Skocz do zawartości
safrol

AsusP8P67Pro czy Asrock P67 extreme4?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze!

Proszę o małą radę. Od pewnego czasu zastanawiam się nad platformą 1155. Na początku jako wierny i zadowolony użytkownik Asusa chciałem kupić model P8P67Pro ale jak się naczytałem o tych wszystkich problemach tych asusów to zwróciłem się ku Asrock P67 extreme4. Teraz widzę, że te nowe biosy asusa problem znacznie rozwiązały lecz nie do końca, no i te problemy z kompatybilnością RAM to loteria jak widzę(to zmora że płytka nie wstaje z pamięciami z QVL).

I teraz zgłupiałem, którą płytę wybrać. AsusP8P67Pro czy Asrock P67 extreme4?

A może coś z asusa z chipsetem Z68? Czy płytki Z68 też mają takie problemy?

Wiem, że temat był już nieraz poruszany na forum ale to było trochę czasu temu. Jak sprawa wygląda w obliczu najnowszych biosów?

Dziękuję za odpowiedzi.

P.S

Na której z dwóch tych płyt zintegrowana dźwiękówka jest lepszej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary karty dźwiękowej w Asrock Extreme4 P67 socket 1155 ( Realtek ALC892 ).

 

(line out -> line in tej integry ... gdybym miał dobrą kartę referencyjną {lepsze wejście}, to niewykluczone że wyniki byłyby lepsze)

 

Pomiary przy 96 Khz 24 bit wyjście

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary karty dźwiękowej w Asrock Extreme4 P67 socket 1155 ( Realtek ALC892 ).

 

(line out -> line in tej integry ... gdybym miał dobrą kartę referencyjną {lepsze wejście}, to niewykluczone że wyniki byłyby lepsze)

 

Pomiary przy 96 Khz 24 bit wyjście

 

Dzięki!

 

Może dasz się poprosić o napisanie czegoś o tej płytce. Jaki RAM? Jak ze stabilnością i czy są jakieś problemy "Asusowe"?

Edytowane przez safrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dasz się poprosić o napisanie czegoś o tej płytce. Jaki RAM? Jak ze stabilnością i czy są jakieś problemy "Asusowe"?

 

Mam i5 2400 , podkręciłem na chwilę mnożnikiem do 3,6 Ghz (nic więcej nie zmieniałem, wszystko poza mnożnikiem domyślne, w tym napięcie) , obciążyłem ... chodziło bez problemów. RAM to 4 x 4 GB Kingston DDR3 1333 (standardowe Value RAM). Mam sprzęt krótko, więc dopiero testuję.

 

(tyczy się Asrock Extreme4 P67)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie był 1.60, chodziło OK, ale w bios kursor nie poruszał się za płynnie w UEFI. Wgrałem najnowszą wersję; w readme pisało że poprawia tą kwestię płynności kursora w UEFI - i faktycznie poprawił.

 

Zauważyłem teraz pewne zjawisko. Coś mi pobrzdękuje podczas odtwarzania filmu fHD ... co ciekawe kiedy w tle dodatkowo dołożę test stabilności z AIDA (obciąża CPU na max) to problem cichnie. Czyli jest cicho albo na 100% obciążenia, albo na 0%. Możliwe że to z szybkich zmian obciążenia podczas odtwarzania filmu. ... możliwe że to od zasilacza (Seasonic 380W) ... możliwe że zmiana pewnych ustawień w BIOS to rozwiąże. Pobawię się spread spectrum i co tam jeszcze znajdę i zobaczę. A zasilacz też w sumie myślałem zmienić na jakiś z certyfikatem gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Poczekam jeszcze, może wypowie się posiadacz tego asusa. Poszperam i przed końcem czerwca dokonam zakupu. Ale jak się okazuje pierwsza myśl jest przeważnie najlepsza. Zapewne przywędruje do mnie asrock :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...