Skocz do zawartości
-=GooS=-

Turbo Pascal. Prosze o pilna Pomoc !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na wstepie chcialem powiedziec, ze jestem studentem I roku fizyki technicznej i mam tkai przedmiot jak JEZYKI PROGRAMOWANIA. Zajecia mielismy raz na 2,3 lub 4 tygodnie po 3 godziny i naprawde nie bylem w stanie sie nic nauczyc. Czytalem regulamin, zbey nie prosic o zrobienie czegos, ale naprawde jestem zmuszony,poniewaz moja wiedza jest zerowa, jestem osoba pracujaca i nawet na dobra sprawe nie mam kiedy i z kim sie tego wszystkiego nauczyc, a z komputerow nigdy nie bylem asem. Jezeli nie oddam tych zadan to nie uzyskam zaliczenia z przedmiotu ;(

 

Naprawde goraco prosze o pomoc. Dowiedzialem sie o tym w piatek, kiedy to uwalilismy calym rokiem ( az 6 osob :D ) zaliczenie na zajeciach.

 

Prace mamy facetowi podeslac do godziny 18:00 w sobote (02.07.2011) w formie samej tresci programu, czyli np, cala formułe skopiowac do notatnika i wyslacm u to, on u siebie na komputerze sciagnie, wklei do programu i sprawdzi czy dziala.

 

1. Totolotek: wygenerowac 6 losowych liczb z 49. Ma wyswietlic jednoczesnie 6 liczb od 1 do 49 , za kazdym razem inne

 

liczby

 

2. Rozpoznanie liczby parzystej i nieparzystej ( np: 2 - parzysta , 3- niepatrzysta ) wpisuje jakas liczbe w programie i on

 

ma mi powiedziec czy jest barzysta lub nie.

 

3. Ztablicować funkcje kwadratowa (parabola) od -10 do 10 do 0,5

 

Zrobic to do dwóch miejsc po przecinku. W tym maja byc X i Y )

 

4. Rozwiazać układ 3 rownan liniowych. Mamy 3 niewiadome X,Y,Z )

 

parametry to a1,a2,a3

 

b1,b2,b3

 

c1,c2,c3 + wyraz wolny

 

liczby a,b,c-liczby calkowite i ujemne tez

 

5. Obliczanie objetosci figur geometrycznych : stożek,walec,kula,graniastosłup(o podstawie wieloboku foremnego)

 

Liczby rzeczywiste

 

6. Korzystajac z wprowadzonego tekstu obliczyc ilosc: znakow,samogłosek,spółgłosek (bez polskich znakow: ą,ś,ć,ń,ł,

 

ę,ó itp ). Spacje ma liczyc jako kolejny znak/literke

 

7. Ciąg Fibonnacciego :

 

f0=0

 

f1=1

 

f2= 0+1=1

 

f3=1+1=2

 

f4=1+2=3

 

(...)

 

f20=19

 

fn=fn-2 + fn-1

 

Musimy wprowadzic do komputera jakie jest pierwsze 20 elementow i policzyc z nich sume. Wypisanie n-elementów

 

ciagu Fibonnacciego i policzenie sumy.

 

Uzywac komentarzy {w tej klamerce wpisujemy co cos oznacza} , zeby Pan wiedzial co robimy i o co nam chodzi.

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Pzesylam zalacznik na ktorym widac co nam dal na ostatnim zaliczeniu, oczywiscie program sam napisal po tym jak nikt nie umial tego zrobic.

 

Prosze nie zamykac tego tematu, bede tutaj zagladal codziennie wieczorem po pracy, a jezeli ktos chce to moze pisac na PW.

Bede szalenie wdzieczny

program od szczurka.txt

Edytowane przez -=GooS=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mądrze zadawać pytania

 

Od siebie powiem tak. Widać, że do żadnej książki/kursu Pascala nie zajrzałeś. Rozumiem praca, brak czasu, ale na studia poszedłeś z własnej woli, żeby się czegoś nauczyć, a ewidentnie Ci się nie chce.

 

Możesz uzyskać pomoc z konkretnym problemem w konkretnym zadaniu, ale całego zadania to raczej nikt(za darmo) nie zrobi.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Zajrzyj do poradnika ze składnią języka turbo pascal: Kurs Turbo Pascal: kurs programowania w aplikacji Turbo Pascal do przeglądania online. Pascal, Turbo Pascal.

 

-Te zadania które podałeś wymagają zmiany wzorów matematycznych na postać komputerową. Zapisz sobie na kartce jak byś to po kolei wyliczył a potem poszukaj odpowiednich poleceń (np parzystość sprawdzasz resztą z dzielenie = czyli MOD)

 

-ostatecznie możesz pytać wujka Google: 'random number turbo pascal', 'fibonnaci turbo pascal' itd itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam Temat ! Prosze o jakis odzew

 

A to nasze zadanie domowe? Jak ty chcesz studiować jak nie masz czasu na naukę? Co ciekawe w sesje...

@Thomas podał Ci wszystko co potrzebujesz

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...