Skocz do zawartości
jac79c

Wiedźmin 2 vs sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

ello wszystkim

pytanie jest proste - czym grac w wiedzmina II ??

oczekuje propozycji bo chcialbym kupic kompa wlasnie pod wieśka.

moga byc cale zestawy z mycha, klawiatura, monitorem i innymi gadzetami...

jaki jest najlepszy zestaw komputerowy z kwietnia, maja z purepc...

zestaw minimum - optimum - maximum

 

dodam, ze nie znam sie na overclockingu nic a nic. I lepiej zebym nie umial bo czytaj nizej...

 

 

moj obecny sprzet oddam do przetopienia na widelce, lyzki i noze aluminiowe z domieszka zlota do survivalu... :lol2:

czyli: spalona plyta glowna atx z wcisnietym na wykalaczkach radiatorem na chipsecie, 128mb grafa jeszcze hulajaca, 1,2ghz procek, 2mb ddr, sfiszczacy dysk chyba 5gb, obudowa bez bocznej klapy bo zgubilem podczas przeprowadzki, mysz optyczna z kablem klejonym przegryzionym przez suczke, monitor lg 17" z swiecacym na czerwono jednym z pikseli, klawiatura biurowa i sluchawki bardzo dla mnie cenne bo wygrane w konkursie smsowym za 250,- (koszty smsow) ^_^ a na necie chodza po 100,-plnów :mur: wszystko dzialalo dp czasu podkrecania na xp pro :blink:

 

prosze o powazne wypowiedzi zwiazane z tematem :wink:

 

 

ps jesli w zlym miejscu zalozylem temat to przepraszam. (juz tak mam ze wszystkimi forami) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd możemy to wiedzieć, skoro jeszcze gra nie jest wydana? Zobacz łaskawie, jaką konfigurację zaleca cdprojekt, sprawdź aktualnie przyklejone zestawy w odpowiednim dziale (tj. Co kupić). Poza tym, skoro nie podałeś budżetu, który jesteś gotowy poświęcić na zakup, to równie dobrze można wróżyć z fusów.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze najlepiej poczekac i wtedy przeczytac jak hula na jakim kompie...

ale pewne propozycje przyblizone idealu mozna juz zamiescic...

chociazby po to by przygotowac sie na wydatek nie bedacy wielkoscia kilku stowek :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę, że nie przeczytałeś mojego posta...

 

Intel Quad Core lub odpowiednik AMD

GeForce 260 lub Radeon HD 4850 1GB RAM

3GB RAM lub 4GB dla Windows Vista i Windows 7

16GB wolnego miejsca na dysku twardym

 

Podaj budżet! Podaj rozdzielczość, w jakiej chciałbyś grać! Skoro prosisz o poważne odpowiedzi, to najpierw sam bądź poważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze przeczytalem.

jak widac nie podalem widelek cenowych gdyz one nie maja znaczenia.

gdyby mialy to takowe bym podal B-)

 

i juz wyprzedzajac fakty to nie jestem zainteresowany sprzetem z kwietnia z pozycji 8 kawalkow... :blink: gdyz wiadomo ze pojdzie plynnie na tanszym...

stosunek ceny do jakosci wrazen jest bezcenny :damage_wall:

 

ahhh zeby nie bylo rozdzielczosc tez nie ma znaczenia...

a skad wiesz w jakiej sie bedzie dobrze prowadzil...:>?? <mhihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat z [gluteus maximus] z [gluteus maximus]... moze dla Ciebie... :kijem:

zamiescilem ten post ze wzgledu na informacje dla kazdego zainteresowanego z mozliwie roznym portwelem.

jak widac wytyczne sa bo jest minimum wymagalne i maximum, dlatego cena nie ma znaczenia...

sprzet znajdzie sie za 1000,- (pojdzie tylko intro) i za 8000,- nawet pewnie ktos palnie i za 30000,- bo go na to stac na projektor itp graty...

 

natomiast glupota jest wydawanie kasy wiekszej niz to potrzeba.

 

czy teraz jasniej sie wyrazilem?? :cool:

 

rozdzielczość ma znaczenie bo to zależy jaką Twoj monitor ma ja natywna i pod to powiedzmy że szło by kompa złożyć już.

