Skocz do zawartości
wojtasSdl

Karta graficzna 500-600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

planuje wymienić kartę graficzną w kompie. Obecnie posiadam Gefroce'a 8800 GT 512 Mb.

Konfiguracja komputera to:

 

Płyta główna: Asus P5N32-E SLI

Zasilacz: Chieftec (CFT-560A-125) 560W

Procesor: Core 2 Duo E6750 2,66 GHz

Ram: OCZ 2x1GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-3-3 Heatpipe

 

Proszę o podpowiedz co najlepiej nadawałoby się do tego zestawu.

 

Ps. W tajemnicy dodam, że najbardziej zależy mi na tym żeby pograć w Wiedźmina 2

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wyboru dużego nie ma - w tej kategorii cenowej możesz zapomnieć o gf, zostaje radeon 5850 oraz 6850. Dzisiaj sobie kupiłem tego pierwszego, bo są wyprzedaże na allegro fajnych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny zestaw (różnica: grafika 8600GE OC 50%, procek E6320 @ 2.6GHz, 4GB RAM) i po włożeniu GTX260 Core 216 była minimalna różnica w wydajności. Ty masz lepszy procesor, ale i tak wydaje mi się, że będzie za słaby do lepszych kart graficznych. Chociaż nie jest to pewne, ja tylko pisze z własnego doświadczenia.

 

Co do Wiedźmina 2 to zauważyłem, że bardzo reaguje na procesor - nie wiem czemu po włączeniu gry procesor nie wyszedł z trybu oszczędnego 1.6 GHz i ilość klatek niezależnie czy ustawienia były na średnie czy ultra wynosiła ok. 20, po przywróceniu domyślnych ustawień procesora (3.3 - 3.7 GHz), ustawienia na ultra (bez uberpróbkowania) i już było ponad 50 klatek.

Edytowane przez Cons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych cenach bralbym 5850. na dluzej starczy :)

krec proca bo masz dobra plyte :) tak na 3.0 luz. powalczym bym(zaleznie od sztuki) o wiecej. sam mialem "gorszy" model c2d e6300 1.86@3.6 :D i 2mb cachu. poczytaj testy, procek powinien zrobic ze 3.4-3.6 a to daje juz sporego kopa przy takjiej karcie. 2gb ramu tez mysle nie pogardzilby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka to po sesji pomyślę o OC, nigdy się tym nie zajmowałem ale pewnie sporo poradników w necie jest to jakoś dam radę.

Co do kart, to mam jakieś uprzedzenie do ATI, miałem kiedyś kompa z radeonem i ciągle jakieś problemy były ze zgodnością działania w grach. Nic zupełnie z Nvidi w tej cenie się nie znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (715/3600) (wer. OC - OverClock) - 585.80 zł

Można spróbować kupić na allegro GTX470.

 

Później zmienić procesor na Q6600.

Edytowane przez Cons
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie ale jest mały problem - sterowniki nvidii bardzo obciążają dwurdzeniowe procesory. Jest to jakiś bug w sterach który nvidia ma gdzieś no bo dziś x2 to tylko najniższe modele AMD (na których w sumie tego problemu aż tak nie widać) i stare LGA 775 więc po co.. Dlatego polecam AMD/ATI choć masz jeszcze dwie inne opcje. Pierwsza to kupno Q6600 (mogę podać link do pewnego sprzedawcy na PCLabie) i do tego jakiejś grafiki typu 5770 który jest już dostępny za 380 zł. Druga opcja to sprzedaż procesora, RAMu i płyty za odpowiednio 170 zł, 100 i 170 zł (ceny niskie by szybko sprzedać, na pewno można drożej ;) ). Daje 440 zł + 600 zł = 1040 zł za które możesz kupić w proline.pl :

 

AMD Phenom II x4 955 BE - 375 zł

MSI 870-G45 - 219 zł

GoodRam 2x2GB 1333 CL9 - 130 zł

Razem : 724 zł

 

