Skocz do zawartości
Kunor

Zestaw dla przyszłego programisty

Rekomendowane odpowiedzi

Core i5 2500K 733,00 zł

Grafika Intel HD3000 0,00 zł

ASRock Z68 Extreme4 600,00 zł

DDR3 Patriot 8GB PC1600 2x4GB CL8 VipEx LLK 350,00 zł

SCYTHE Ninja 3 159,99 zł

Zasilacz Seasonic X-660 530,00 zł

Obudowa Szwedzka R3 400,00 zł

4 * Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB 4*130,00 zł = 520,00 zł

 

 

Bez dodatkowej karty graficznej, nie chce by syn grał w gry komputerowe, tylko zajął się programowaniem. 8GB ramu dlatego, ponieważ, 2gb przeznaczył bym na ram disk, a pozostałe 6gb starczy według mnie do wyłączenia pliku wymiany.

Mam dylemat z obudową, ASRock dołącza panel z USB 3.0, ale żadna znana mi wyciszona obudowa nie ma wyjścia na stacje dyskietek.

Zastanawiam się nad chłodzeniem, chcę by procesor był chłodzony pasywnie, dlatego zdecydowałem się na ten monstrualny radiator.

Cztery dyski samsung F3 500gb w raid 10, co powinno dać 1tb. Alternatywą jest zakup ssd 20gb Intel 311 + dysku 1TB, co w sumie wyniesie z 600zł, więc jest drożej i mniej pewnie. Nie wiem na przykład czy ta technologia intela z dyskiem 20gb, pójdzie pod Ubuntu.

Edytowane przez Kunor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero zaczyna przygodę z programowaniem to mu jakiś używany dell za 200-300zł wystarczy.

Dużo wody w Wiśle upłynie zanim zacznie programować na tyle duże projekty, że będzie mu robiło różnice czy jedzie na P4 czy i5.

Jakby to był komputer do gier i do programowania to taki komp miałby sens(z dobrą grafą), a tak będzie stał praktycznie nie wykorzystując mocy.

Można też pomyśleć o jakimś atomie i obudowie itx. Przynajmniej będzie mało miejsca zajmował.

 

A jak chcesz nowe to:

Zestawy komputerowe na Czerwiec 2011 | PurePC.pl

 

Zamiast HDD mały SSD i do tego mała obudowa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero zaczyna przygodę z programowaniem to mu jakiś używany dell za 200-300zł wystarczy.

 

P4 wolę uniknąć, z tego co pamiętam, w tamtej generacji procesorów, prym wiodły Athlony64, oraz athlony X2.

Gdyby zredukować wymagania co do procesora, obstawiał bym za delem D630. To notebook, więc zużywa mało prądu i nie obsługuje gier. Dodatkowo zawiera Core 2 Duo, więc najnowsze IDE programistyczne, oraz środowiska graficzne typu KDE, Windows 7, nie powinny być mu straszne. Kosztuje około 1000zł, co o tym myślicie?

 

 

Zestawy komputerowe na Czerwiec 2011, to bardzo dobry artykuł, właśnie na nim się wzorowałem tworząc ten zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 wolę uniknąć, z tego co pamiętam, w tamtej generacji procesorów, prym wiodły Athlony64, oraz athlony X2.

Gdyby zredukować wymagania co do procesora, obstawiał bym za delem D630. To notebook, więc zużywa mało prądu i nie obsługuje gier. Dodatkowo zawiera Core 2 Duo, więc najnowsze IDE programistyczne, oraz środowiska graficzne typu KDE, Windows 7, nie powinny być mu straszne. Kosztuje około 1000zł, co o tym myślicie?

 

 

Zestawy komputerowe na Czerwiec 2011, to bardzo dobry artykuł, właśnie na nim się wzorowałem tworząc ten zestaw :)

 

Też dobra opcja. Laptop zawsze się przyda (studia itd.), pakowanie kasy w komputer, który nie ma szans bycia wykorzystanym mija się z celem.

 

Zresztą popatrz na mój podpis. Jestem studentem informatyki na politechnice, a na stancji mam laptopa i "potfora" P3. W zasadzie wszytko co na studia robię na tym P3 i mocy wcale nie brakuje...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dodatkowej karty graficznej, nie chce by syn grał w gry komputerowe, tylko zajął się programowaniem.

Czyli nie będzie programowania grafiki, OpenCL, CUDA etc.? ^_^ Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...