 

 

przeciez monitor tez nowy bedzie do calego zestawu... :wink:

Edytowane przez jac79c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne 6patoli + graty = przesada :lol:

 

natomiast mamy tu sprzet wyceniony na 2150,-

pojdzie czy nie pojdzie :>??

 

a za 6000 moge kupic takich 3 sztuki i se walnac w kazdym pokoju :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoczytalem o monitorze . Po częsci zestaw z 2150 się nada , ale zmienił bym tam procek na i5 na socket1155 oraz plyte (zestaw za 2600) i chłodzenie na zalman performa albo mugen2 .

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zestaw

2150,- mozna wladowac do wora ninimum ustawienia-zadowolenie

2600,- optymalny ?? czy mozna mowic hipotetycznie juz o wyzszych rozdzielczosciach i ustawieniach gry...??

 

:biggrin:

 

wiec dla informacji mamy zestaw za 2600,-

Procesor: Intel Core i5-2500K; Płyta Główna: ASRock P67 PRO3 B3; Pamięć: GoodRam 2x2GB 1333 MHz; Karta Graficzna: Vertex3D Radeon HD6870; Dysk Twardy: Samsung 500 GB F3; Napęd: Samsung SH-223C; Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W; Cooler: Xigmatek Gaia SD1283.

 

w drozszych modelach zmienia sie karta graficzna i silka

2800,- zestaw z Vertex3D Radeon HD6950

3150,- zestaw z Palit GeForce GTX 570 cena 1179,- :lol2: o i ta mi sie podobuje mimo ze drogawa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600,- optymalny ?? czy mozna mowic hipotetycznie juz o wyzszych rozdzielczosciach i ustawieniach gry...??

 

Myślę, że taki zestaw powinien starczyć, zwłaszcza, że nie masz w planach podkręcania komponentów, aczkolwiek lepiej poczekać do premiery gry. Z Gothic 3 też było podobnie, wszyscy się szykowali żeby od razu w dniu premiery kupić, a tu się okazuje, że optymalizacja fatalna, a gra niemożliwie zabugowana, w skutek czego nawet na najlepszych i najdroższych sprzętach gra nie była zbyt komfortowa. Poza tym w czerwcu mają wyjść nowe procesory od AMD więc jeśli Ci się nie śpieszy z zakupem komputera, to warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie...

tak tak czytalem na pure jak lata i w jakich rozdzielczosciach...

zawsze sie jednak pojawia ale mowiace o gtx 590

znaczy kto mi pozyczy na wiecznosc taka kase na grafe?? :blink:

 

zapytam inaczej wiec na czym sie wiesław uruchomi?? :lol:

minimum ustawienia min probkowanie samplowanie i texturowanie :rolleyes:

 

pozdrawiam tych co nie maja czasu napisac bo łoją... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie inaczej definiujemy "całkiem płynnie", widać mam mniejsze wymagania. Gra jest na tyle płynna,że nie jest to uciążliwe, czasem przytnie trochę, ale to tylko chwilowe. Jak przeglądałem wykres z GPU-Z to karta przy minimum nie była użytkowana w 100%, przy średnich detalach jest temu znacznie bliższa (około 90-99%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że gra nie jedzie procka na 100%, jest to około 70% w zależności od momentu w grze. Też byłem zdziwiony, jednak trzeba by sprawdzić framerate na mocniejszej maszynie przy tej samej karcie, aby otrzymać obiektywny wynik.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doswiadczenia , Wiesiek 2 technicznie to dziwny twor

wszystko na maxa fullHD bez ubersamplingu rzecz jasna , rdzenie wykozystywane max w 50% wykozystanie HT zadne

na tej samej platformie Radek 5870 jest tylko 15% wolniejszy od wykreconego GTX 580 ZonK

GTX590 daje zaledwie +35% w stosunku do Radka 5870 cos sie chyba przytyka im ten ReD Engine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Benchmarku jest test wieska 2 , niby 4 rdzenie mało dają , wykręcone 2 rdzenie wystarczają. I według nich jest ograniczona ilość klatek w wieśku 2.

Chodź nie wiadomo ile ten test jest wart bo jak by nie było jest to "super" portal benchmark.pl

ps. linku nie podam bo mi wstyd , wstyd mi że wogóle tą nazwe wypowiedziałem.

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...