Skocz do zawartości
SykeSPL

"eSATA w notebooku" czyli laptop do 2300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po 4 latach starań w końcu dostałem stypendium i wybieram laptopa + parę akcesoriów. Wśród nich znajduje się dysk zewnętrzny. Przyglądając się co nie co złapałem chrapkę na dysk z eSATA, co by się filmy ładnie kopiowały (Apacer 500GB). Pociąga to jednak za sobą wymagany interfejs eSATA w notebooku, a tu już nie jest tak słodko. W tej kategorii cenowej (do 2300) mają go tylko MSI, Lenovo i HP, czego przekonany jestem tylko do pierwszej firmy.

 

Z MSI wybór by padł na coś z tych.

 

Toteż poddaję dyskusji: czy jest sens ograniczać modelowo laptopy do tych z eSATA?

 

 

A jeżeli odrzucimy eSATA, to mam dosyć nietypowe kryteria, ponieważ potrzebuję laptopa do 2300zł z:

- pełnowymiarową klawiaturą + numeryczna (i strzałki normalnej wielkości, nie te pomniejszone)

- w lewym dolnym rogu ctrl, nie klawisz funkcyjny

- Windows 7 w zestawie, ewentualnie bez, ale do 2000zł

- no a reszta to już ile da się wyciągnąć w tej kategorii cenowej

 

Laptopa używam przede wszystkim do programowania, cięcia projektów stron, oglądania filmów w HD i słuchania jazzu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

Miałem lapka ze złączem E-sata

Teraz zamieniłem na wersję bez e-sata

Podłanczam teraz kieszeń poprzez USB

Transfery ok 30Mb/czyli max. dla USB

Z tego dysku oglądam filmy i słucham muzy

Myślę ze warto wziąśc lapka z e-sata

Ew.większy dysk w lapku+dysk w kieszeni jako magazyn danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...