Skocz do zawartości
ciucmok

karta graficzna a karta muzyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dylemat,:)czy przechodzic juz na socket 1155 czy dalej zostac na 775 ?

na cała skrzynie (bez zasilacza i dysku)mam 4500zł.

Głównie sprzet do grania i ogladania filmow.

 

Intel e8400 2x.3.0 (2x3.8)

Asus p5q pro

Saphire Radeon HD 4850 toxic

Ram Ocz REAPER 2x1gb 1066 MGz

Corsair CMPSU-650TXEU - 650W

Samsung 1T

 

Chce zmienic na

 

 

Intel i5 2500k

Asrock P67 Extreme6 (B3) Gigabyte GA-P67A-UD4-B3 Asus SABERTOOTH P67 REV 3.0

Ram -tutaj mozecie cos polecic :)

GeForce with CUDA GTX 560Ti Gigabyte 1GB DVI&HDMI (PCI-E) Radeon 6950 Asus 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciem z tego co mi się wydaje ostatnio w sieci były nieoficjalne testy bulldozerów i wypadły bardzo słabo porównując z prockami z 1155

 

Ja radze poczekać na nowe intele a przede wszystkim na nowy socket i chipsety Z [będą pomagać w oszczędzaniu prądu]

 

BTW. z taka kasą to już po i7 coś złożysz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy były, tylko co z tego? Zdaje się, że był jakiś problem z mnożnikiem i dlatego tak niskie wyniki. Chyba nie wierzysz, że Zambezi może być słabszy od AII?

 

Komputer głownie do gier więc i7 raczej potrzebny nie jest, i5 powinien wystarczyć.

 

Jeśli chcesz wydać ponad 4000zł to kup od razu SSD.

Napisz jaki masz monitor.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

 

SSD obowiązkowo pod system, bo to mocno polepszy komfort pracy na nim. System będzie się ładował błyskawicznie. Bez wzgłędu czy wsadzisz tam coś w miarę szybkiego od AMD czy Intela. Nawet na tym E8400 powinieneś odczuć sporego kopa jeśłi chodzi o ładowanie się aplikacji. Osobiście polecam Crucial C300. Dobry dysk pod system za niewielkie pieniądze.

 

Mając 4 tysiące warto sie zastanowić również nad monitorem, ale pod warunkiem jak często będziesz przeglądał internet. W innym wypadku ten Sony Bravia może starczy do grania i oglądania filmów, ale nie wiem nawet co to za model tego telewizora no i czy ma FullHD czy to tylko HD Ready W przypadku podłączania TV do kompa lepiej jednak mieć FullHD. Inna sprawa to inpiut lag i smużenie. Zależnie od matrycy granie w szybkie gry na takim monitorze z wolną matrycą może być nieco męczące. Nie mówiąc już o codziennym użytkowaniu jak przeglądanie stron WWW. Duży nie zawsze znaczy .lepszy ;) Zawsze uważałem, że w przypadku komputera albo mieć mniejszy monitor, albo większy TV, ale z dobrą matrycą. Nie wszystkie TV, zwłaszcza te starsze nadają się jakio podstawowy monitor. Coś o tym wiem. Co do zestawu to lepiej wziąć ASRock p67 Extreme4.. Ma nieco bogatsze wyposażenie. No i mimo wszystko nieco lepsza platforma do podkręcania. Co do grafy to zastanowił bym się nad Radeonem 6950. A co odwiecznej tu wojenki między AMD i Intelem to proponuje je przenieść na inne forum. Obecnie i5 2500K to najlepszy wybór jeśli chodzi o cenę/wydajność. Ale to zależy też do jakich zastosowań. Jak do gier to można by tu dyskutować bez końca i AMD z pewnością ma coś do powiedzenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o ceny.

 

 

Ja bym zrobił najpierw tak. Kupił tego Radka 6950. Podkręcił E8400.(Maiłem dokładnie tą samą płytę i ten sam procek i kręcił się do 4.0 ghz bez problemów). Do tego kupił ten Cruciał C300 64 GB i czekał. Wyjdą Buldożery od AMD. Na przełomie lipca/sierpnia ceny powinny się unormować. Pojawią się liczne testy. I wtedy będziesz mógł zadecydować czy warto się przesiadać i na co.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy chcą czekać? To jest bez sensu. Czekać 2-3 miesiące jak chce sobie złożyć komputer.Wyjdą bulldożery to INTEL wypuści 22nm i znów mam czekać? bez sensu. Idź chłopie do sklepu i kup sobie to co piszą a nie czekaj. 2-3 miesiące nie zrobią wydajności o 30-40% lepszej od obecnych procesorów. Jedynie mnie wattów pochłoną. Nie ma co sie zastanawiać a tym bardziej czekać. Ciekaw jestem czemu żaden z tych co pisze żeby czekać sam nie czekał tylko jak widać po sigach same 2500k i p67...Tyle ode mnie na temat czekania.

Edytowane przez The SainT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy chcą czekać? To jest bez sensu. Czekać 2-3 miesiące jak chce sobie złożyć komputer.Wyjdą bulldożery to INTEL wypuści 22nm i znów mam czekać? bez sensu. Idź chłopie do sklepu i kup sobie to co piszą a nie czekaj. 2-3 miesiące nie zrobią wydajności o 30-40% lepszej od obecnych procesorów. Jedynie mnie wattów pochłoną. Nie ma co sie zastanawiać a tym bardziej czekać. Ciekaw jestem czemu żaden z tych co pisze żeby czekać sam nie czekał tylko jak widać po sigach same 2500k i p67...Tyle ode mnie na temat czekania.