I zostaje 316 zł za które można mieć GTX 260 216. Podana wyżej "trójka" z proline wydajnościowo zmiecie każdą konfigurację opartą na Q6600 z OC czy nawet gdybyś się wykosztował na Q9400. Może byłbyś ze dwa dni bez komputera (dostajesz przelew pierwszego i zamawiasz AM3, wysyłasz sprzęt, drugiego albo trzeciego dnia masz nowy) ale piekielnie warto moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie ale jest mały problem - sterowniki nvidii bardzo obciążają dwurdzeniowe procesory. Jest to jakiś bug w sterach który nvidia ma gdzieś no bo dziś x2 to tylko najniższe modele AMD (na których w sumie tego problemu aż tak nie widać) i stare LGA 775 więc po co.. Dlatego polecam AMD/ATI choć masz jeszcze dwie inne opcje. Pierwsza to kupno Q6600 (mogę podać link do pewnego sprzedawcy na PCLabie) i do tego jakiejś grafiki typu 5770 który jest już dostępny za 380 zł. Druga opcja to sprzedaż procesora, RAMu i płyty za odpowiednio 170 zł, 100 i 170 zł (ceny niskie by szybko sprzedać, na pewno można drożej ;) ). Daje 440 zł + 600 zł = 1040 zł za które możesz kupić w proline.pl :

 

AMD Phenom II x4 955 BE - 375 zł

MSI 870-G45 - 219 zł

GoodRam 2x2GB 1333 CL9 - 130 zł

Razem : 724 zł

 

I zostaje 316 zł za które można mieć GTX 260 216. Podana wyżej "trójka" z proline wydajnościowo zmiecie każdą konfigurację opartą na Q6600 z OC czy nawet gdybyś się wykosztował na Q9400. Może byłbyś ze dwa dni bez komputera (dostajesz przelew pierwszego i zamawiasz AM3, wysyłasz sprzęt, drugiego albo trzeciego dnia masz nowy) ale piekielnie warto moim zdaniem.

 

Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Prędzej poczekam trochę dłużej i kupie nowego procka + grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Prędzej poczekam trochę dłużej i kupie nowego procka + grafikę.

 

A co ja Ci proponuję jak nie kupno nowego procka i nowej acz używanej grafiki? Zresztą dziś znacznie więcej da Ci dobry czterordzeniowy procesor i nawet 5750 niż zmiana 88GT na coś innego typu 6850 przy zachowaniu tego duala

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie pozwolić na takie rozwiązanie ponieważ komputer jest mi cały czas potrzebny. Chodziło mi o jednorazową wymianę podzespołów. Zrobię to samo tylko rozłożę w czasie, najpierw kupię grafę ( właśnie nad używaną się zastanawiam) a później procek, ram ewentualnie płytę chociaż niekoniecznie. I tak jak pisałem wcześniej, mam mieszane uczucia co do sprzętu ATI, mam wrażenie ze Pentium i Nvidia są stabilniejsze w działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób stabilniejsze? Na czym to polega? Pewnie stoją? Ja tam nie wiem, u mnie zwykle grafika i procesor leżą, płytki są dość cienkie i bałbym się na ich krawędziach ustawiać sprzęt. Zresztą nie wiem po co.. dziwny fetysz.

 

Jednego dnia bez komputera nie wytrzymasz? Nieźle ;) I tak jak pisałem że zyskasz, tak tym sposobem stracisz jakieś 50% wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się tak unosisz? Tylko offtop robisz w ten sposób. Twój pierwszy post był jeszcze sensowny i dawał do myślenia ale kolejne już nie bardzo. Jeżeli masz jeszcze jakieś konkretne rady dotyczące sprzętu to proszę bardzo, jak nie to szkoda tracić czas na szczeniackie pyskówki.

 

Ps. Jeżeli uważasz, że sprzedaż części, wpłata na moje konto, zakup nowych i wysyłka zamknęły by się w jednym dniu to albo żyjesz w nierealnym świecie albo jesteś wieeeeeeeeeeeeeelkim optymistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiam ogłoszenie. Mam kupca/kupców na wszystkie 3 elementy więc szykuje pudełka, gwarancje, faktury czy co tam masz i paczki. Przykładowo 20 Maja dostaje pieniądze na konto i tego samego dnia przelewam je na konto sklepu, konkretnie w opisywanym przypadku ProLine. 21 Maja wysyłam swój sprzęt. 22 Maja dostaje sprzęt z ProLine. Jaki problem?

