Skocz do zawartości
Bull_Byk

Kontroler SATA na PCI - czy kontroler Promise PDC20378 Warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem odnośnie kontrolera SATA na PCI. Przegladnalem google i im wiecej czytam tym mniej wiem. Może zaczne od początku.

 

U koleżanki trzebaby było kupić nowy dysk twardy, ATA ze wzgledu na cene i przyszłościowość się już nie opłaca. Natomiast koleżanka nie ma wejść SATA na płycie głównej więc padła propozycja dokupienia kontrolera SATA i dysku.

 

Mój wybór padł na ten kontroler PCI - Karta PCI TO SATA + BIOS PDC20378 -

 

Kontroler ten jest oparty na chipsecie Promise PDC20378. I tu jest pytanie zasadnicze, czy ktoś z was miał okazje już to cudo testowac?? Głównie chodzi o to, że w necie nic specjalnie nie wiadomo o tym chipsecie. Doczytalem sie informacji ze Chipset Promise PDC20375 działa bezproblemowo, mozna z niego bootowac itd. Natomiast sa pewnie niescislosci. Użytkownicy piszą, że PDC20378 jest z obsługą Raid 0 i 1 natomiast Promise PDC20375 nie. natomaist czytając opisy sklepów i aukcji jest wręcz odwrotnie. Mało tego doczytałem się gdzieś że na niektórych Chipsetach Promise przystosowanych do Raid nie mozna odpalic jednego dysku (z góry zmusza do zrobienia macierzy, inaczej nie odpali)

 

I teraz jestem juz w kropce czy jak kupie uda mi się zabootowac dysk z tego kontrolera i będzie to bezproblemowo działało?

 

Oprócz tego chciałem w tym samym sklepie zakupić jeszcze PCI - Karta PCI 5 x USB 2.0 480 Mbps - jako że, brakło troche gniazd USB to przy oakzji za 2 rzeczy przesyłka taniej wyjdzie.

 

Dodam tylko ze planowany Dysk to będzie Samsung 1TB 32MB HD103SJ F3 sATA-2 (zdaje sobie sprawe ze jest tu kolejny problem co do obslugiwania pojemnosci przez ten kontroler, jak rowniez fakt ze dysk predkosciowo nie rozwinie skrzydel)

 

A podzespoly u kolezanki to Celeron 1700 płyta Asus P4S533MX, Ram ma być 1,5 GB DDR 400Mhz

 

Prosze o jakiekolwiek informacje, najlepiej osob które miały styczność lub posiadają w/w kontroler

 

Jesli napisałem w złym dziale to z góry przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć mocno będzie obciążona ta magistrala PCI jeśli podłączysz do niej dwie karty + nie wiadomo jak tam LAN i dźwięk jest zrealizowany (przy 4 urządzeniach na jednej magistrali PCI może być nieciekawie). "Działać" to powinno (jeśli nie będzie konfliktów), ale jak wydajnie to będzie chodzić to już inna sprawa.

 

Rozważ czy nie lepiej zastanowić się nad poważniejszymi zmianami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć mocno będzie obciążona ta magistrala PCI jeśli podłączysz do niej dwie karty + nie wiadomo jak tam LAN i dźwięk jest zrealizowany (przy 4 urządzeniach na jednej magistrali PCI może być nieciekawie). "Działać" to powinno (jeśli nie będzie konfliktów), ale jak wydajnie to będzie chodzić to już inna sprawa.

 

Rozważ czy nie lepiej zastanowić się nad poważniejszymi zmianami.

 

Ja tam nie mówie że to ma być jakies ekstra szybkie. Byleby nie było wolniejsze niż na ATA.

 

Prawda jest taka, że żeby kupić nowy sprzę to trzeba wyrzucić dużo kasy - trzebaby było kupić nową płytę procek ram dysk pewnie i grafike (no chyba ze zostaniemy przy zintegrowanej) w sumie wyjdzie to pewnie z 1000 zl jak nic a takich funduszy nie ma.kontroler plus ten dysk to koszt ok 240 zl z czego wiekszosc to cena dysku ;]

 

Problem mam tylko jeden czy ten kontroler w ogole ruszy (czy bedzie mozna bootowac z niego). Gdzies przed chwila czytalem ze trzeba rzekomo stworzyć na tym kontrolerze macierz aby dysk byl widoczny z poziomu windows (i to macierz na 1 dysku- da sie to w ogole zrobic??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...