 

Dlaczego lepiej zaczekać? To proste. Jeśli kupisz teraz jakiś procesor na LGA 1155, a okaże się, że Bulldozery są kilka razy wydajniejsze, będziesz pluł sobie w brodę, dlaczego nie zaczekałeś do premiery Bulldozerów. Jeśli jednak okaże się że nowe procesory od AMD to totalny niewypał, to kupisz coś od Intela, który w tym czasie mocno stanieje (inne komponenty również). Procesory Ivy Bridge wsadzisz na obecne płyty główne pod LGA 1155, więc na nie nie ma sensu czekać. Ja również czekam na Bulldozery i nie bardzo Cię rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupisz coś od Intela, który w tym czasie mocno stanieje (inne komponenty również).

 

Jakoś na to bym bardzo nie liczył. Śledzę ceny sprzętu komputerowego od dłuższego czasu i jakoś nie widzę aby procesory jakoś mocno taniały. Jak intel nie zrobi obniżki albo złotówka się nie umocni to raczej nie masz co liczyć na zmianę. A jak zauważyłem do tej pory, to intel popularnych swoich produktów nie obniża, bo i po co skoro schodzą. Widziałeś aby poprzednie i5 jakoś taniały? Nie, przyszły nowe zastąpiły stare, a cena została...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

wybrany zestaw ma służyc co najmniej 2 lata na najnowsze gry.

Zestaw nie posiada zasilacza gdyż mam ze starego zestawu(corsair 650w i dysk samsung 1T)

Monitora brak ale jest LCD Sony bravia 37` 100hz

Czesci wybrałem ze sklepu Komputronik

 

1. Asus P8P67 DELUXE Rev.3.0

Zawiera: karta sieciowa, karta muzyczna 879 zł

 

 

2. Intel Core i5 2500K 3,30 GHz BOX 759 zł

 

 

3. Scythe Mugen 2 Rev. B 179,90 zł

 

 

4. Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP CL9 Genesis 399 zł

 

 

5. GeForce with CUDA GTX 560Ti MSI TWINFROZ OC 1024MB (PCI-E) TWINFROZ OC 859 zł

 

 

6. Corsair Graphite 600T czarna - bez zasilacza 609 zł

 

 

7. OCZ Vertex 2 E SSD 2,5" 60GB 285 MB/s 275 MB/s 489 zł

 

Całośc wyszła 4 173,90 zł (4500zl MAX)

 

i jeszcze Prosze o polecenie dobrej myszki do 200zł

Jeżeli znacie bardziej wydajne komponenty a tańsze Proszę napisac

W przyszłym tygodniu zamawam Zestaw tak że mam mało czasu :)

Edytowane przez ciucmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zmienił bym płyte główną na AsRock Extreme4 jest tańsza a i tak spełni Twoje wymagania.Także zmienił bym ram na GoodRam 1333 są znacznie tańsze a nie odczujesz żadnej różnicy w wydajności oraz nie będą Cie blokować podczas podkręcania.A przede wszystkim zmień sklep np. na morele.net , będzie sporo taniej. Wtedy mógł byś bez problemu kupic jakiegoś niereferenta HD6970 czy GTX570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 8x a 16x jest minimalna różnica.

 

Pc-Media:

PROCESOR CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX 682,26 zł

ASROCK P67 EXTREME4 Intel P67 LGA 1155 (3xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE/SLI) - 492,72 zł

GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 x 4096 CL9 257,15 zł

GIGABYTE GeForce GTX 570 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI PCI-E (780/3800) (wer. OC - Over Clock) 1102,17 zł

OCZ DYSK SSD VERTEX 2 60GB 2,5", OCZSSD2-2VTXE60G 420,27 zł

Bez obudowy i chłodzenia.

Razem: 2954,57 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Składam nowy sprzęt na płycie głównej Asrock P67 Extreme6 P67 ATX s.1155

z kartą graficzną ASUS HD6950 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU II

 

i tutaj moje pytanie gdyż ta karta zajmuje aż 3 sloty i chyba zasłaniać będzie to małe wejście na kartę muzyczną(nie pamiętam nazwy tego wejścia)Sound Blaster X-Fi Titanium OEM

da się to jakoś obejść? wsadzić grafikę w niższy PCI? czy wybrać inna kartę muzyczną?

jaką polecacie?

Dodam że mam podłączony pod komputer amplituner i zestaw głośników 5.0 KODA

i zawsze jechałem na zintegrowanym dzwieku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag, mam nadzieję że się nie obrazisz ale widać że jesteś z lekka laikiem :P W związku z tym mam pytanie czemu chcesz kupić akurat P67 Extreme6? Druga sprawa to pytanie czy jesteś muzycznym untuzjastą tudzież audiofilem? Różnica jest ogromna.. dla kogoś kto potrafi ją usłyszeć. Trzecia kwestia - nie znam się na tym, ale jak widzę w cenie tego Creativa w wersji OEM są już Xonar'y więc popytaj w dziale Audio co lepsze. Cztery to już tylko krótka uwaga - P67 Extreme6 ma pcie także nad pierwszym slotem pcie x16 także i tak miałbyś ją gdzie włożyć nawet przy trzy slotowym chłodzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...