 

Ps. Jak można pisać z sensem skoro Ty najsensowniejszą opcje odrzucasz bo nie wytrzymasz doby bez PC. Być może robisz coś naprawdę ważnego na nim, a może nie potrafisz obejść się bez naszej klasy - nie wiem. W każdym razie skoro zakładasz że nie da się tego załatwić tak by bez sprawnego sprzętu być tylko jeden dzień to jesteś wieeeeeeeeeeeeeelkim pesymistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiam ogłoszenie. Mam kupca/kupców na wszystkie 3 elementy więc szykuje pudełka, gwarancje, faktury czy co tam masz i paczki. Przykładowo 20 Maja dostaje pieniądze na konto i tego samego dnia przelewam je na konto sklepu, konkretnie w opisywanym przypadku ProLine. 21 Maja wysyłam swój sprzęt. 22 Maja dostaje sprzęt z ProLine. Jaki problem?

 

Ps. Jak można pisać z sensem skoro Ty najsensowniejszą opcje odrzucasz bo nie wytrzymasz doby bez PC. Być może robisz coś naprawdę ważnego na nim, a może nie potrafisz obejść się bez naszej klasy - nie wiem. W każdym razie skoro zakładasz że nie da się tego załatwić tak by bez sprawnego sprzętu być tylko jeden dzień to jesteś wieeeeeeeeeeeeeelkim pesymistą.

 

Znaleźć kupca/kupców na 3 elementy w jednym czasie jest trudno.

 

@wojtasSdl

Też nie przepadam za radeonami, więc ich nie kupuje, ale aktualnie dopiero GTX570 jest lepszym wyborem niż radeon. Dlatego z tańszych kart graficznych lepiej kupować radeona, albo uzbierać na GTX570 ;)

Kupując geforcea za tą samą kwotę otrzymasz mniejszą moc.

Edytowane przez Cons
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie przepadam za radeonami, więc ich nie kupuje, ale aktualnie dopiero GTX570 jest lepszym wyborem niż radeon. Dlatego z tańszych kart graficznych lepiej kupować radeona, albo uzbierać na GTX570 ;)

Kupując geforcea za tą samą kwotę otrzymasz mniejszą moc.

 

No niestety będę musiał znaleźć jakiś złoty środek, zrezygnować z czegoś kosztem czegoś innego. Najprawdopodobniej najpierw kupię jakąś używaną kartę ( nie mam ciśnienia jeżeli chodzi o czas) a później spróbuję pobawić się w OC procesora. Jeżeli to nie zda egzaminu to sprzedam procka, starą grafę, coś dołożę i nowy kupię.

 

Przynajmniej w ten sposób nie będę musiał sprzedawać podzespołów za 3/4 ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o ile mniejsza będzie ta moc ? O 1fps czy o 10fps ?

 

W tej cenie radeon jest trochę tańszy i ma trochę więcej mocy (tym bardziej przy 2 rdzeniowym procesorze, ponieważ moc geforca nie zostanie wykorzystana). Przy 4 rdzeniowym to jest minimalna różnica (zależy od gry, może być 1, 3, 5, 10... bywają też takie gdzie jest gorszy).

 

BTW. Napisałem w 6 poście, że można GTX 460 + późniejsza zmiana procesora na Q6600, to ktoś umiał dać minus, ale już napisać o co mu chodzi to nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie według mnie dobrą propozycją będzie Asus GTX550Ti. Sam posiadam i nie narzekam. (QX9650 @4.0, P45 diamond, 4GB ddr3).

 

Nie jest to dobre rozwiązanie, za tą cenę można kupić GTX 460 (jeżeli chodzi o GeForce), który jest wydajniejszy.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460GTX chyba jednak będzie poza moim zasięgiem finansowym, będę musiał poszukać czegoś w przedziale do 450 :/ jakieś propozycje pod C2D?

 

Jest wersja mieszcząca się w budrzecie: PALIT GEFORCE GTX 460 768MB za 450 zł.

Tylko przy C2D może nie w pełni wykorzystywać potencjał karty. Chociaż po OC nie powinno być tak źle.

Z radeonów to słabszy HD6770 i HD6790 (ponad 450 zł), albo coś używanego.

 

Ja bym wybrał GTX 460, ma dobrą cenę.

Edytowane przez Cons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Palit ponoć strasznie wyje z tego co w necie czytam. Z OC procka nie będzie problemu, kilka dni temu założyłem nowe chłodzenie i jest elegancko a do tego cichutko (miła odmiana po firmowym traktorze). Jaką macie opinię o Gainward'zie, Zotac'u albo Evga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...