawna i pamiętając Nizimę Handlową w pełnych detalach na E4300 i Q9550 obstawiam że druga część nie będzie brzydsza. Ale póki nie wyjdzie nie warto IMHO pchać się w ciemno i kupować nowsze GPU.

PS, Q6600 do P5N-E może dobić tą zacną płytkę :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...