Skocz do zawartości
abcdef

Tani zasilacz do 2x HD 5850 + 1x HD 6850 + 2 HDD

Rekomendowane odpowiedzi

1.

 

Witam wszystkich, szukam jakiegos mozliwie taniego zasilacza (najlepiej ok. 300-400zl max., lepiej jak mniej, moze byc uzywany, byle nie byl na czarnych listach), ktory uciagnie bez problemu sprzet i zeby mi kabli do podlaczenia calosci nie zabraklo, mile widziane cos modularnego, ale nie jest to glowne kryterium wyboru:

 

Asus P5Q-E

Q9300 2.5 @ 3.25GHz 1.25V (2.5GHz w idle)

4GB RAM OCZ 1066 @ 850-900 MHz (nie pamietam dokladnie)

- 2 HDD: Maxtor 160GB Sata I i Samsung F3 500GB Sata II

- 2x HD 5850 (GPU @ stock lub troszke o/c jak temp. pozwola, pamieci beda chodzic 2x wolniej, moze 25W na karte da sie zaoszczedzic) + 1x HD 6850 (tutaj wszystko stock)

 

Komputer bedzie chodzic 24/7, karty beda obciazone w 100% przez 90-95% czasu, procesor w ok 20%, ale mozliwe ze uda sie, aby w ogole go nie obciazac, czyli bedzie tylko 2.5GHz i 0% obciazenia.

Mozliwe, ze HD 5850 moze beda polaczone w CF a moze nie (nie wiem jak sie beda skalowac, tylko do liczenia hashy beda wykorzystywane).

 

Z tego co widze do kart bede potrzebowac:

2x6 pin (HD 5850)

2x6 pin (HD 5850)

1x6 pin (HD 6850)

 

W tej chwili mam Corsair VX550 watt, wiem ze uciagnie 2x HD 5850 lub HD 5850 + HD 6850, ale przy 3 karcie juz zabraknie mocy (same karty to ok. 400-450 watt powinny ciagnac w furmarku + reszta ok. 50-60 watt przy sprawnosci mojego PSU na poziomie ok. 85% i zaczyna robic sie nieciekawie ^^

 

2.

 

Rozwazalem tez druga opcje: dokupic drugi zasilacz, o podobnej mocy do mojego obecnego. Tylko duzo ryzykuje? Ponoc jak sie wszystko ladnie podlaczy to nic sie nie ma prawa spalic. ;)

Jak ktos potrafilby na wlasnym doswiadczeniu lopatologicznie mi to wytlumaczyc to bylbym bardzo wdzieczny. :]

 

pozdrawiam,

Kuba

Edytowane przez abcdef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładuj się w tej chwili z taką farmą do liczenia BTC. Nie opłaca się.

 

Co do zasiłki, mam OCZ ModXStream Pro 600W, który kosztował mnie około 300zł. Zasiłka ciągneła 3 karty do testów i przetrwała. Na codzień ma wpakowane 2xHD4850 po niezłym OC. Możesz szukać odpowiednika z większą mocą. Polecam.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zasilanie mialy te 3 kart?

 

I dlaczego sadzisz, ze sie nie oplaca kopac BTC?

Na razie mam tylko HD 6850, ok. 210 Mhash/s. Jak dojda HD 5850 i je lekko podkrece to bedzie ok. 800 Mhash/s, czyli przy obecnym poziomie trudnosci prawie 16 dolarow dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom trudności leci w góre co jakiś czas. Za chwilę będzie nowy skok, opłacalność inwestowania w farme jest znikoma. Normalnie kurs leciał do góry po wzroście trudności, od jakiegoś czasu jest stały. Mt Gox padł, nie wiadomo jak rynek zareaguje po jego ponownym uruchomieniu. Więcej kasy można było zarobić na spekulacjach w Bitomacie.

 

1x6 pin, karty to 2x4850 i 1x4830. Tak dla testów zarzuciłem ;). Jednak 5850 bierze w stresie trochę więcej prądu więc poszukaj mocniejszego odpowiednika tego zasilacza. Ze 100W więcej by się przydało.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam Corsair VX550 watt, wiem ze uciagnie 2x HD 5850 lub HD 5850 + HD 6850, ale przy 3 karcie juz zabraknie mocy (same karty to ok. 400-450 watt powinny ciagnac w furmarku + reszta ok. 50-60 watt przy sprawnosci mojego PSU na poziomie ok. 85% i zaczyna robic sie nieciekawie ^^

 

Sprawność zasilacza jest to stosunek mocy oddawanej przez moc pobieraną z gniazdka. Także jeśli masz 550 watowy zasilacz to pociągnie on 550/0,85=650 wattów z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnego OCZ ModXStream Pro bo lubią się wyłączać przy mocnym obciążeniu i nie są jakiejś specjalnej jakości.

Zakup sobie Fortron AURUM700 700 W - Zasilacze komputerowe - Fortron AURUM700 700 W cena od 362.12zł , ma dużą moc na lini 12v i dużą sprawność , dzięki czemu troche zaoszczędzisz na prądzie , tym bardziej że dużo ma być obciążany PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnego OCZ ModXStream Pro bo lubią się wyłączać przy mocnym obciążeniu i nie są jakiejś specjalnej jakości.

 

 

Ciekawe, jakoś mój działa perfekcyjnie, a BTC także liczył 24 na dobę :mur:. Mówisz to z doświadczenia, czy gdzieś zasłyszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi jakim cudem sprzęt od 2008 roku (@Edit grudnia), nigdy się mi nie wyłączył z powodu obciążenia? Zapewniam Ciebie, że praca 24h/dobę to dla niego standard :lol: .

 

Sprzęt jest już stary, prawda, ale w przeciwieństwie do niektórych polecam to co już znam i miałem okazję przetestować. Pewnie w tej chwili są już lepsze odpowiedniki w tej samej cenie, ale ten zasilacz nie jest jakimś pierwszym lepszym ciach!em.

 

Proszę, podziel się swoimi doświadczeniami z tym PSU, bo jestem ciekaw jak często się wyłącza pod obciążeniem, jak raczyłeś stwierdzić.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że to było maxymalne obciążenie? Poza tym to Fortron GHN i się tak nie spinaj, bo napisano tylko żeby dziś go nie kupować - nikt nie pisze żeś głupi bo x lat temu kupiłeś albo że sama jednostka to szmelc etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nikt tak nie napisał, ale pojawiły się dziwne opinie, które w negatywnym świetle stawiały ten zasilacz. PSU ma co robić i na pewno się nie nudzi, nie raz był ociążony do granic możliwości. Nie spinam się, tylko nie lubię kiedy ktoś wygłasza swoje opinie nie mając doświadczenia z danym urządzeniem.

 

Sam fakt opisania, że teraz nie opłaca się go kupić jest ok, bo pare lat od jego wejścia na rynek już mineło, ale stwierdzenie, że wyłącza się pod obciążeniem jest śmieszne. Tyle ile może wyciągnąć (600W) tyle wytrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i dałby sobię radę, ogólnie do liczenia BTC potrzebne są jedynie karty (jak kopalnia na wielu kartach to tylko Linux, Win obciąża procka). Same karty pociągną jakieś 500W, kwestia wytrzymałości linii 12v w tym zasilaczu.

 

@Maciem

4xHDD, 8GB Ram, q2q 9550@4,0GHz (co prawda od niedawna), 2x4850 (do gier 800MHz/1100MHz), Laing, 8 wentylatorów (tak osiem!) i jeszcze tuner TV. Czy to jest średnie obciążenie... kwestia dyskusyjna.

 

EOT

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zasilacz nie dałby sobie rady? Chieftec CFT-750-14CS 750W zasil cable man. 14cm fan box

 

mam go i po fanswapie jest cichy i mocny ;)

Seryjnie jest głośnawy,a le to jużsprawa indywidualna.

 

Nie ma niestety certyfikatu 80+, ale czy to niższa sprawność czy oszczędność na certyfikacie + niższe pozycjonowanie nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zasilacz nie dałby sobie rady? Chieftec CFT-750-14CS 750W zasil cable man. 14cm fan box

 

Jak masz tego Chiefteca kupic za 400 zeta to wez Corsaira HX 750

Zasilacz komputerowy CORSAIR HX SERIES 750W CMPSU-750HXEU - [Corsair]

dostaniesz 5 lat gwary i sprawnosc na krawedzi normy gold

 

@tomcat - gdzies na johny guru mi mignelo , ze certyfikacja na 80plus kosztuje jakies grosze, znacznie bardziej prawdopodobne jest ze przy minimalnym lub maksymalnym mierzonym zszedl ponizej minimalnego progu.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...